Какво да направя, за да цъфне отново орхидеята?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Какво да направя, за да цъфне отново орхидеята?

Мнениеот lini_leni » 13 Мар 2015, 16:48

За осми март миналата година ми подариха орхидея и точно след 2 дни й изпадаха цветовете. Вече съвсем не изглежда добре, доста е тъжна, оставила съм я на шарена сянка, но по листата й се появиха странни черни точки :( :(

Не зная какво да направя, така че да съживя орхидеята и да я накарам да цъфне отново! :( Има нещо, което я прави тъжна и не мога да разбера какво. :evil: Следвам точни указанията, не съм я пресаждала, за да не й стане нещо, вече стърчат корени, но не съм я пипала, понеже ме е страх за нея, а и четох, че това било нормално!
Fiori-Orchidea2.jpg
Fiori-Orchidea2.jpg (18.94 KiB) Прегледано 9693 пъти
Иска ми се пак да й видя красивите бели цветчета, но не знам какъв й е проблемът, затова се надявам някой да ми каже някакви тънкости :idea: Според вас трябва ли да й слагам от течни торове за цъфтеж или е добре да взема ако има такива само за орхидеи :roll:
Надявам се на повече и по-читава информация :) :)
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Какво да направя, за да цъфне отново орхидеята?

Мнениеот red_eyes » 13 Мар 2015, 16:50

И аз подарих една на майка ми по някакъв повод и много бързо си замина, за около година, пак й подарих и си живее вече втора година, на същото място е като старата, но няма проблем с нищо това цвете! Предполагам нещо е болно растението, заради това да покафенели листата му :idea: :)
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Какво да направя, за да цъфне отново орхидеята?

Мнениеот Loreyn » 13 Мар 2015, 16:55

Отиди в цветарски магазин, там може да попиташ за нещо, което може да спасява орхидеи, предполагам за листата има нещо по-специално, а за цветовете и аз съм виждала, но според мен е по-добре да я стабилизираш на първо време :)
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Какво да направя, за да цъфне отново орхидеята?

Мнениеот penny » 13 Мар 2015, 16:59

Ако си напръскала листата с вода може затова да са започнали да гният, внимавай, ако видиш напръскано го избърсвай, не го оставя :idea:
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Какво да направя, за да цъфне отново орхидеята?

Мнениеот Viollet » 13 Мар 2015, 18:13

Орхидеите се поливат само отдолу. Когато прецъфтят стеблото на цвета се реже когато напълно е изсъхнало. А за да цъфтят повече ми препоръчаха да поливам всички видове цъфтящи растения с мая за хляб - в 2 литра вода разтворете 1 кубче мая и поливайте няколко поредни пъти.
Viollet
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Мар 2015, 18:08

Re: Какво да направя, за да цъфне отново орхидеята?

Мнениеот Mauritius » 13 Мар 2015, 18:42

Viollet написа:Орхидеите се поливат само отдолу. Когато прецъфтят стеблото на цвета се реже когато напълно е изсъхнало. А за да цъфтят повече ми препоръчаха да поливам всички видове цъфтящи растения с мая за хляб - в 2 литра вода разтворете 1 кубче мая и поливайте няколко поредни пъти.

Значи орхидеята трябва да се накисне във вода с разтворена мая, така да разбирам, че една приятелка има и тя ми се оплаква, че нещо не й вървяло :idea:
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Какво да направя, за да цъфне отново орхидеята?

Мнениеот Pipilota » 16 Мар 2015, 09:54

Цветята се поливат с мая за хляб? :) Не мога да повярвам чак, а най-вече се чудя на кой ли му е хрумнало това :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какво да направя, за да цъфне отново орхидеята?

Мнениеот Локумът » 16 Мар 2015, 10:13

Не знам дали това е възможно. Жена ми е голяма почитателка на орхидеите и после редовно ги хвърляме изсъхнали и вземаме нови и нови... като спонсори на един цветарник сме. :mrgreen:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Какво да направя, за да цъфне отново орхидеята?

Мнениеот Rali_hr » 16 Мар 2015, 17:40

Локумът написа:Не знам дали това е възможно. Жена ми е голяма почитателка на орхидеите и после редовно ги хвърляме изсъхнали и вземаме нови и нови... като спонсори на един цветарник сме. :mrgreen:

Мисля, че така ще и остане занапред, Досега един провалил се градинар не съм видяла да възкръсява цветя, на някои хора просто не им се получава. :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какво да направя, за да цъфне отново орхидеята?

Мнениеот Kremiliya » 16 Мар 2015, 18:16

Орхидеята е много деликатно цвете, страшно много я харесвам, но при мен много бързо увяхва :(
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Следваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron