Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 14 Сеп 2011, 09:18

Здравейте!
В тази рубрика ще отговарям на вашите въпроси от областта на акушерството и гинекологията:

- Бременност и раждане
- Гинекологични заболявания
- Онкологични заболявания
- Ендоскопска хирургия
- Стерилитет

Повече за мен и моята практика можете да научите от сайта ми или от профила ми в Справочник Фрамар.

Д-р Антон Михнев ще отговаря на вашите въпроси във форума - Гинекологични заболявания
Последна промяна Dr Anton Mihnev на 14 Сеп 2011, 13:56, променена общо 1 път
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Nadinka » 14 Сеп 2011, 09:54

Здравейте др.Михнев, казвам се Надежда и съм на 30год., живея с приятеля си от 4 години, в които години решихме че искаме да си имаме бебе. От доста време не се пазим, но не следя овулация и тем подобни, просто ако се случеше. Но така и нищо не се случва. Имам редовен цикъл и никога съм нямала гинекологични проблеми. Преди 2 години обаче ме застигна депресията, първо беше агорафобия, после социална фобия, после страхова невроза. Станах много нервна, притеснителна, започнаха да ме връхлитат различни страхове, че умирам, че полудявам и това стана нетърпимо. В момента съм на антидепресанти - Ципралекс, пия ги от 4 месеца и вече съм спокойна, силна, издръжлива на всичко, но трябва да ги пия най много 1 година. Въпросът ми е - пречат ли те на зачеването и ако при евентуално зачеване трябва да ги спра, а страха и безпокойството се върнат, как ще изкарам бременността, а после и отглеждането на бебето. Приема на Ципралекс ще навреди ли на бебето. Благодаря Ви предварително за отделеното време!
Nadinka
 
Мнения: 84
Регистриран на: 30 Май 2011, 16:26

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 14 Сеп 2011, 13:49

Nadinka написа:Здравейте др.Михнев, казвам се Надежда и съм на 30год., живея с приятеля си от 4 години, в които години решихме че искаме да си имаме бебе. От доста време не се пазим, но не следя овулация и тем подобни, просто ако се случеше. Но така и нищо не се случва. Имам редовен цикъл и никога съм нямала гинекологични проблеми. Преди 2 години обаче ме застигна депресията, първо беше агорафобия, после социална фобия, после страхова невроза. Станах много нервна, притеснителна, започнаха да ме връхлитат различни страхове, че умирам, че полудявам и това стана нетърпимо. В момента съм на антидепресанти - Ципралекс, пия ги от 4 месеца и вече съм спокойна, силна, издръжлива на всичко, но трябва да ги пия най много 1 година. Въпросът ми е - пречат ли те на зачеването и ако при евентуално зачеване трябва да ги спра, а страха и безпокойството се върнат, как ще изкарам бременността, а после и отглеждането на бебето. Приема на Ципралекс ще навреди ли на бебето. Благодаря Ви предварително за отделеното време!

Здравейте,
бих Ви посъветвал да преминете лечението и чак след това да пробвате за бебе. Все пак зачеването, износването на бременността, раждането, майчинството изискват спокойствие, здрави нерви и силна психика. Желая Ви успех!
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот ani toneva » 14 Сеп 2011, 21:57

Здравейте д-р Михнев!

Бих желала да Ви задам няколко въпроса относно личен проблем от стерилитет. Аз съм на 27 години, с редовна менструация на 26-27 дни, партньора също е на 27 години и от една година правим безуспешни за сега опити за бебе.

1. Смятате ли, че 12 дни лутеална фаза е с нормална дължина (овулацията е доказана и ехографски, нивото на прогетсерон на 7-ми ден от овулация дори е малко завишено)?
2. Нормална ли е поява на зацапване на 9-10 ти ден след овулацията – такова зацапване преди цикъл имам от много години далеч преди опитите за бебе. Ехографските изследвания, които са ми правени на яйчници и матка са били винаги без отклонение. Нямам повишено окосмяване.
3. При брой на сперматозоиди 14 600 000 за 1 мл и 58 400 000 за еякулат (4 мл) при 3 дни полово въздържание, 45% добре подвижни, 25% бавно подвижни и 30% неподвижни сперматозоиди и абсолютно нормални други параметри дали е необходимо да се прави повторна спермограма?
4. При понижен брой на сперматозоиди, какъвто е нашия случай на какъв интервал да бъдат половите контакти преди и в деня на овулация – всеки ден, през ден или през два дни?

Благодаря Ви предварително за отговорите и отделеното време!
ani toneva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 21:53

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 15 Сеп 2011, 09:15

ani toneva написа:Здравейте д-р Михнев!

Бих желала да Ви задам няколко въпроса относно личен проблем от стерилитет. Аз съм на 27 години, с редовна менструация на 26-27 дни, партньора също е на 27 години и от една година правим безуспешни за сега опити за бебе.

1. Смятате ли, че 12 дни лутеална фаза е с нормална дължина (овулацията е доказана и ехографски, нивото на прогетсерон на 7-ми ден от овулация дори е малко завишено)?
2. Нормална ли е поява на зацапване на 9-10 ти ден след овулацията – такова зацапване преди цикъл имам от много години далеч преди опитите за бебе. Ехографските изследвания, които са ми правени на яйчници и матка са били винаги без отклонение. Нямам повишено окосмяване.
3. При брой на сперматозоиди 14 600 000 за 1 мл и 58 400 000 за еякулат (4 мл) при 3 дни полово въздържание, 45% добре подвижни, 25% бавно подвижни и 30% неподвижни сперматозоиди и абсолютно нормални други параметри дали е необходимо да се прави повторна спермограма?
4. При понижен брой на сперматозоиди, какъвто е нашия случай на какъв интервал да бъдат половите контакти преди и в деня на овулация – всеки ден, през ден или през два дни?

Благодаря Ви предварително за отговорите и отделеното време!

Здравейте!
Ето отговорите ми:
1. Да, нормална е при такава дължина на цикъла.
2. Това зацапване вероятно бележи началото на менструацията Ви.
3. Това ще реши Вашият лекар в зависимост от предприетите по-нататъшни стъпки.
4. Всеки ден.
Желая Ви успех!
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот ani toneva » 16 Сеп 2011, 17:37

Dr Anton Mihnev написа:
ani toneva написа:Здравейте д-р Михнев!

Бих желала да Ви задам няколко въпроса относно личен проблем от стерилитет. Аз съм на 27 години, с редовна менструация на 26-27 дни, партньора също е на 27 години и от една година правим безуспешни за сега опити за бебе.

1. Смятате ли, че 12 дни лутеална фаза е с нормална дължина (овулацията е доказана и ехографски, нивото на прогетсерон на 7-ми ден от овулация дори е малко завишено)?
2. Нормална ли е поява на зацапване на 9-10 ти ден след овулацията – такова зацапване преди цикъл имам от много години далеч преди опитите за бебе. Ехографските изследвания, които са ми правени на яйчници и матка са били винаги без отклонение. Нямам повишено окосмяване.
3. При брой на сперматозоиди 14 600 000 за 1 мл и 58 400 000 за еякулат (4 мл) при 3 дни полово въздържание, 45% добре подвижни, 25% бавно подвижни и 30% неподвижни сперматозоиди и абсолютно нормални други параметри дали е необходимо да се прави повторна спермограма?
4. При понижен брой на сперматозоиди, какъвто е нашия случай на какъв интервал да бъдат половите контакти преди и в деня на овулация – всеки ден, през ден или през два дни?

Благодаря Ви предварително за отговорите и отделеното време!

Здравейте!
Ето отговорите ми:
1. Да, нормална е при такава дължина на цикъла.
2. Това зацапване вероятно бележи началото на менструацията Ви.
3. Това ще реши Вашият лекар в зависимост от предприетите по-нататъшни стъпки.
4. Всеки ден.
Желая Ви успех!

Здравейте д-р Михнев!

Явно не сте разбрал добре въпросите ми.
Интересува ме дали 12 дни втора фаза не е кратък период, който да не може да позволи да настъпи имплантация на яйцеклетка, още повече че при мен редовно има зацапване на 9-10 ден от овулация. На мен ми е напълно ясно, че зацапването бележи менструация, но дали да го тълкувам като 1-ви ден на цикъл, защото това автоматично ще означва, че лутеална фаза е само 9 дни. Все пак бих искала да чуя Вашето мнение за нашата сперматограма, както и Вашите препоръки.

Благодаря!
ani toneva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 21:53

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 17 Сеп 2011, 10:26

ani toneva написа:
Dr Anton Mihnev написа:
ani toneva написа:Здравейте д-р Михнев!

Бих желала да Ви задам няколко въпроса относно личен проблем от стерилитет. Аз съм на 27 години, с редовна менструация на 26-27 дни, партньора също е на 27 години и от една година правим безуспешни за сега опити за бебе.

1. Смятате ли, че 12 дни лутеална фаза е с нормална дължина (овулацията е доказана и ехографски, нивото на прогетсерон на 7-ми ден от овулация дори е малко завишено)?
2. Нормална ли е поява на зацапване на 9-10 ти ден след овулацията – такова зацапване преди цикъл имам от много години далеч преди опитите за бебе. Ехографските изследвания, които са ми правени на яйчници и матка са били винаги без отклонение. Нямам повишено окосмяване.
3. При брой на сперматозоиди 14 600 000 за 1 мл и 58 400 000 за еякулат (4 мл) при 3 дни полово въздържание, 45% добре подвижни, 25% бавно подвижни и 30% неподвижни сперматозоиди и абсолютно нормални други параметри дали е необходимо да се прави повторна спермограма?
4. При понижен брой на сперматозоиди, какъвто е нашия случай на какъв интервал да бъдат половите контакти преди и в деня на овулация – всеки ден, през ден или през два дни?

Благодаря Ви предварително за отговорите и отделеното време!

Здравейте!
Ето отговорите ми:
1. Да, нормална е при такава дължина на цикъла.
2. Това зацапване вероятно бележи началото на менструацията Ви.
3. Това ще реши Вашият лекар в зависимост от предприетите по-нататъшни стъпки.
4. Всеки ден.
Желая Ви успех!

Здравейте д-р Михнев!

Явно не сте разбрал добре въпросите ми.
Интересува ме дали 12 дни втора фаза не е кратък период, който да не може да позволи да настъпи имплантация на яйцеклетка, още повече че при мен редовно има зацапване на 9-10 ден от овулация. На мен ми е напълно ясно, че зацапването бележи менструация, но дали да го тълкувам като 1-ви ден на цикъл, защото това автоматично ще означва, че лутеална фаза е само 9 дни. Все пак бих искала да чуя Вашето мнение за нашата сперматограма, както и Вашите препоръки.

Благодаря!

Здравейте отново,
няма как да Ви дам отговорите с конкретиката, която очаквате, без съответните прегледи, изследвания и резултатите от тях. "Разговорите" във форума не могат да заменят по никакъв начин визитата при лекаря.
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот al4ojb » 20 Сеп 2011, 22:00

Здравейте Д-р Михов !Аз съм на 45г.и от 3год.нямам цикъл.Не се оплаквам от нищо ,но днес бях на преглед контролен и доктора каза ,че ендометриума бил увеличен т.е.8.5 мм.и трябва да се направи изледване .Предишният път около 6 м. когато съм била е бил 3 мм.Въпроса ми е на какво може да се дължи това и може ли да се изчака например до 2-3 месеца ?Много ще Ви бъда признателна и благодаря предварително за отговора !
al4ojb
 
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Апр 2011, 21:22

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 21 Сеп 2011, 13:20

al4ojb написа:Здравейте Д-р Михов !Аз съм на 45г.и от 3год.нямам цикъл.Не се оплаквам от нищо ,но днес бях на преглед контролен и доктора каза ,че ендометриума бил увеличен т.е.8.5 мм.и трябва да се направи изледване .Предишният път около 6 м. когато съм била е бил 3 мм.Въпроса ми е на какво може да се дължи това и може ли да се изчака например до 2-3 месеца ?Много ще Ви бъда признателна и благодаря предварително за отговора !

Здравейте,
Задебеляването на ендометриума може да се дължи на полип. Аз бих Ви препоръчал да се направи хистероскопия. Това е изследване, при което се вкарва оптична система вътре в маточната кухина и се прави прецизен оглед. Да, можете да изчакате 1-2 месеца, но ако през това време прокървите, се обърнете към гинеколог. Ако желаете, заповядайте в кабинета ми.
Поздрави
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот tedycute » 04 Окт 2011, 23:09

Здравейте, имам въпрос във връзка с контрацепция и по - специално приема на Ясмин.
Интересува ме влияе ли приемът на храни и напитки непосредствено с хапчето или в големи дози върху ефективността му - чувала съм за кисели храни, алкохол, кафе, газирани напитки, но нищо достатъчно конкретно. В този ред на мисли аналогичен е въпросът ми относно едновременният прием на Ясмин и витамин Ц - има ли негативно взаимодействие и ако има, то в какви дози витамин Ц е "Безопасен" ( имайки впредвид, че приемам Ясмин вечер, а витамини - евентуално през деня, но в по-големи дози).
Благодаря Ви предварително за отделеното време!
tedycute
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Окт 2011, 22:53

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта