Бихте ли се включили в подписката срещу задължителните детски имунизации?

Бихте ли се включили в подписката срещу задължителните детски имунизации?

Мнениеот Loreyn » 03 Фев 2015, 17:52

Понеже и мен това много лично ме засяга, нямаше как да не се включа в подписката срещи задължителните детски имунизации.
Някъде бях прегледала списък и ние сме една от държавите начело с тооолкова много имунизации по 2-рата годинка, че нямам думи :oops:

Смятате ли, че това е право на личен избор, дали на детето да му бъде поставена задължителна имунизация, смятате ли, че е редно да бъдат ощетявани майките, които са взели другото решение :roll:
vaccine-baby.jpg
vaccine-baby.jpg (15.19 KiB) Прегледано 14075 пъти
И другото интересно, което ми се стори - защо са решили, че на нашите ширини вирее всичко онова, за което имунизират децата, а например във Франция го няма :shock:
Е, бихте ли се включили в подписката срещу задължителните детски имунизации и ако сега имахте избора, бихте ли сложили такава на детето си отново? :?: :?:
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Бихте ли се включили в подписката срещу задължителните детски имунизации?

Мнениеот viking » 03 Фев 2015, 17:54

Не, не бих сложил отново ваксина на дъщеря ми, но нямаше как, за да я отгледаме нормално са ни необходими две заплати, не сме в състояние някой от нас да стои вкъщи и да отглежда малката, :| а без ваксината градинката е мираж :idea:
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Бихте ли се включили в подписката срещу задължителните детски имунизации?

Мнениеот Pipilota » 04 Фев 2015, 10:02

Не бих сложила толкова много сякаш, те май повечето ваксини дори не осигуряват антитела, но от друга страна си казвам, че като има ваксина за нещо, трябва да я сложа, защото ако се разболее, а е можело да го предпазя? Много сложен въпрос ми е и честно да ви кажа, не знам кое е по-малкото зло. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Бихте ли се включили в подписката срещу задължителните детски имунизации?

Мнениеот Elica » 06 Фев 2015, 17:01

Не бих се включила! :) децата трябва да се защитават, след като някои родители нямат досаттъчно акъл да го направят те.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Бихте ли се включили в подписката срещу задължителните детски имуницазии?

Мнениеот Mon_ton » 06 Фев 2015, 17:46

Да! когато имам деца се надявам да имам възможността да не ги ваксинирам!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Бихте ли се включили в подписката срещу задължителните детски имуницазии?

Мнениеот Rali_hr » 09 Фев 2015, 13:27

Да, мисля, че всеки родител трябва да има избор дали да ваксинира детето си, друг е въпросът, че си мисля, че трябва да разделят ваксините от неваксинираните деца, като си завъждат заразите да не рискуват здравето и на останалите :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Бихте ли се включили в подписката срещу задължителните детски имуницазии?

Мнениеот Andrey » 11 Фев 2015, 17:27

Да, не съм почитател на нищо задължително и само за това бих дал избор на хората да праавят това, което намерят за добре!
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Бихте ли се включили в подписката срещу задължителните детски имуницазии?

Мнениеот silver933 » 11 Фев 2015, 18:06

Не! Трябва да има задължителни ваксини, защото много родители правят глупости и застрашават здравето си.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Бихте ли се включили в подписката срещу задължителните детски имунизации?

Мнениеот nikitolia » 16 Мар 2015, 21:44

silver933 написа:Не! Трябва да има задължителни ваксини, защото много родители правят глупости и застрашават здравето си.


подкрепям!
Аватар
nikitolia
 
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Мар 2015, 21:19

Re: Бихте ли се включили в подписката срещу задължителните детски имунизации?

Мнениеот Mon_ton » 17 Мар 2015, 09:54

silver933 написа:Не! Трябва да има задължителни ваксини, защото много родители правят глупости и застрашават здравето си.


Oсвен здравето СИ, застрашават и нашето здраве. :) Идеята на ваксините е, понеже има хора, които не изграждат антитела, те да бъдат защитени чрез останалите хора, които изграждат въпросните, затова всеки подлежи на риск, без значение ваксиниран ли е или не. ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с детски болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта