Компресирана фрактура на лумбален прешлен

Компресирана фрактура на лумбален прешлен

Мнениеот yanchevan » 14 Ное 2014, 19:31

Здравейте!Моля за консултация и съвет.На 01.07.2014г.съпругът ми/60г./ получи исхемичен инсулт с леко засягане на десни крайници и леки говорни нарушения.На 14.10.2014г.трябваше да постъпи в болница за рехабилитация ,но падна и получи счупване на гръбначния стълб в поясната област.Рентгенография-състояние след фрактура на Л4 прешлен;лумбална спондилоза;лумбална остеохондроза Л5-ЕС1 НИВО.Препоръчаха ни ортопедичен пояс-6 еластични пластини;пие ПАРАТРАМОЛ и мажем с гел ИБУПРОФЕН.Вече един месец болките не намаляват;става самостоятелно и се движи бавно;/доста напълня,поради липса на движения-120кгр.190см./Кръвното отново започна да варира и да пада под 120;Няма да коментирам срещите си със специалисти.За колко време заздравява такава фрактура?Кога ще намалеят тези силни болки/може би прага на поносимост е по-различен при него/;и от кога да тръгне на рехабилитация?Предварително Ви благодаря!Дано съм била достатъчно изчерпателна.
yanchevan
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Ное 2014, 18:43

Re: Компресирана фрактура на лумбален прешлен

Мнениеот FramarLekari » 16 Ное 2014, 14:09

Здравейте, yanchevan!

За въпроси, свързани с рехабилитация и възстановителни процедури, може да се консултирате с рехабилитатора във форума ни:
Рехабилитация и възстановителни процедури

С уважение,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Компресирана фрактура на лумбален прешлен

Мнениеот yanchevan » 07 Дек 2014, 23:41

равейте!Моля за консултация и съвет.На 01.07.2014г.съпругът ми/60г./ получи исхемичен инсулт с леко засягане на десни крайници и леки говорни нарушения.На 14.10.2014г.трябваше да постъпи в болница за рехабилитация ,но падна и получи счупване на гръбначния стълб в поясната област.Рентгенография-състояние след фрактура на Л4 прешлен;лумбална спондилоза;лумбална остеохондроза Л5-ЕС1 НИВО.Препоръчаха ни ортопедичен пояс-6 еластични пластини;пие ПАРАТРАМОЛ и мажем с гел ИБУПРОФЕН.Вече един месец болките не намаляват;става самостоятелно и се движи бавно;/доста напълня,поради липса на движения-120кгр.190см./Кръвното отново започна да варира и да пада под 120;Няма да коментирам срещите си със специалисти.За колко време заздравява такава фрактура?Кога ще намалеят тези силни болки/може би прага на поносимост е по-различен при него/;и от кога да тръгне на рехабилитация?Предварително Ви благодаря!Дано съм била достатъчно изчерпателна.
Framar написа:Здравейте, yanchevan!

За въпроси, свързани с рехабилитация и възстановителни процедури, може да се консултирате с рехабилитатора във форума ни:
Рехабилитация и възстановителни процедури

С уважение,
Фрамар
yanchevan
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Ное 2014, 18:43


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с физиотерапия и рехабилитация

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron