Как се самооценявате - по нещата, които сте направили или по това, което не сте?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Как се самооценявате - по нещата, които сте направили или по това, което не сте?

Мнениеот S_Milenska » 18 Ное 2014, 17:13

Умеете ли правилно да поставяте оценката за себе си и дали тя зависи и от друго, а не само от действията ни? Според мен нещата,които не сме направили също са много важни, нали казват, че е по-добре да съжаляваш за нещо,което си пробвал, а не цял живот да се чудиш дали би се справил, да, но от друга страна, след като не си рискувал още там нещо се е объркало :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как се самооценявате - по нещата, които сте направили или по това, което не сте?

Мнениеот Lollipop » 19 Ное 2014, 09:37

И по двата критерия, но е много трудно човек сам да направи обективна оценка за себе си, винаги се оценяваме по-високо. Затова е добре да се появява от време на време някой,който да ни "сваля" на земята :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как се самооценявате - по нещата, които сте направили или по това, което не сте?

Мнениеот Pipilota » 19 Ное 2014, 12:43

Главно по това, което съм направила, мисля си че то е по-важното. По-често гледам успехите си и от това си вадя изводи за това какъв човек съм. ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как се самооценявате - по нещата, които сте направили или по това, което не сте?

Мнениеот Krum » 12 Яну 2015, 15:41

И по двете - и двете неща издават, че сме някакви определени. :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Как се самооценявате - по нещата, които сте направили или по това, което не сте?

Мнениеот Lili_pili » 12 Яну 2015, 18:19

разбира се че и двете имат значение, едното показва смелост, другото - обратното :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Как се самооценявате - по нещата, които сте направили или по това, което не сте?

Мнениеот Lollipop » 12 Яну 2015, 18:23

Pipilota написа:Главно по това, което съм направила, мисля си че то е по-важното. По-често гледам успехите си и от това си вадя изводи за това какъв човек съм. ;)

Напротив, и двете са от еднакво значение. Ако си направила 2 неща, а не си направила 100?
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как се самооценявате - по нещата, които сте направили или по това, което не сте?

Мнениеот Kaya » 13 Яну 2015, 10:18

Lollipop написа:
Pipilota написа:Главно по това, което съм направила, мисля си че то е по-важното. По-често гледам успехите си и от това си вадя изводи за това какъв човек съм. ;)

Напротив, и двете са от еднакво значение. Ако си направила 2 неща, а не си направила 100?

Така е, много е важно да се оценяваме правилно, много често си мислим, че сме страхотни, пък ние сме.... :mrgreen:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как се самооценявате - по нещата, които сте направили или по това, което не сте?

Мнениеот silver933 » 14 Яну 2015, 11:47

Не се самооценявам, винаги ще се мисля за повече, отколкото съм или точно обратното - не бих се оценил правилно..
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как се самооценявате - по нещата, които сте направили или по това, което не сте?

Мнениеот Ваня Стойчева » 14 Яну 2015, 17:13

Оставям другите да ме оценят защото мисля, че те биха се справили по-добре от мен, но само хора, на които вярвам им давам тази възможност.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как се самооценявате - по нещата, които сте направили или по това, което не сте?

Мнениеот Pipilota » 15 Яну 2015, 10:59

Ваня Стойчева написа:Оставям другите да ме оценят защото мисля, че те биха се справили по-добре от мен, но само хора, на които вярвам им давам тази възможност.

To и това не е много сигурно, аз ако съм - никога няма да ти кажа истината. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron