Смятате ли за възможно хлябът да отстъпи място на кълновете на трапезата на българина?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Смятате ли за възможно хлябът да отстъпи място на кълновете на трапезата на българина?

Мнениеот Ginger » 14 Окт 2014, 11:02

Вчера една статия ме замисли - мога ли изцяло да заменя хляба на трапезата вкъщи с кълнове? Отговорът от страна на съпруга ми беше категоричен - НЕ! :D :D

Казано честно, предпочитам да приготвям домашен хляб, а когато нямам възможност да го заменя с кълнове, но и аз изключвам идеята да се замени той изцяло, а и като че ли от векове само това храни българина или поне основно на това се разчита! :D Но пък за един стабилен обяд или пък закуска бих хапнала подобни сандвичи :roll: :D
sprouts and bread.JPG
sprouts and bread.JPG (36.89 KiB) Прегледано 713 пъти
Предполагам и отговорите на други, които ще се включат в дискусията ще се доближи до този от страна на нашето семейство, а може да има и застъпници изцяло за кълнове?! :roll: И все пак, смятате ли, че може да стане явлението българина да замени хляба на трапезата си с кълнове или по-скоро в друг живот :?: :mrgreen:
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Смятате ли за възможно хлябът да отстъпи място на кълновете на трапезата на българина?

Мнениеот Fancy » 14 Окт 2014, 11:06

Адски много обичам хляб, не мисля, че мога да го заменя с кълнове, е, правя си от време на време, добавям към салатки, но като става въпрос за едно-две хранения - да, иначе не е ок :(
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Смятате ли за възможно хлябът да отстъпи място на кълновете на трапезата на българина?

Мнениеот Lollipop » 26 Ное 2014, 11:12

Никакъв шанс, ние сме си научени да си хапваме хляб, може би бъдещите поколения ще се откажат от хляба, ако ние не ги приучаваме на сила да ядат хляб :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Смятате ли за възможно хлябът да отстъпи място на кълновете на трапезата на българина?

Мнениеот Кети cat » 23 Ное 2018, 12:08

Не, не го вярвам. За българина е типично да си хапва хляб, колкото и здравословно да иска да се храни.
Кети cat
 
Мнения: 95
Регистриран на: 23 Ное 2018, 11:59

Re: Смятате ли за възможно хлябът да отстъпи място на кълновете на трапезата на българина?

Мнениеот Dalia » 23 Ное 2018, 19:10

Кети cat написа:Не, не го вярвам. За българина е типично да си хапва хляб, колкото и здравословно да иска да се храни.

:+1:
И аз сматам така, хлябът си е нещо тичпино българско и няма как напълно да го изключим от нашата трапеза.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10


Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron