Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот daniela85 » 22 Юли 2012, 17:10

Здравейте. Аз бих искала да попитам следното.Бременна съм в 7 м. Вчера бях на консултация. Доктора ме пита за кога ми е термина казах му 29 септември (Макар че той ми го изчисли на 2 октомври, последен цикъл 24 декември, . Каза ми че съм в 32 седмица, и бебо тежало 1,700кг. И вървяло една седмица напред. Жалко че като се прибрах и като си ги пресметнах забелязох че с термин 29 септември би трябвало да съм в 30 седмица.Като се ровех в интернет също ми показва термин 29.09. и 30 седмица. Възможно ли е да се е объркал или наистина съм в 32 седмица, понеже бебето върви с една седмица напред? Предварително Ви благодаря за отговора.
daniela85
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Юли 2012, 14:51

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 23 Юли 2012, 09:11

daniela85 написа:Здравейте. Аз бих искала да попитам следното.Бременна съм в 7 м. Вчера бях на консултация. Доктора ме пита за кога ми е термина казах му 29 септември (Макар че той ми го изчисли на 2 октомври, последен цикъл 24 декември, . Каза ми че съм в 32 седмица, и бебо тежало 1,700кг. И вървяло една седмица напред. Жалко че като се прибрах и като си ги пресметнах забелязох че с термин 29 септември би трябвало да съм в 30 седмица.Като се ровех в интернет също ми показва термин 29.09. и 30 седмица. Възможно ли е да се е объркал или наистина съм в 32 седмица, понеже бебето върви с една седмица напред? Предварително Ви благодаря за отговора.


Здравейте,
Терминът служи за ориентир, т.е. той показва приблизително времето, когато бебето трябва да се появи на бял свят. Казвам приблизително, защото при спонтанно забременяване няма как със сигурност да се знае точният момент на зачеване. Съществуват електронни калкулатори, с помощта на които можете бързо да изчислите термина. Те работят на следния принцип: от първия ден на последната менструация се връщат 3 месеца и се прибавят 7 дни. По-точни резултати за гестационния срок на бременността може да даде изследването с ултразвук, при което се правят различни замервания на плода.
Желая Ви лека бременност и щастливо раждане!

Поздрави,
Д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот daniela85 » 23 Юли 2012, 13:40

Благодаря Ви за бързият отговор
daniela85
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Юли 2012, 14:51

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот dari6te » 23 Юли 2012, 20:49

Здравейте, доктор Михнев. На 42 години съм. От 5 години не мога да забременея,правихме инвитро два пъти- първия път забременях,но направих аборт в 9гс, при втория опит нямаше никакъв резултат. Вторият опит беше 2месеца след аборта,февруари 2012г. Преди месечният ми цикъл беше много редовен, “като по часовник“,но сега вече не знам кога ще ми дойде. Този месец предполагах ,че менструацията ми ще започне на 26-27.07,но на 20-ти ми прикърви,чиста кръв с малък съсирек. Помислих,че менструацията ми започва,но след това кръвта спря и до този момент не е кървяло. Случвало ми се е няколко дни преди менструацията да ми прицапва, но кафеникаво течение,сега това е ново.Живея в чужбина и ми е трудно да отида на преглед сега. Ще съм ви благодарна,ако успеете да ми обясните какво ми става, възможно ли е да е от хормоналните препарати,които си инжектирах заради инвитро процедурите.
dari6te
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Юли 2012, 20:17

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 24 Юли 2012, 11:04

dari6te написа:Здравейте, доктор Михнев. На 42 години съм. От 5 години не мога да забременея,правихме инвитро два пъти- първия път забременях,но направих аборт в 9гс, при втория опит нямаше никакъв резултат. Вторият опит беше 2месеца след аборта,февруари 2012г. Преди месечният ми цикъл беше много редовен, “като по часовник“,но сега вече не знам кога ще ми дойде. Този месец предполагах ,че менструацията ми ще започне на 26-27.07,но на 20-ти ми прикърви,чиста кръв с малък съсирек. Помислих,че менструацията ми започва,но след това кръвта спря и до този момент не е кървяло. Случвало ми се е няколко дни преди менструацията да ми прицапва, но кафеникаво течение,сега това е ново.Живея в чужбина и ми е трудно да отида на преглед сега. Ще съм ви благодарна,ако успеете да ми обясните какво ми става, възможно ли е да е от хормоналните препарати,които си инжектирах заради инвитро процедурите.


Здравейте,
най-добре е да отидете на гинеколог. Без преглед няма как да се установи причината.

Поздрави,
Д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот dobsito2006 » 25 Юли 2012, 15:27

Здравейте!
Предварително се извинявам,тъй като за първи път пиша тук и незнам дали чрез този "отговор" мога да ви попитам за съвет.
Става въпрос за резултата от цитонамазка,взета на 19.07.2012г. :

Ваг.:Суперфициални,интермедиерни,парабазални и цилиндрични епителни клетки.Възпалително обусловени клетъчни промени.Незряла плоскоклетъчна метаплазия.Малко бактерии на Дьодерлайн.Колонии от Гарднерела вагиналис-клу селс.Кокобактерии ++. Множество неутрофилни левкоцити.

Цервикс: Суперфициални,интермедиерни и групи от цилиндрични епителни клетки.Зряла плоскоклетъчна метаплазия.Възпалително обусловени клетъчни промени.Значителен брой неутрофилни левкоцити.

Диагноза:

Бактериален колпит.
Цервицит.Незряла плоскоклетъчна метаплазия.
ПАП: 2-3"А" група

Забележка:С препоръка за контролна цитонамазка след лечение.

Това е всичко,което пише на листа и гинеколога каза,че няма нищо притеснително и да изчакам след като ми сврши цикъла този месец да отида и щял да ми изпише някакви хапчета,с които отново да се върна във ПАП 2 ГРУПА. Но се притеснявам,че може да се окаже нещо много сериозно. Другата седмица мога ли да си направя нова цитонамазка или трябва да минат няколко дни от тази? А съм чела ,4е от ПАП 3 груп нагоре "нещата" са доста сериозни . Забравих да спомена,че от раждането имам раничка,която сме я мазали няколко пъти,но не минава и сега като отида пак при гинеколога трябвало да я обгори?!Може ли тя да е причината за този резултат-досега винаги съм била 2 група и сравних сегашните резултати с последната цитонамазка от мин.година ноември и се оказа,че този път има голяма разлика от тогава.
Ако може да чуя и Вашето мнение и да ми разчетете резултатите.
Благодаря Ви предварително и приятен ден!!!!
dobsito2006
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Юли 2012, 14:21

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Elly » 26 Юли 2012, 08:49

Здравейте. На 11 .07 имах полов контакт , с предпазни средства. На 25.07 трябваше дами дойде менструацията , но ми закъснява днес е 1вия ден. Вчера си направих тест, отрицателен е . Но се притеснявам , защото гърдите изобщо не ме болят. Усещам болки в кръста и корема но на моменти са силни , на моменти слаби. Мисля да си направя още тестове , но ме е страх да не ми закъснее прекалено много, защото това няма да е нормално за мен.
Elly
 
Мнения: 8
Регистриран на: 16 Апр 2012, 10:04

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот stanimira84 » 26 Юли 2012, 12:12

Здравейте, д-р Михнев!

Преди време Ви писах и споделих имах притеснение относно резултатите от изследванията и назначеното лечение. Да припомня пих Флажил перорално и слагах глобули вагинално, защото микробиологията показа Анаеробен колпит и единични съмнителни за трихомини. До тогава нямах никакви оплаквания,освен болки ниско долу в корема. Около 4 дни след проведеното лечение (началото на април) започнаха истински мъки : болки ниско в корема и парене,щипане ,сърбеж, болки във влагалището...Не се седеше на едно място...
Понеже гинеколожката при която бях не се трогна мн мн, се наложи да отида при друг . От прегледа се оказа,че имам двустранен аднексит и най-вероятно гъбична инфекция (не ми прави микробиология,защото бях мн зле) Направо ми назначи Тубоцин(ужасен антибиотик), Макмирор (вагинални гл.) и Нистатин перорално. Имах донякъде облекчение,до 3-4 дни след като свърших Макмирор глобулите....вече се бях прибрала в моя роден град и отидох на преглед да видя как съм се повлияла и защото дикомфорта отдолу се появи отново. Казаха ми,че не ми е минало от Тубоцина и си имам възпаление на тръбите и е хубаво да вляза в отделение, аз на своя глава потърсих второ мнение в моя град и се оказа,че ми няма нищо на тръбите. Но най-големият ми проблем идва от дискомфорта (пари,щипе и боли) след тази микробиология не ми правиха друга, изписваха ми на око, слагах Полижинакс, Гино-певарил и Гиназол(вагинален крем) за това време от нито едното не получих облекчение ,а напротив....имам силно зачервяване и симптомите си ги имам всеки Божи ден. Сега ходих на преглед в Сф, здрава съм,нямам аднексит, но си имам явно някаква инфекция, не се търпи....пуснахме микробиология, не знам как ще издържа до утре за резултатите.Ако можете да ми дадете съвет как да си облекча състоянието през това време....Чудя се дали не правя някаква алергична реакция към тези глобули,та така се зачервява,но и без тях как да си седя така с тези болки и парене. Моля Ви за съвет....мн съм притеснена!!!Благодаря предварително!
stanimira84
 
Мнения: 6
Регистриран на: 20 Яну 2012, 10:32

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 26 Юли 2012, 15:27

dobsito2006 написа:Здравейте!
Предварително се извинявам,тъй като за първи път пиша тук и незнам дали чрез този "отговор" мога да ви попитам за съвет.
Става въпрос за резултата от цитонамазка,взета на 19.07.2012г. :

Ваг.:Суперфициални,интермедиерни,парабазални и цилиндрични епителни клетки.Възпалително обусловени клетъчни промени.Незряла плоскоклетъчна метаплазия.Малко бактерии на Дьодерлайн.Колонии от Гарднерела вагиналис-клу селс.Кокобактерии ++. Множество неутрофилни левкоцити.

Цервикс: Суперфициални,интермедиерни и групи от цилиндрични епителни клетки.Зряла плоскоклетъчна метаплазия.Възпалително обусловени клетъчни промени.Значителен брой неутрофилни левкоцити.

Диагноза:

Бактериален колпит.
Цервицит.Незряла плоскоклетъчна метаплазия.
ПАП: 2-3"А" група

Забележка:С препоръка за контролна цитонамазка след лечение.

Това е всичко,което пише на листа и гинеколога каза,че няма нищо притеснително и да изчакам след като ми сврши цикъла този месец да отида и щял да ми изпише някакви хапчета,с които отново да се върна във ПАП 2 ГРУПА. Но се притеснявам,че може да се окаже нещо много сериозно. Другата седмица мога ли да си направя нова цитонамазка или трябва да минат няколко дни от тази? А съм чела ,4е от ПАП 3 груп нагоре "нещата" са доста сериозни . Забравих да спомена,че от раждането имам раничка,която сме я мазали няколко пъти,но не минава и сега като отида пак при гинеколога трябвало да я обгори?!Може ли тя да е причината за този резултат-досега винаги съм била 2 група и сравних сегашните резултати с последната цитонамазка от мин.година ноември и се оказа,че този път има голяма разлика от тогава.
Ако може да чуя и Вашето мнение и да ми разчетете резултатите.
Благодаря Ви предварително и приятен ден!!!!

Здравейте,
доверете се на Вашия гинеколог и проведете лечението, което ще Ви назначи. Едва след това си направете контролна цитонамазка. Не се тревожете с излишни предположения. Няма нищо "лошо" в представените резултати.

Поздрави,
Д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 26 Юли 2012, 15:32

Elly написа:Здравейте. На 11 .07 имах полов контакт , с предпазни средства. На 25.07 трябваше дами дойде менструацията , но ми закъснява днес е 1вия ден. Вчера си направих тест, отрицателен е . Но се притеснявам , защото гърдите изобщо не ме болят. Усещам болки в кръста и корема но на моменти са силни , на моменти слаби. Мисля да си направя още тестове , но ме е страх да не ми закъснее прекалено много, защото това няма да е нормално за мен.

Здравейте,
просто ще трябва да изчакате. След като сте използвали предпазни средства, няма защо да се тревожите за евентуална бременност. Понякога се случва да има няколкодневно закъснение в цикъла на жената и това е напълно нормално.
Поздрави,
Д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта