Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Тук можете да зададете въпроси към прилагането на различни лекарствени продукти.

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 15 Яну 2016, 14:51

Трудно ми е да реша нещо,което не е моя специалност,но ми се струва,че при вас може би има отслабнал имунитет и нарушена микрофлора на организма съчетани със стрес.При всички случаи не е лошо да приемете някакъв пробиотик-първо,че ще балансира микробното равновесие и второ ще подобри имунитета.Оттам нататък може да се мисли за допълнителна терапия.Neolexan за който говорихме преди може да се взема заедно с пробиотика.Един от най-добрите пробиотици с комплексно действие е Omni biotik 6.Дано съм ви била полезна!
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Viksi89 » 15 Яну 2016, 15:38

Farmacevt написа:Трудно ми е да реша нещо,което не е моя специалност,но ми се струва,че при вас може би има отслабнал имунитет и нарушена микрофлора на организма съчетани със стрес.При всички случаи не е лошо да приемете някакъв пробиотик-първо,че ще балансира микробното равновесие и второ ще подобри имунитета.Оттам нататък може да се мисли за допълнителна терапия.Neolexan за който говорихме преди може да се взема заедно с пробиотика.Един от най-добрите пробиотици с комплексно действие е Omni biotik 6.Дано съм ви била полезна!



Благодаря за отговора. Значи според Вас тези кожни проблеми, които най-вече ме притесняват и косопада се дължат на отслабнал имунинет и от стрес?
Viksi89
 
Мнения: 35
Регистриран на: 07 Яну 2016, 12:17

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 15 Яну 2016, 20:42

Според мен-да,макар,че не се ангажирам с професионално мнение
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Десислава Иванова » 30 Яну 2016, 11:03

Здравейте! След прекарана гнойна ангина, лекувана с оспамокос и суметролим, си направих кръвни изследвания. Всички показатели бяха в норма с изключение на грНична стойност на левкоцитите - 3,5 при референтни 3.5_10, както и лимфоцити- 1,8 при референтни 2,5 -4.може ли това да се дължи на приема на суметролима и оспамокса и какъв имуномодулатор мога да приемам за увеличаване на белите кръвни телца? Благодаря предварително
Десислава Иванова
 
Мнения: 16
Регистриран на: 16 Окт 2014, 11:55

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 30 Яну 2016, 14:33

Здравейте,от лекарствата които сте приемали не може да се получи понижаване нивото на белите кръвни клетки.Това по-скоро е резултат от инфекцията.За да възстановите имунитета си смятам,че е добре да използувате
комбинацията на Допелхерц за имунитет -имунактив.Тя съдържа елементитте Zn и Selen които са отговорни за защита на клетките от оксидативен стрес.Заедно с витамините C и E се постига добра комбинация за възстановяване на организма.Вит.C стимулира образуването на бели кръвни телца,а вит. Е повишава произвеждането на B-клетки, които се борят с бактериите.Една таблетка дневно е достатъчна като дозировка.
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот D-r Kirikov » 18 Фев 2016, 13:49

За съжаление, ако извън темата . Какво е вашето мнение за STALORAL? Възможно ли е да купуват в България?
D-r Kirikov
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Фев 2016, 20:24

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот angelche21 » 18 Фев 2016, 20:23

Искам да попитам за Солгар което се продава в сайта.Дъщеря ми е с диагноза туберкулоза на гръбначния стълб.Направена е операция на гръбначния стълб,но болестта пак се активирала,организмът и е много слаб.Може ли да ми препоръчате кое лекарство да взема Солгар.Трябва също да пие много витамини.
angelche21
 
Мнения: 15
Регистриран на: 24 Дек 2013, 14:52

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 19 Фев 2016, 10:10

Здравейте,Staloral в България може да се купи,но е необходим задължително попълнен формуляр от лекар алерголог тъй като това е продукт за специфична имунотерапия.Формулярът се издава за конкретен вид Staloral в конкретна форма-разтвор или спрей;за начална или поддържаща терапия;за точно определен вид алергия.Процедурата е следната:посещава се лекар,той издава формуляра,формуляра се носи в аптека и се оставя там за поръчка,аптеката го изпраща в съответния склад,който го заявява специално за пациента и след няколко дни го изпраща в аптеката,която информира клиента и той може да получи продукта.За съжаление някои видове Staloral не са налични и не могат да се доставят.Така,че проверете първо вида на този медикамент,който ви трябва и действайте!
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 19 Фев 2016, 10:49

За вашия проблем подходяща добавка на Solgar е Aloe vera капсули * 100.Той съдържа и витамините C и E и стимулира образуването на бели кръвни клетки и интерферон.Приема се по една капсула дневно.Добре е в храната на болния да присъстват повече млечни продукти.Успех!
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот D-r Kirikov » 19 Фев 2016, 15:08

Farmacevt написа:Здравейте,Staloral в България може да се купи,но е необходим задължително попълнен формуляр от лекар алерголог...
Здравейте! Много благодаря за вашият отговор. Има още друг вопрос. Моят приятел от Русия скоро ще дойдет в България. Той имат болест, за която назначен фенобарбитал.
Мога ли да купя това лекарство в България с рецепта от Русия? Има ли други негова аналоги?
Благодаря Ви много предварително!
D-r Kirikov
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Фев 2016, 20:24

ПредишнаСледваща

Назад към Фармация - консултация с магистър фармацевт

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта