Превърна ли се секциото в новото нормално раждане?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Превърна ли се секциото в новото нормално раждане?

Мнениеот Elica » 13 Яну 2015, 12:23

Имам приятелка, която скоро ще ражда и постоянно като се видя с нея ми разказва своите тревоги около раждането. И докато снимките на бременните са супер, :D

images (1).jpg
images (1).jpg (3.84 KiB) Прегледано 12977 пъти

то когато наближи раждането положението става май страшно. :mrgreen:
Постоянно ми говори за избора между секцио и нормално раждане, казва, че била с много тесен таз (според мен има тънка талия, но определено има доста широк таз, но както и да е) и клони сериозно към секциото, въпреки че няма медицински показатели за това.И се замислих, че май 90% от приятелките ми са раждали секцио, това ли е вече нормалното раждане? Май вече все по-рядко се случва жените да раждат по естествен път, а избират секциото, защото е по-лесно предполагам. Какво е вашето мнение, стана ли вече нормално да се ражда секцио, или все още има останали привърженици на естественото раждане? :roll:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Превърна ли се секциото в новото "нормално" раждане?

Мнениеот Anka » 13 Яну 2015, 12:49

Аз не съм голям критерий, защото не съм раждала, но имам поглед над доста млади майки, защото имам малко братче и майка ми въпреки възрастта си е обкръжена с млади жени, които сега стават майки за първи път. С нея си говорихме, че напоследък жените толкова са изплашени от болката, която ги чака по време на раждането, че не осъзнават за болката, която ги очаква след това, защото едно раждане приключва за 6-7 часа, а секциото предполага месец поне възстановяване, а доста жени се оплакват, че година след секциото още усещат операцията си болезнено. Та така, не знам кое си струва повече.
Разбира се тук казвам моето мнение за секциото по желание без абсолютно никакви медицински показатели, които да го налагат, а като личен избор. Все пак важното е да се раждат здрави деца :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Превърна ли се секциото в новото "нормално" раждане?

Мнениеот Mon_ton » 13 Яну 2015, 13:40

И аз си мисля, че все повече жени решават да родят секцио, въпреки че нямат медицинска причина за това. Всичко живо се тревожи за вагината си. :mrgreen:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Превърна ли се секциото в новото "нормално" раждане?

Мнениеот rabotnata pchela » 13 Яну 2015, 13:47

И аз имах приятелка, която беше убедена от самото раждане, че трябва да роди секцио - защото така. Тя имаше добро тяло за нормално раждане, а когато отишла в болницата, малко ѝ трябвало да се реши кое раждане ще избере, а според нейната история, доктора прегледал разкритието натиснал я и казал "Ей така болка те чака" и тя скочила - и айде секцио. Страх бе страх..
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Превърна ли се секциото в новото "нормално" раждане?

Мнениеот Kremiliya » 13 Яну 2015, 14:57

Това наистина май е новата мода, така ли е?
Жените все повече се страхуват от раждането. :roll:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Превърна ли се секциото в новото "нормално" раждане?

Мнениеот Andrey » 13 Яну 2015, 15:10

Жените се пазят бе, аз лично бих оставил избора на жена ми. :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Превърна ли се секциото в новото "нормално" раждане?

Мнениеот Snejna » 13 Яну 2015, 15:41

Аз родих секцио по мое собствено желание, защо да се мъча, като има кой да свърши работата? :mrgreen:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Превърна ли се секциото в новото нормално раждане?

Мнениеот Rali_hr » 13 Яну 2015, 16:07

Започвам да си мисля, че е така, напоследък когато чуят, раждах нормално се казва "браво, наистина ли" и какво ли още не. Но все още секциото тежи на гузната съвест сякаш, защото всички се оправдавах - родих секцио, защото... :roll:
Според мен самата дума раждане и секцио нямат нищо общо, но да не прекалявам.
Все пак наистина е важен резултата - да имаме здрави деца, за които да се грижим добре.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Превърна ли се секциото в новото нормално раждане?

Мнениеот S_Milenska » 13 Яну 2015, 16:56

А и лекарите по болниците май се радват, когато родилките предпочетат секцио - няма да се разправят с нервните пристъпи на жените, нито с нищо, режат и за 15мин бебето е на бял свят, докато една жена може да ражда и 10 часа.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Превърна ли се секциото в новото нормално раждане?

Мнениеот Pipilota » 14 Яну 2015, 09:40

Аз съм много против да се ражда секцио, защото ако беше по-добрия варинат, то щеше да се нарича естествено раждане. Когато има медицински показатели и всичко останало - това е друг въпрос, говоря ви от любов към вагината. :mrgreen:
И моя приятелка роди секцио, за да не я боли, вече 2 години я боли мястото на операцията, не можеше да стане и да си гледа детето толкова дълго време ѝ беше трудно и не бе подвижна.
Аз родих нормално, можех да вървя веднага, нищо не ме болеше, нищо ми нямаше, бях си същата, само с празен и увиснал корем. :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта