Дават по-високи пенсии на Велко Кънев и Валя Балканска

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Дават по-високи пенсии на Велко Кънев и Валя Балканска

Мнениеот FramarModDesi » 14 Сеп 2011, 16:26

Framar-Velko_Kunev.png
Framar-Velko_Kunev.png (39.47 KiB) Прегледано 355 пъти


Министерският съвет предлага на Народното събрание да отпусне пенсия за особени заслуги към държавата и нацията на българската народна певица Валя Балканска и на изтъкнатия актьор Велко Кънев. Предложението е пенсиите да са в размер на 700 лв., съобщиха от пресцентъра на кабинета.
Валя Балканска е родена на 8 януари 1942 г. в с. Арда, Смолянско. Започва кариерата си през 1960 г. като солистка в Държавния ансамбъл за народни песни и танци "Родопа" - Смолян. Най-известното изпълнение на Валя Балканска е "Излел е Делю хайдутин".
Валя Балканска е носител на приза "Златен феномен" за популяризиране на българския фолклор по целия свят и за нейната родолюбива позиция. По повод 60-ата й годишнина и за изключителни постижения в областта на певческото изкуство, през 2002 г. тя е наградена с орден "Стара планина". Номинирана е за държавната награда "Св. Паисий Хилендарски" за 2005 г.
Велко Кънев е роден на 31 юли 1948 г. в Елхово. След като завършва ВИТИЗ играе на сцената на ДТ - Сливен и три сезона в ДСТ "Алеко Константинов". От 1978 г. е в трупата на Народния театър "Иван Вазов".
Сред известните му театрални роли са Силва в "По-големия син", Маркизът в "Мирандолина", Матей Нищото в "Опит за летене", Чушкаров в "Двубой", Сганарел в "Дон Жуан", Анастасий в "Сън", Кралят в "Образ и подобие", Остап Бендер във "Великият комбинатор".
В киното става известен с ролите си в "Да обичаш на инат", "Маневри на петия етаж", "Само ти, сърце", "Време разделно", "Зелените поля", "Стената", "Испанска муха", "Онова нещо" и др.

Отделно от театъра и киното, където за повече от 30 г. професионален път Велко Кънев е направил над 40 роли, са изявите му и на малкия екран. Заедно с Георги Мамалев и Павел Попандов създават и групата НЛО, която е един от изразителните сатирици на нравите по време на социализма.

Източник: Mediapool
FramarModDesi
 
Мнения: 145
Регистриран на: 31 Мар 2011, 08:52

Re: Дават по-високи пенсии на Велко Кънев и Валя Балканска

Мнениеот Violetta » 21 Окт 2011, 20:46

Дали вече Велко Кънев е по-добре?
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: Дават по-високи пенсии на Велко Кънев и Валя Балканска

Мнениеот qproin » 30 Окт 2011, 14:49

Хубаво е държавата да се грижи за своите творци, но това с тези по-високи пенсии не го разбирам. Не смятам, че е редно така.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Дават по-високи пенсии на Велко Кънев и Валя Балканска

Мнениеот valiart » 30 Окт 2011, 15:26

700 лева не са по-високи пенсии, а нормални пенсии. Какво лошо има. Трябва просто всички да получават такива, а не да се възмущават, че няой друг ги взема. Стана работата за Нане и Вуте; „Не искам аз да съм добре, а на Вуте да му е зле“
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Дават по-високи пенсии на Велко Кънев и Валя Балканска

Мнениеот qproin » 30 Окт 2011, 15:36

valiart написа:700 лева не са по-високи пенсии, а нормални пенсии. Какво лошо има. Трябва просто всички да получават такива, а не да се възмущават, че няой друг ги взема. Стана работата за Нане и Вуте; „Не искам аз да съм добре, а на Вуте да му е зле“

Сигурно си права, но парите за пенсии идват от работещите млади хора,и аз не съм съгласна да се раздават на такъв принцип, а баба ми да мизерства. Освен това пенсията няма как да стане 700 лв за всички. И не съм на принципа на Нане и Вуте, но просто не е редно така.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Дават по-високи пенсии на Велко Кънев и Валя Балканска

Мнениеот valiart » 30 Окт 2011, 16:07

qproin написа:
valiart написа:700 лева не са по-високи пенсии, а нормални пенсии. Какво лошо има. Трябва просто всички да получават такива, а не да се възмущават, че няой друг ги взема. Стана работата за Нане и Вуте; „Не искам аз да съм добре, а на Вуте да му е зле“

Сигурно си права, но парите за пенсии идват от работещите млади хора,и аз не съм съгласна да се раздават на такъв принцип, а баба ми да мизерства. Освен това пенсията няма как да стане 700 лв за всички. И не съм на принципа на Нане и Вуте, но просто не е редно така.


Защо пък да не може?! Паживьом, увидим...
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Дават по-високи пенсии на Велко Кънев и Валя Балканска

Мнениеот Violetta » 31 Окт 2011, 00:45

За съжаление, съвсем забравиха хората на изкуството, а пенсия 700 лева е подигравка...
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: Дават по-високи пенсии на Велко Кънев и Валя Балканска

Мнениеот Golfie » 05 Ное 2011, 17:05

Violetta написа:За съжаление, съвсем забравиха хората на изкуството, а пенсия 700 лева е подигравка...

Чух, че Велко Кънев е много зле...дано намери сили да преодолее трапа!
Golfie
 
Мнения: 211
Регистриран на: 04 Ное 2011, 23:16


Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта