Как да се храним, когато ни открият диабет?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Как да се храним, когато ни открият диабет?

Мнениеот Krum » 25 Ное 2014, 10:59

Скоро се оказа, че майка ми има диабет. Разбира се това не беше новина, която ни зарадва, а и като се има предвид културата на хранене на българина, диабета сякаш не беше изненадващ, но не беше и очакван. :shock:

Diabet.jpg
Diabet.jpg (19.03 KiB) Прегледано 2090 пъти

И сега на дневен ред стои въпросът с какво да се храни? Не знаем нищо за диабета, освен, че трябва да се избягват сладките храни, а има ли и други правила? Да се храни с пълнозърнести ли, да не се ядат бели храни - хляб, картофи, ориз? Дали може да се ядат плодове и какви и толкова ли е страшно да имаш диабет? :roll:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Как да се храним, когато ни открият диабет?

Мнениеот Rali_hr » 25 Ное 2014, 12:28

Много е неприятно да се окажеш диабетик, особено когато имаш вече изграден начин на живот. Чувала съм, че цитрусовите плодове действат много добре при диабет, но мисля, че е най-добре да каже някой, който е болен, защото са по-наясно. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да се храним, когато ни открият диабет?

Мнениеот LaCoquine » 25 Ное 2014, 14:02

Преди около година откриха на дядо ми захарен диабет, той винаги е бил здрав човек, затова всички много ни изненада това. Тогава реших да прочета повече в сайта, понеже има доста и все проверена информация, тогава попаднах и на тази статия надявам, че ще помогне и на вас! :)
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Как да се храним, когато ни открият диабет?

Мнениеот Elica » 27 Ное 2014, 16:15

Статията е много полезна! Хубаво е човек да е информиран, дори и да няма подобно заболяване. :|
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37


Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron