Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 19 Юни 2012, 20:52

danailova_i написа:Здравейте Д-р Михнев! Лекувам се от хламидия няколко пъти и то безрезултатно Интересува ме дали се прави антибиограма за тях


Здравейте,
за хламидията не се прави антибиограма. Установява се кой вид е - Chlamydia psittaci, Chlamydia pneumoniae или Chlamydia trachomatis. Chlamydia trachomatis има различни серотипи.На база резултатите се назначава съответното лечение. В момента има чудесни препарати, които дават добри резултати. Трябва да се лекува и партньорът. Лечението понякога е продължително, така че не се отчайвайте - въоръжете се с търпение, стриктно спазвайте препоръките на лекаря. Желая Ви успех в лечението!

Поздрави,
Д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот danailova_i » 20 Юни 2012, 12:12

Благодаря за отговора д-р Михов! До този момент съм правила изследвания за хламидия но без определяне на серотип. От няколко дни имам сърбеж в очите и се притеснявам да не съм си отнесла и там хламидията. Ако съм се заразила от половите органи тя със същия серотип ли е?
danailova_i
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Юни 2012, 16:38

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 20 Юни 2012, 13:04

danailova_i написа:Благодаря за отговора д-р Михов! До този момент съм правила изследвания за хламидия но без определяне на серотип. От няколко дни имам сърбеж в очите и се притеснявам да не съм си отнесла и там хламидията. Ако съм се заразила от половите органи тя със същия серотип ли е?


Здравейте,
Различните серотипи на C.trachomatis причиняват различни заболявания:
Серотип А,В,Ва,С - очи - трахома
Серотип Д,Е,F,G,H,I,J,K - урогенитален тракт - уретрити, цервицити, ендометрити, салпингити, бартолинити, проктити и др.;
- очи - конюнктивити с включвания, вкл. у новородени;
- БД - пневмония в новородени и кърмачета;
Серотип L:1,L:2,L:3 - гениталии - Lymphogranuloma inguinale (venereum)


Поздрави,
Д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот katetoast » 23 Юни 2012, 11:30

Здравейте Д-р Михнев, цикълът ми от няколко месеца закъснява с 3-4 дни както и този месец. Днес е четвъртият ден от закъснението, а снощи правих секс и приятелят ми еякулира в мен. Искам да попитам има ли някаква възможност да съм забременяла в този етап на цикъла?
katetoast
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Юни 2012, 11:22

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 25 Юни 2012, 08:53

katetoast написа:Здравейте Д-р Михнев, цикълът ми от няколко месеца закъснява с 3-4 дни както и този месец. Днес е четвъртият ден от закъснението, а снощи правих секс и приятелят ми еякулира в мен. Искам да попитам има ли някаква възможност да съм забременяла в този етап на цикъла?


Здравейте,
ако всичко в действителност е така, както го описвате, няма теоретична вероятност от забременяване.

Поздрави,
Д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот ddd » 25 Юни 2012, 14:15

Преди около 8 дни /на 16-ти/ след инцидент с презерватив се наложи да пия Ескапеле. Пих го 12 часа след това. Понесох го много добре. След около 6 дни получих леко кървене, зацапващо. Аз КЪРМЯ и все още нямам цикъл. Дали ако след 2 седмици най-рано направя тест за бременност това би било достатъчно или в моя случай е необходимо среща със специалист? Благодаря.
ddd
 
Мнения: 4
Регистриран на: 25 Юни 2012, 13:19

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 25 Юни 2012, 15:40

ddd написа:Преди около 8 дни /на 16-ти/ след инцидент с презерватив се наложи да пия Ескапеле. Пих го 12 часа след това. Понесох го много добре. След около 6 дни получих леко кървене, зацапващо. Аз КЪРМЯ и все още нямам цикъл. Дали ако след 2 седмици най-рано направя тест за бременност това би било достатъчно или в моя случай е необходимо среща със специалист? Благодаря.


Здравейте,
взели сте всички необходими мерки. Препоръчително е да се консултирате с Вашия лекар около три седмици след като сте приели Ескапеле, за да сте сигурна, че таблетката е подействала. Не се тревожете, всичко ще бъде наред.

Поздрави,
Д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот ddd » 25 Юни 2012, 16:47

Много Ви благодаря Д-р Михнев.
ddd
 
Мнения: 4
Регистриран на: 25 Юни 2012, 13:19

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Вероника » 04 Юли 2012, 13:24

Здравейте д-р Михнев, бременна съм в 8 г.с. и от снощи имам проблем с мъдреца, който тръгна да расте.Болката е много силна и нетърпима и днес отидох при моя стоматолог. Той каза, че възпалението е много сериозно и без антибиотик няма да се оправя. Съответно аз му казах за моето състояние. Изписа ми Аугментин 625 мг. една таблетка на 12 часа.Мога ли без притеснения да приемам медикамента.Моля за вашето компетентно мнение! Предварително благодаря за отговора!
Вероника
 
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Юли 2012, 13:19

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 05 Юли 2012, 12:45

Вероника написа:Здравейте д-р Михнев, бременна съм в 8 г.с. и от снощи имам проблем с мъдреца, който тръгна да расте.Болката е много силна и нетърпима и днес отидох при моя стоматолог. Той каза, че възпалението е много сериозно и без антибиотик няма да се оправя. Съответно аз му казах за моето състояние. Изписа ми Аугментин 625 мг. една таблетка на 12 часа.Мога ли без притеснения да приемам медикамента.Моля за вашето компетентно мнение! Предварително благодаря за отговора!


Здравейте,
Аугментин е от А-групата на лекарствата, които могат да се предписват на бременни след 12 г.с. Въпреки това няма доказателства за вреден ефект при употребата му в по-ранен срок на бременността.

Поздрави,
Д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта