Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот MedicalStudent » 08 Юли 2012, 19:46

Здравейте!

Защо не се промотира употребата на фолиева киселина от всички момичета във фертилна възраст, имащи сексуални партньори :?: Не би ли било това една добра превентативна мярка ;) Има ли метод за установяване на нивото на витамин В9 и вреди ли по-голямото му наличие?

Благодаря :)
Аватар
MedicalStudent
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Юли 2012, 19:32

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот sabin_shemi » 09 Юли 2012, 10:52

iskam da znam dali moga da izpolzvam hapchetata Farmateks bez lekarsko predpisanie i dali e opasno?
sabin_shemi
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Юли 2012, 10:46

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 09 Юли 2012, 12:42

MedicalStudent написа:Здравейте!

Защо не се промотира употребата на фолиева киселина от всички момичета във фертилна възраст, имащи сексуални партньори :?: Не би ли било това една добра превентативна мярка ;) Има ли метод за установяване на нивото на витамин В9 и вреди ли по-голямото му наличие?

Благодаря :)


Здравейте,
странно защо сте останали с впечатление, че не се промотира ползата от фолиевата киселина. Според мен съвременните жени в детеродна възраст вече имат добра здравна култура в това отношение. Приемът на фолиева киселина е особено важна за дамите, които планират бременност и за тези, които са в началото на бременността, с оглед да се намали риска от Spina bifida при бебето. Обикновено се препоръчва прием от 0,4 мг.дневно, освен ако лекарят не е назанчил друго.
По принцип във всяка лаборатория могат да изследват нивото на Фолиева киселина в кръвта.

Поздрави,
Д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 09 Юли 2012, 12:50

sabin_shemi написа:iskam da znam dali moga da izpolzvam hapchetata Farmateks bez lekarsko predpisanie i dali e opasno?


Здравейте,
можете да използвате подходящата за Вас форма на Фарматекс, за предпазване от бременност, без лекарско предписание.

Поздрави,
Д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот MedicalStudent » 09 Юли 2012, 18:14

Dr Anton Mihnev написа:
MedicalStudent написа:Здравейте!

Защо не се промотира употребата на фолиева киселина от всички момичета във фертилна възраст, имащи сексуални партньори :?: Не би ли било това една добра превентативна мярка ;) Има ли метод за установяване на нивото на витамин В9 и вреди ли по-голямото му наличие?

Благодаря :)


Здравейте,
странно защо сте останали с впечатление, че не се промотира ползата от фолиевата киселина. Според мен съвременните жени в детеродна възраст вече имат добра здравна култура в това отношение. Приемът на фолиева киселина е особено важна за дамите, които планират бременност и за тези, които са в началото на бременността, с оглед да се намали риска от Spina bifida при бебето. Обикновено се препоръчва прием от 0,4 мг.дневно, освен ако лекарят не е назанчил друго.
По принцип във всяка лаборатория могат да изследват нивото на Фолиева киселина в кръвта.

Поздрави,
Д-р Михнев




Да, наясно съм за какво е необходим приемът на фолиева киселина :) И въпросът беше защо не се употребява, на пример подобно на витамин С. Отиваш и купуваш, без да е необходимо лекар да го предписва :)

Поздрави и от мен :)
Аватар
MedicalStudent
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Юли 2012, 19:32

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот tina » 10 Юли 2012, 11:00

Здравейте д-р Михнев,
Моля Ви спешно за съвет! Последния ми менструален цикъл беше на 26.06. , случи се така , че при полов акт на 10.07. попадна в мен еякулат. Въпроса ми е - разумно ли е да употребя "Ескапел" , при положение че съм на 40г. , а съпруга ми на 53г. и не сме имали репродуктивни проблеми? Опасенията ми идват от това , че всички опити в миналото да се предпазвам чрез орални контрацептиви са завършили с кръвоизливи.
Ако считате , че употребата на "контрацептив за следващия ден" е желателно , възможно ли е да използвам обикновени контрацептивни таблетки по схема - 2 на ден за 2 дни (или нещо подобно ) :?: , тъй като имам вналичност?
Изобщо имам ли някаква алтернатива :!: :?:

Ако има някакво значение , имам диагностициран ендометриален полип и интрамуларен миомен възел 10мм. на 10мм.

Моля за Вашето компетентно мнение!
tina
 
Мнения: 5
Регистриран на: 17 Фев 2012, 17:37

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 10 Юли 2012, 16:50

tina написа:Здравейте д-р Михнев,
Моля Ви спешно за съвет! Последния ми менструален цикъл беше на 26.06. , случи се така , че при полов акт на 10.07. попадна в мен еякулат. Въпроса ми е - разумно ли е да употребя "Ескапел" , при положение че съм на 40г. , а съпруга ми на 53г. и не сме имали репродуктивни проблеми? Опасенията ми идват от това , че всички опити в миналото да се предпазвам чрез орални контрацептиви са завършили с кръвоизливи.
Ако считате , че употребата на "контрацептив за следващия ден" е желателно , възможно ли е да използвам обикновени контрацептивни таблетки по схема - 2 на ден за 2 дни (или нещо подобно ) :?: , тъй като имам вналичност?
Изобщо имам ли някаква алтернатива :!: :?:

Ако има някакво значение , имам диагностициран ендометриален полип и интрамуларен миомен възел 10мм. на 10мм.

Моля за Вашето компетентно мнение!


Здравейте,
въпреки всичко, най-добре вземете Escapelle. Просто в случая не Ви е останал друг избор.

Поздрави,
Д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот neri » 11 Юли 2012, 15:27

Здравейте, въпроса ми е следния пия Регулон но снощи по нещо се обърках и изпих две хапчета през интервал от можеби два часа фатално ли е
neri
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Мар 2012, 17:19

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 13 Юли 2012, 08:39

neri написа:Здравейте, въпроса ми е следния пия Регулон но снощи по нещо се обърках и изпих две хапчета през интервал от можеби два часа фатално ли е


Здравейте,
не се тревожете, просто продължете приема на Регулон по обичайната схема.

Поздрави,
Д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот neri » 13 Юли 2012, 11:45

Здравейте, Благодаря за бързия отговор
neri
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Мар 2012, 17:19

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron