Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Тук можете да зададете въпроси към прилагането на различни лекарствени продукти.

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот shemeta7 » 21 Окт 2015, 21:28

Здравейте!Бих искала да попитам дали МИМПАРА има заместител в България,който да не е толкова безбожно скъп или пък ако няма,здравната каса поема ли поне част от стойността на това лекарство?
shemeta7
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Окт 2015, 21:14

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 22 Окт 2015, 10:20

За съжаление трябва да ви отговоря с "не" и на двата въпроса-няма аналог и не се реимбурсира
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот ВВB » 26 Окт 2015, 14:06

Здравейте, имам проблем, който може би е добре да обясня в темата за кожни проблеми, но тъй като лекаря, който отговаря не е активен от повече от месец, ще попитам по общо тук. Интересува ме антибиотиците на Клоксацилинова основа /пила съм Орбенин за моя проблем/ могат ли да бъдат заменени с Оспамокс /просто защото точно този имам под ръка в момента/?
ВВB
 
Мнения: 5
Регистриран на: 07 Юни 2014, 10:07

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 26 Окт 2015, 16:49

Доколкото разбирам вие имате проблем с кожна инфекция.Оспамокс е антибиотик от пеницилиновата група както и Клоксацилин, но не е активен при кожни проблеми-спектъра му на действие е друг.За кожни възпаления са подходящи антибиотици от групата на линкозамидите-например Линкомицин или Клиндамицин.Но все пак е добре да се прегледа от лекар и да се направи антибиограма за да е сигурно към коя група антибиотици е чувствителен причинителя.Моят отговор е по принцип.
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот ВВB » 26 Окт 2015, 17:09

Farmacevt написа:Доколкото разбирам вие имате проблем с кожна инфекция.Оспамокс е антибиотик от пеницилиновата група както и Клоксацилин, но не е активен при кожни проблеми-спектъра му на действие е друг.За кожни възпаления са подходящи антибиотици от групата на линкозамидите-например Линкомицин или Клиндамицин.Но все пак е добре да се прегледа от лекар и да се направи антибиограма за да е сигурно към коя група антибиотици е чувствителен причинителя.Моят отговор е по принцип.


Благодаря за бързия отговор, мисля че аз ви заблудих с това за кожния лекар, тъй като не съм сигурна и точно за какъв лекар е проблема, предния път ме прегледа общопрактикуващ. Проблема е с възпаление в пъпа, което преди аз си предизвиках сама с търкане с твърда луфа около коремната област, но сега не съм извършвала някакви агресивни търкания в областта, освен мазане с кремоподобни продукти по тялото. Симптомите са същите както предния път - изтичане на малко гнойноподобна и кръвоподобна течност, които спряха засега, но се появи опъваща болка когато ставам и сядам примерно. Зная че е най добре да се консултирам с лекар, но живея в чужбина и понякога това може да отнеме дни чакане. Затова, ако Оспамокса е подходящ, а имам и само 12 капсули бих искала да пробвам да го потуша с това.
ВВB
 
Мнения: 5
Регистриран на: 07 Юни 2014, 10:07

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 26 Окт 2015, 18:04

Ако единственото, което имате в наличност е Оспамокс-и това е вариант.Приема се на 12 часа по 1 таблетка.
Все пак ви препоръчвам да използувате и антибиотичен крем-например Гентамицин.Понякога той действа по-добре от антибиотика приет през устата.Успех!
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Лилич » 03 Ное 2015, 16:35

Добър ден:) Може ли да приемам Ciprofloxacin 2 пъти по 500мг заедмо с respiridon 1mg за 2 седмици?Освен това лекуващият ме лекар ми каза да приемам Ciprofloxacin
за 2 седмици,а фармацевт ми каза за 5 дни.
Става въпрос за лекуване на инфекция причинена от Candida.
Благодаря предварително!
Лилич
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Ное 2015, 16:18

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 03 Ное 2015, 19:33

Двата медикамента за които питате могат да се приемат заедно,за тях няма несъвместимост.Относно срока за приемане на Ciprofloxacin -той се определя от лекуващия лекар и може да е дълъг.Фармацевта ви е казал 5 дни защото това е стандартна дозировка и защото една опаковка стига за толкова.Ако лекаря е назначил друго,спазвайте неговите предписания.От нас-толкова!
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот veneva » 06 Яну 2016, 16:36

Farmacevt написа:Тук можете да зададете своите въпроси свързани с лекарства продавани в аптечната мрежа!

На вашите въпроси ще отговаря магистър-фармацевт Димитринка Станева!

Здравейте!
Моля ,за Вашето компетентно мнение .Изписаха ми Креон 25000 да пия ,но имам в наличност панцитрат
25000. Мога ли да пия панцитрата вместо да купувам креона? Какви са предимствата и недостатъците на единия и на другия вид лекарство?

Какво бихте ми препоръчали като специалист.
Благодаря
Венева
veneva
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Фев 2012, 11:59

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 07 Яну 2016, 09:54

Здравейте,може да приемате Pancitrat 25000 вместо Kreon 25000.Двата продукта имат едно и също съдържание
и са предназначени да улесняват храносмилането.Освобождаването на ензимите става в червата и при двата медикамента,приемат се по време на хранене.В случая смятам,че ефекта би бил еднакъв.Разликата е във фирмата производител.
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

ПредишнаСледваща

Назад към Фармация - консултация с магистър фармацевт

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта