НОРВАСК - има ли противопоказания при Maestenia Gravis

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

НОРВАСК - има ли противопоказания при Maestenia Gravis

Мнениеот МарианаДелова » 27 Ное 2014, 11:32

противопоказно ли е да взимам норваск, АКО ИМАМ ЗАБОЛЯВАНЕ Maestenia Gravis
МарианаДелова
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Ное 2014, 11:25

Re: НОРВАСК - има ли противопоказания при Maestenia Gravis

Мнениеот FramarLekari » 27 Ное 2014, 13:45

Здравейте, МарианаДелова!

Медикаментът е противопоказан при свръхчувствителност към активната му съставка амлодипин или към някое от помощните вещества. Няма противопоказание, свързано с миастения гравис.
С повишено внимание лекарството трябва да се приема при сърдечна недостатъчност и нарушена чернодробна функция.

С уважение,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: НОРВАСК - има ли противопоказания при Maestenia Gravis

Мнениеот МарианаДелова » 28 Ное 2014, 23:54

имам още един въпрос отн. НОРВАСК: какво влияние оказва върху долна и горна граница на сравнително малко повишено кръвно налягане. В моят случай аз често имам леко завишена горна граница (150-160), докато долната е около 80.
На ясно съм, че вашата консултация не заменя специализиран доктор. Но....въпросът е там , че аз , повлияна от доста положителни мнения отно норвакс настоявах да взимам именно него. но.... докторът каза да взимам MOXOGAMA - 0.2 сутрин и вечер и ако имам проблеми да увелича дозата на 2 хапчета х 0.2. сутрин и пак така - вечер! освен това добави (след като му споменах за диован) и диован за обеден прием. и добави, че моксогама трябва да се насложи в организма! да - ама не ! не става - и пак имам проблеми.
както и да е - не ми се иска да ви отнемам от времето- само да питам дали мога сама- без докторско предписание да мина на норваск - 2 пъти на ден - сутрин и вечер х 5 мг или сутрин диован 16 мг и вечер норваск х 5 или х 10 мг.???
такава стратегия предприета от самата мен - би ли навредила нещо и въобще препоръчително ли е сама да си предприема лечението ? ( между другото съпругът ми също взема комбинация от диован (сутрин) и норваск (5мг вечер)- след лекарско предписание и след прекарана сериозна хипертонична криза. но сега....след 8 месечна употреба на тази комбинация се чувства добре и няма оплаквания !!
моля за съвет, тъй като в момента съм в чужбина и няма да мога отново да мина на консулт при доктора ми в България.
МарианаДелова
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Ное 2014, 11:25

Re: НОРВАСК - има ли противопоказания при Maestenia Gravis

Мнениеот FramarLekari » 02 Дек 2014, 15:00

Здравейте, МарианаДелова!

Първо искаме да уточним, че нашият съвет не замества консултация със специалист, затова Ви препоръчваме при първа възможност да проведете консултация с кардиолог!

Препоръчваме Ви въз основа на информацията, която сте написали, като първи избор за лечение на хипертонията АСЕ-инхибитор, например Енаплаприл - веднъж или два пъти дневно по 5 мг. Имате ли някакви придружаващи заболявания? Приемали ли сте други медикаменти за хипертония?

Освен това Ви препоръчваме да намалите количеството на солта и мазнините в храните, които приемате, и да практикувате редовно физическа активност. От полза могат да Ви бъдат следните статии:
Алтернативно лечение на високо кръвно
Правилно хранене вместо лекарства при високо кръвно налягане
Хранене при хипертония

Успех,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България


Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта