Дамите бръснат лицето си - последният моден съвет на дерматозолите

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Дамите бръснат лицето си - последният моден съвет на дерматозолите

Мнениеот Elica » 11 Фев 2015, 14:26

Няма как да не поставя темата за бръсненето на лицето при дамите, защото смятам, че във форума ще съберем доста мнения. А и като една жена, която държи на своя външен вид, не смятам, че трябва бързо да отричам някои нови предложения! Вярно, че само като си представя как жените следват съветите и ще се бръснат се чувствам по този начин... :mrgreen:

girl-shaving-her-face.jpg
girl-shaving-her-face.jpg (25.56 KiB) Прегледано 736 пъти

И все пак не мога да не се вслушам поне малко в думите на дерматолозите и в техните доводи защо дамите трябва да бръснат лицето си. :!: Идеята е, че по този начин се подновява кожата по лицето, стимулира се образуването на колаген и кожата не остарява толкова, което означава по-малко бръчки за дамите в напреднала възраст. :)
До тук добре, като идея, но всички знаем, че при бръснене косъма става по-твърд и съвсем скоро може да започнем да се конкурираме с половинката ви за това кой ще има по-гъста брада, което е немислимо за една жена. :evil: Но според съветите на същите тези дерматолози, това не било вярно и те упорито съветват жените да пробват новия метод! Разбира се, единственото пояснение е, че жените не бива да ползват самобръсначки за мъже, а друг модел, тип скалпел. :roll:
А вашето мнение, какво е, дами: бихте ли пробвали да се бръснете със специалния бръснач или бръсненето смятате само за мъжко занимание? Ще последвате ли съветите на дерматолозите? :roll:
И мисля да прикача едно видео, което намерих по темата, една дама обяснява защо жените трябва да се бръснат! Ненаучната гледна точка тук :ugeek:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Дамите бръснат лицето си - последният моден съвет на дерматозолите

Мнениеот Anka » 11 Фев 2015, 14:48

Звучи ми абсурдно, аз не бих пробвала да си бръсна лицето, а оправданието, че космите ще си останат същите ми се струва смешно, естествено, че косъма ще се удебели! :shock:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Дамите бръснат лицето си - последният моден съвет на дерматозолите

Мнениеот Krum » 11 Фев 2015, 16:10

Това наистина е налудничаво! Не си представям, че може някой да твърди, че бръсненето е полезно, разбира се, че косъма ще стане твърд, а никой не обича космати жени! :shock:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Дамите бръснат лицето си - последният моден съвет на дерматозолите

Мнениеот Kremiliya » 11 Фев 2015, 17:11

Против съм категорично, не че имам нещо против свалянето на мъртвата кожа и лицето с малко бръчки, но няма ли да свърши работа и абразивна гъба?
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Дамите бръснат лицето си - последният моден съвет на дерматозолите

Мнениеот julianne » 11 Фев 2015, 17:17

Предпочитам да се минавам и по лицето с епилатор, отколкото да се бръсна, казано честно :lol:
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Дамите бръснат лицето си - последният моден съвет на дерматозолите

Мнениеот Snejna » 11 Фев 2015, 17:37

julianne написа:Предпочитам да се минавам и по лицето с епилатор, отколкото да се бръсна, казано честно :lol:

хахахах и аз това си помислих, ако ще има махане на косми, по-добре да е с епилатора! :lol:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Дамите бръснат лицето си - последният моден съвет на дерматозолите

Мнениеот Rali_hr » 11 Фев 2015, 17:51

Каква е тази глупост, изумяват ме вече тези учени! Мисля, че или четенето им е дошло много или скуката! :shock: :shock: :shock:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Дамите бръснат лицето си - последният моден съвет на дерматозолите

Мнениеот Lili_pili » 12 Фев 2015, 10:29

Знам за този метод от миналата година и по ибей си поръчах въпросния бръснач, кожата ми наистина се поизпъна, въпреки че не съм много възрастна, а косъмчетата като се поддържат не растат, не съм забелязала да са станали повече.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Дамите бръснат лицето си - последният моден съвет на дерматозолите

Мнениеот Pipilota » 12 Фев 2015, 10:31

Lili_pili написа:Знам за този метод от миналата година и по ибей си поръчах въпросния бръснач, кожата ми наистина се поизпъна, въпреки че не съм много възрастна, а косъмчетата като се поддържат не растат, не съм забелязала да са станали повече.

:lol: :lol: :lol: И аз не съм забелязала мъжът ми е да брадат, като се бръсне всеки ден! Въпросът е да си оставиш брадата да порасне и после човекът с главно Ч сигурно ще избяга, вместо ти от него! Размера не винаги е от значение, но когато е на лицето на жената, нещата са съсвем други и те са от типа "колкото по-далеч, толкова по-добре" :lol: :lol: :lol: :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Дамите бръснат лицето си - последният моден съвет на дерматозолите

Мнениеот Lili_pili » 12 Фев 2015, 10:35

Пълни глупости, за всяка жена е отговорност да се поддържа, няма как да се разбера дали имам брада, защото аз поддържам външния си вид, а и съм сигурна, че няма никаква промяна, кожата ми не е станала по-груба, а напротив и нямам никакви бръчки никъде, кожата ми е изпъната много хубаво, то си е ваша работа като искате да си ходите сбръчкани и никой да не ви поглежда! :x :lol:
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron