Защо броят на децата, които крадат расте?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Защо броят на децата, които крадат расте?

Мнениеот bojo_kolev » 30 Апр 2015, 12:03

Някак все по-необясними ми стават хората, които създават деца, просто, защото е казано, че трябва да имат до определена възраст :evil: Виждам все по-малко възпитани деца, ако въобще е направен опит за възпитание и това много ме плаши! :oops: Грешно разбраната основна цел на родителите е детето да бъде нахранено, здраво и облечено, а оттам нататък?

Всичко това в един момент лъсва в статистики като тази от Детска педагогическа стая, на която попаднах в сайта и от която крайно се разочаровах - защо броя на децата, които крадат расте, само лошо възпитание ли е или и немотия? :roll:
pha.jpg
pha.jpg (12.09 KiB) Прегледано 1000 пъти
Да ви призная ставал съм свидетел на кражба от един тийнейджър, който изглеждаше доста добре облечен, т.е. реално би могъл да си позволи нещото, което е откраднал :idea: Със сигурност има и такива, които го правят, за да не изглеждат фактите такива, каквито са, че мама и татко не могат да заделят парички, за да му дават и за училище :!:

Според мен всичко това до голяма степен е до възпитание, тъй като и ние сме били деца и сме нямали пари за нещо, което ни се е искало, но и кражбите не са били толкова много, нали?
Къде е истината, тогава, защо броя на децата, които крадат расте :?:
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Защо броят на децата, които крадат расте?

Мнениеот PasDeDeux » 30 Апр 2015, 12:23

Поколенията доста се измениха, особено си личи в последните години, но е нормално, самите родители няма какво да предадат :| лошото е, че не му се вижда края, т.е. това, че са влезли в Детска педагогическа стая, едва ли ще ги промени, всъщност една част от тях ще се променят, въпросът е дали ще е по-голямата или по-малката!
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Защо броят на децата, които крадат расте?

Мнениеот penny » 30 Апр 2015, 12:25

Притеснително е всичко това, тъй като познаваш детето си като едно, а сред съученици и приятели е възможно да бъде съвсем друго, за мен това е ужасяващото! :oops:
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Защо броят на децата, които крадат расте?

Мнениеот niya_mazova » 30 Апр 2015, 13:21

Страшно е положението, в което се намираме и начина, по който затъва младото ни поколение, от една страна се радвам, че до този момент нямам деца, може би не му е сега времето!
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Защо броят на децата, които крадат расте?

Мнениеот Harmony » 30 Апр 2015, 16:16

Най-много мразя да започнат да обвиняват чуждите деца за собствените си несполуки, много нахално и в същото време наивно ми се вижда, ако наистина мислят така родителите, че заради другите дечицата им се повеждат и ходят да правят мизерии! Всеки си има глава на раменете, но мисли, който може! :lol:
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Защо броят на децата, които крадат расте?

Мнениеот Malina » 30 Апр 2015, 16:30

Harmony написа:Най-много мразя да започнат да обвиняват чуждите деца за собствените си несполуки, много нахално и в същото време наивно ми се вижда, ако наистина мислят така родителите, че заради другите дечицата им се повеждат и ходят да правят мизерии! Всеки си има глава на раменете, но мисли, който може! :lol:

Така е, но в много случаи, за да не бъдат отритнати от групата на готините, децата правят глупости. Сега ако кажеш, че ти никога не си правила нещо, повлияна от приятелите си в тийн годините мисля, че ще излъжеш ;)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Защо броят на децата, които крадат расте?

Мнениеот Bambaa » 28 Май 2015, 14:13

Смятам, че липсата на внимание от родителите е голям проблем, не толкова заради контрола, а заради самото внимание и отношение!
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Защо броят на децата, които крадат расте?

Мнениеот Malina » 28 Май 2015, 14:35

Bambaa написа:Смятам, че липсата на внимание от родителите е голям проблем, не толкова заради контрола, а заради самото внимание и отношение!

Не мисля така, на времето не сме получавали повече внимание от родителите си, а дори по-малко!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Защо броят на децата, които крадат расте?

Мнениеот Pipilota » 04 Юни 2015, 13:36

Смятам, че има повече деца от малцинството, така че процентът там нормално да е висок и да дава отражение и на останалите деца като статистика.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Защо броят на децата, които крадат расте?

Мнениеот BeenieGal » 15 Юни 2015, 16:35

Pipilota написа:Смятам, че има повече деца от малцинството, така че процентът там нормално да е висок и да дава отражение и на останалите деца като статистика.

Лошото е, че има доста примери, в които не само на статистиката се отразява това, но и напълно реално :idea:
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron