Кога е късно за противогрипна ваксина?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Кога е късно за противогрипна ваксина?

Мнениеот Lollipop » 19 Ное 2014, 10:44

Вече има случаи на заразени от грип, чудя се късно ли е сега да се постави противогрипна ваксина, и изобщо кога е крайният срок за тази превенция. :?
Снощи слушах репортаж,че само около 2% от българите са си поставили противогрипна ваксина, затова си мислих, че вече може и да е късно. :oops:
Influenza-Vaccine.png
Influenza-Vaccine.png (80.78 KiB) Прегледано 614 пъти
Притесних се като чух колко сериозни могат да са последствията и сериозно се замислих дали не ваксинирам себе си и семейството ми. :!:
Как се определя, всъщност, крайния срок за поставяне на противогрипна ваксина и как да разбера кога е късно за нея :?:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Кога е късно за противогрипна ваксина?

Мнениеот LEILA » 19 Ное 2014, 11:09

Смятам, че риска е твърде голям, щом има заболели и на твое място не бих сложила нито на себе си, нито на семейството си! Помисли, консултирай се и тогава действай! ;)
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: Кога е късно за противогрипна ваксина?

Мнениеот Kaya » 19 Ное 2014, 11:47

И аз мисля,че е най-добре да се направи консултация с лекар,преди да се вземе това решение, виждаме,че последните години грипът е доста опасен и не се знае, вече като има заболели как ще се отрази една ваксинация. :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кога е късно за противогрипна ваксина?

Мнениеот silver933 » 19 Ное 2014, 12:14

Изобщо не съм почитател на противогрипните ваксини,но от друга страна се чудя, само ние българите ли сме толкова умни, а в целия свят ваксинирането достига близо 80% на населението, каква е причината? :?:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Кога е късно за противогрипна ваксина?

Мнениеот svetulka53 » 30 Ное 2014, 02:45

Вече е късно. Аз си поставям инфлувак от 1998 година към средата на октомври.Миналата година нямаше противогрипни ваксини, но явно бях създала с годините имунитет и въпреки, че се разболях, грипът протече по-леко. Тази година си купих още през септември, държах го в хладилника до средата на октомври и се молех да не се разболея, защото ваксина не може да се постави, ако вече си се разболял. Имунитетът се създава за около 20 дни. Към края на януари си купувам респивакс профилактично, защото грипът наистина има лоши последици. Всъщност следете информацията кога се очаква грипна вълна и ако е към края на декември, все още имате време.
svetulka53
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Ное 2014, 02:37

Re: Кога е късно за противогрипна ваксина?

Мнениеот S_Milenska » 01 Дек 2014, 11:58

Ужасни са тези грипове, аз обаче не се ваксинирам, подсилвам имунитета и гледам да не се разболея :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Кога е късно за противогрипна ваксина?

Мнениеот rabotnata pchela » 05 Дек 2014, 12:37

Късно е когато има болни, както е сега. :))) Така че окъсняхте, другата година пак пробвайте, ако все още мислите, че имате нужда от такива ваксини :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кога е късно за противогрипна ваксина?

Мнениеот Mon_ton » 29 Дек 2014, 15:28

Мисля си, че вече е късно и можете само да се радвате, че не сте си сложили. Вчера четох новина, че тази година грипа ще е още по-мутирал, а ваксините още по-неефикасни, така че поредното доказателство, че тази ваксина е безсмислена.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта