От какво можем да приготвим едни по-различни кюфтенца?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

От какво можем да приготвим едни по-различни кюфтенца?

Мнениеот niya_mazova » 20 Окт 2014, 15:40

Напролет си бяхме приготвили кюфтенца от зелен лук, сирене, кашкавал и много магданоз, бяха божествени! :idea: :idea: :idea:
За съжаление няма много дълго натурални зелени подправки и такива храни, точно заради това обичам и толкова много пролетта, може би :roll:

Сега се чудя какви кюфтенца да измайсторя, които да не са от кайма, нито от соя :? вече и спанак няма, въпреки че не зная дали не може да се ползва замразен, но не зная до колко вкусни и свежи биха били кюфтенцата :?

Тези също изглеждат доста апетитно,
polpettine.png
polpettine.png (201.03 KiB) Прегледано 1752 пъти
но нямам идея с какво са приготвени :?
Много ще се радвам, ако някой ми даде идеи как да приготвя по-различни кюфтенца, от леща, спанак, елда, каквото ви дойде наум ;)
Малко съм боса в приготовленията на кюфтенца, затова някой може ли да ми каже дали вместо с пържене стават така вкусни и хрупкави, ако се изпекат оваляни в галета, например :?
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: От какво можем да приготвим едни по-различни кюфтенца?

Мнениеот viking » 20 Окт 2014, 15:48

Жената прави много готини кюфтенца от леща с кускус, въпреки че не ям такива неща, тези са ми любими, и не са пържат, пекат се на сух тиган. Сварява червена леща, добавя и кускуса към нея, докато станат готови, през това време реже лук и до запържва с малко зехтин, добавя малко доматче/настъргано/, за да са по-сочни, слага магданоз, черен пипер и сол и накрая пече в сух тиган, както ти казах. Иначе към тях прави и някакъв доматен сос, но за него не знам рецептата, може ти да си измислиш някакъв или да го замениш с друг ;)
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: От какво можем да приготвим едни по-различни кюфтенца?

Мнениеот Snejna » 27 Ное 2014, 17:42

Оризови кюфтета и кюфтета от боб или леща често правим у нас, малко е цапаница, но вкусът си заслужава, а в това число можем да включим и фалафелите - точно кюфтета от нахут са си :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: От какво можем да приготвим едни по-различни кюфтенца?

Мнениеот Anka » 04 Дек 2014, 16:49

Аз ги харесвам много бобовите кюфтета, вярно, че е занимание, но стават много вкусни :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: От какво можем да приготвим едни по-различни кюфтенца?

Мнениеот Pipilota » 05 Дек 2014, 18:14

От тиквичкииии са ми любимите кюфтенца, само че е голямо цапане и голяма играчка, но си струва вкуса накрая! :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: От какво можем да приготвим едни по-различни кюфтенца?

Мнениеот exotic » 07 Дек 2014, 14:18

интересно ми е дали ако се изпекат всички тези различни видове кюфтенца, вместо да се пържат, ще станат също толкова вкусни, ако се овалят в галета, например :?
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: От какво можем да приготвим едни по-различни кюфтенца?

Мнениеот rabotnata pchela » 08 Дек 2014, 10:37

exotic написа:интересно ми е дали ако се изпекат всички тези различни видове кюфтенца, вместо да се пържат, ще станат също толкова вкусни, ако се овалят в галета, например :?

Ами ти като ги оваляш в галета пак можеш да ги изпържиш :lol: :lol: :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: От какво можем да приготвим едни по-различни кюфтенца?

Мнениеот Elica » 23 Фев 2015, 20:50

Много искам да опитам кюфтета от зеленчуци, моя приятелка правише от зеленчуков микс. :))
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: От какво можем да приготвим едни по-различни кюфтенца?

Мнениеот Malina » 23 Фев 2015, 21:18

Elica написа:Много искам да опитам кюфтета от зеленчуци, моя приятелка правише от зеленчуков микс. :))

виждала съм, но не изглеждат изобщо апетитно :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: От какво можем да приготвим едни по-различни кюфтенца?

Мнениеот Kaya » 24 Фев 2015, 12:03

Моя приятелка ме черпи онзи ден с кюфтета от коприва, останах възхитена и се зачудих, дали мога да направя такива кюфтета от любимия ми спанак? :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта