Мит ли е женското приятелство?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Мит ли е женското приятелство?

Мнениеот rose_92 » 18 Ное 2016, 02:40

Malina написа:Ми явно не ти е истинска приятелка. Това мога да кажа, и аз ако съм на теб - ще страня от нея.



Ами аз така правя - тя не ме търси, аз също не я търся. Сега покрай сватбата общуваме иначе няма за какво да ми пише..Разбрала съм я каква е отдавна, но с години все се надявах нещо да се промени, но не..Тя си е така и за нея аз винаги ще съм нещо като резервен вариант - ако толкова няма с кой да излезе, тогава би е потърсила, както и когато иска да разузнае някоя клюка покрай мен, за да имат какво да коментират с другата. Ама тя откакто се събра да живее с приятеля си, вече и да излизаме не ме търси, а живеем буквално една до друга, което е смешно, но е факт. :)
Просто няма как напълно да спра да комуникирам с нея, защото сме съседки и все ще се засичаме на улицата. Но честно казано не изпитвам вече нужда да споделям нищо с нея и не я чувствам близка приятелка, а просто позната, на която мога да кажа само "Здравей" и да я отмина.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Мит ли е женското приятелство?

Мнениеот gomez123 » 18 Ное 2016, 11:55

Не знам защо така при жените се получава, но при мъжете е по-различно. Онзи ден гледах "Фермата" и един момент е много показателен за мъжете и тяхното приятелство. Стоян и Михо не могат да се гледат, мразят се, но когато попитаха Михо дали би помогнал на Стоян, ако се наложи, той веднага каза да, с каквото може. При жените това няма как да стане, големи сте усойници :mrgreen: .
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Мит ли е женското приятелство?

Мнениеот rose_92 » 18 Ное 2016, 13:21

gomez123 написа:Не знам защо така при жените се получава, но при мъжете е по-различно. Онзи ден гледах "Фермата" и един момент е много показателен за мъжете и тяхното приятелство. Стоян и Михо не могат да се гледат, мразят се, но когато попитаха Михо дали би помогнал на Стоян, ако се наложи, той веднага каза да, с каквото може. При жените това няма как да стане, големи сте усойници :mrgreen: .



Аааа аз не се причислявам към усойниците. :lol: Но повечето наистина са такива..
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Мит ли е женското приятелство?

Мнениеот Pipilota » 18 Ное 2016, 13:23

Жените сме по-отмъстителни и повече браним сякаш собственото си его. Мисля, че това ни е заложено, защото ние сме тези, които трябва да браним семействата си и да успяваме да се преборим за тяхната цялост и сплотеност. Не се предаваме лесно в битки и не се вълнуваме за другите, извън семейството. Докато мъжете са малко вятър ги вее и по-скоро са склонни да помогнат. Може би също голяма и важна причина е, че жените се нараняваме повече, отколкото мъжете, което логично ни кара да бъдем по-отмъстителни.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Мит ли е женското приятелство?

Мнениеот Lollipop » 18 Ное 2016, 15:34

Мит не мит, такива сме си. :mrgreen: За хубаво или за лошо, жените хич не сме цвете за мирисане понякога и много лошо се държим с голяма част от обркъжението си! :roll:
Не мисля, че бих могла на 10000% да разчитам на някоя жена около мен, за нещо наистина важно за мен. Винаги ще се появи някаква завист.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Мит ли е женското приятелство?

Мнениеот pravilno » 23 Ное 2016, 23:56

Факт е, че жените са по-интуитивни и емоционални и това нерядко им изиграва лоша шега или определя решенията и действията им. Но такива сме, имаме си и положителни черти все пак, които не са малко :mrgreen: .
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Мит ли е женското приятелство?

Мнениеот Ваня Стойчева » 25 Яну 2017, 12:11

Женското приятелство някога може да е много силно и специално, дори. Ако си намериш някой готин човек, с който можеш да споделяш е супер, защото само една жена много често може да разбере точно това, което искаш да кажеш и чувстваш. Но такива жени се намират трудно. Според мен трябва, хем да сте близки, хем нещо да ви разделя и прави различни, за да не се появяват ревност и други такива неща между вас.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Мит ли е женското приятелство?

Мнениеот belleville » 25 Яну 2017, 14:25

Мисля, че само между жени, които са се борили за един и същ мъж, не може да има приятелство :grin: . Другите криво-ляво се справят, кой повече, кой по-малко. Но между първите две е изключено, нищо не може да ги накара дори да минават по един и същ тротоар :lol: .
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Мит ли е женското приятелство?

Мнениеот Lollipop » 20 Фев 2017, 15:08

belleville написа:Мисля, че само между жени, които са се борили за един и същ мъж, не може да има приятелство :grin: . Другите криво-ляво се справят, кой повече, кой по-малко. Но между първите две е изключено, нищо не може да ги накара дори да минават по един и същ тротоар :lol: .

Всъщност на мен ми се случи нещо подобно. :lol: Но в тийн годините де, излизах с едно момче, което ме заряза, заради едно друго момиче с думите "ох, ти виждала ли си какво е любов от пръв поглед..." и аз му казах "окей, няма проблеми". ;) С момичето се запознахме и т.н. нищо лошо, спиятелихме се. Заряза и нея след няколко седмици със същите думи и тръгна с трета. :lol: :lol: :lol: Много се смях тогава, на третата казах да не вярва в любовта от пръв поглед. :lol: :lol: :lol:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Мит ли е женското приятелство?

Мнениеот Elica » 09 Мар 2017, 11:35

Трудно е да се намери приятелство между жени, защото жените често прикриваме мислите и чувствата си за хората. Аз също го правя често сега ако искате ме линчувайте.... :roll: Има няколко колежки, които откровено не харесвам, но те твърдят, че сме приятелки,знам, че и те ме лъжат.. :lol:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron