Какви по-различни ястия от леща мога да приготвя?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Какви по-различни ястия от леща мога да приготвя?

Мнениеот MerryPop » 23 Апр 2015, 13:29

Детето ми никак не иска да яде леща, боб грах, когато са на супа или нещо такова.
Леща много обичаме всички вкъщи и често се готви, но малкия не иска да яде и се чудя по какъв друг начин да му я приготвя, например - салата, някак варена и запечена с нещо, но с какво :roll:
fc5.jpg
fc5.jpg (19.86 KiB) Прегледано 1499 пъти
Предполагам, че като е варена ще му хареса, тъй като понякога си взима зрънца леща и изяжда само тях, без самата супа, но с какво да я приготвя, той обича риба и въпреки че има такива рецепти, не зная доколко ще пасне на нашия вкус :roll:

Според вас какви по-различни ястия от леща ще мога да приготвям, така че да се хареса на детето, не си пада много по готвени като манджа храни, така че печените са добър вариант, както и варените :idea:
Знам, че има доста източни рецепти има с леща, като за салата я ползват често, :roll: така че ще се зарадвам да ми споделите ваша рецепта за леща под формата на по-различни ястия от обикновеното :!:
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Какви по-различни ястия от леща мога да приготвя?

Мнениеот Bambaa » 23 Апр 2015, 13:43

Варена леща с различни пресни зеленчуци мисля, че ще се получи доста добре, а ако се полее и със сметанов сос, овкусен с чесън ще е супер ;) ;)
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Какви по-различни ястия от леща мога да приготвя?

Мнениеот Коцева » 23 Апр 2015, 13:47

Мисля, че може да ти се получи добре с гъбки и червени чушки, ако се и полее със зехтин, ще стане страшна салатка, даже нещо повече! :D
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Какви по-различни ястия от леща мога да приготвя?

Мнениеот Krum » 23 Апр 2015, 14:51

Много обичам лещени кюфтета, едно от любимите ми хапвания е това ;)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Какви по-различни ястия от леща мога да приготвя?

Мнениеот Anka » 23 Апр 2015, 15:50

Като вариш лещата можеш да слагаш любими зеленчуци да се сготвят с нея, моят брат много обича моркови, после ако няма моркови не си яде лещата! :) Та мисълта ми е, можеш да ползваш любимите зеленчуци, да прецедиш лещата, заедно с тях, да сервираш с парченце сирене, няма как да не му хареса на хлапето :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Какви по-различни ястия от леща мога да приготвя?

Мнениеот julianne » 23 Апр 2015, 16:16

Krum написа:Много обичам лещени кюфтета, едно от любимите ми хапвания е това ;)

Ааау, това звучи изключително вкусно, моля те, дай я тази рецепта, просто съм убедена 100 на 100, че на всички ще допадне, всички лещомани, де :lol:
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Какви по-различни ястия от леща мога да приготвя?

Мнениеот Леля Живка » 23 Апр 2015, 17:07

Ще му приготвиш на детето, така че да яде, няма да го караш да стои гладно от инат. Направи му на кюфтенца, с доматчета и т.н. и ще е доволно. :)
Леля Живка
 
Мнения: 86
Регистриран на: 01 Апр 2015, 15:14

Re: Какви по-различни ястия от леща мога да приготвя?

Мнениеот Slavena » 23 Апр 2015, 19:32

Защо се опитвате да разлигавите детето??? Като не иска да яде леща, боб и какво ли още не - не се занимавайте с него, все ще прояде, или ще стои гладно, защо изобщо го правите на въпрос?! Много се нервирам, не искало да яде и хайде сега да му се молим, като му минават номерата на детето, разбира се, че ще ви прави на гламави, вие какво си мислите?
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Какви по-различни ястия от леща мога да приготвя?

Мнениеот Monika_Spasova » 23 Апр 2015, 20:11

Е,, не е така! :) Хубаво е понякога предлагаме на децата разни неща за хапване и да ги глезим. Разбира се, не трябва да ги превръщаме в ужасно разлигавени създания, но поне да си хапват и от любимите неща. Все пак всеки възрастен не яде всичко, защо децата да нямат предпочитания?
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Какви по-различни ястия от леща мога да приготвя?

Мнениеот Krum » 30 Апр 2015, 13:04

Можеш да напълниш чушки, домати с леща и сирене! Онзи ден в един ресторант ядох такова :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта