Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Тук можете да зададете въпроси към прилагането на различни лекарствени продукти.

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Василева 12345 » 11 Окт 2016, 17:38

Здравейте, на лечение със синтром, поради проблем с бъбреците ми предписаха аугментин за 7 дни, след което нолицин за 10 дни и уринал акут за 20 дни. Могат ли да се комбинират тези антибиотици със Синтром. А с уринал акут.Казвали са ми, че боровинката е абдолютно забранина. Предварително Ви Благодаря, че винаги се отзовавате
Василева 12345
 
Мнения: 19
Регистриран на: 29 Авг 2016, 21:13

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Василева 12345 » 11 Окт 2016, 19:27

Василева 12345 написа:Здравейте, на лечение със синтром, поради проблем с бъбреците ми предписаха аугментин за 7 дни, след което нолицин за 10 дни и уринал акут за 20 дни. Могат ли да се комбинират тези антибиотици със Синтром. А с уринал акут.Казвали са ми, че боровинката е абдолютно забранина. Предварително Ви Благодаря, че винаги се отзовавате

Извинявайте, пропуснах и Бетасерк 2 по 24 мг
Василева 12345
 
Мнения: 19
Регистриран на: 29 Авг 2016, 21:13

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 12 Окт 2016, 17:33

Здравейте,взаимодействие има между Синтром и Аугментин като антибиотика увеличава активноастта на Синтром.
Възможно е да се получат по-високи плазмени нива и затова лекар трябва да наблюдава състоянието ви или да замени антибиотика с такъв от друга група.За червената боровинка не намирам противопоказания спрямо синтром в медицинската литература.Освен ако е нещо много специфично и е от компетентността на кардиолозите.Това е от мен,успех!
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот ganchewaaa » 15 Окт 2016, 20:55

Имам въпрос за мелатонин. Може ли да се разтваря във вода и колко време е действието му? :?:
ganchewaaa
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Окт 2016, 20:53

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 16 Окт 2016, 15:33

Здравейте,има вариант на течен Мелатонин,който може да се смеси с вода или сок-той е на Natrol.Действието му настъпва до 10-15 минути и осигурява спокоен сън през цялата нощ.
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Екатерина.Георгиева » 23 Окт 2016, 17:44

Здравейте!Имам питане пия Деанксит,мента глог и валерян,Лтироксин ,стимулотон и ремифемин понеже са ми сутрин за пиене и аз след като закуся ги пия всичките на веднъж. Това неправилно ли е трябва ли да има разстояние между тях понеже нямам много време сутрин.
Екатерина.Георгиева
 
Мнения: 20
Регистриран на: 23 Окт 2016, 16:53

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Био доктор » 23 Окт 2016, 23:41

Екатерина.Георгиева написа:Здравейте!Имам питане пия Деанксит,мента глог и валерян,Лтироксин ,стимулотон и ремифемин понеже са ми сутрин за пиене и аз след като закуся ги пия всичките на веднъж. Това неправилно ли е трябва ли да има разстояние между тях понеже нямам много време сутрин.


С каква цел приемате мента, валериана, глог? За самоуспокоение, че пиете нещо или при вас има някакъв друг ефект :)
Деанксита гледайте последният ви прием за денят да е някъде около 15 часа.
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Екатерина.Георгиева » 24 Окт 2016, 19:29

Да за деанксита аз само го пия едно сутрин само ,а ментата и глог за успокоениее ,но ме интересува дали мога всичко да вземам заедно на веднъж или трябва да има разстояние..
Екатерина.Георгиева
 
Мнения: 20
Регистриран на: 23 Окт 2016, 16:53

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Био доктор » 24 Окт 2016, 19:45

Екатерина.Георгиева написа:Да за деанксита аз само го пия едно сутрин само ,а ментата и глог за успокоениее ,но ме интересува дали мога всичко да вземам заедно на веднъж или трябва да има разстояние..


Щом ви успокоява никой не може да ви попречи да я взимате :) Прекалено много се вглеждате в детайлите, взимайте си хапчетата както са предписани сутрин...не е казано да ги сложите в шепа и да ги изпиете на екс...може да изпиете първо едното, после другото, а на тръгване за работа третото... :)
Опитайте да дишате спокойно и като се чувствате неспокойна да се сещате винаги какво толкова "страшно" ви се е случило последният път като сте била неспокойна. Ще видите, че както тогава не ви се е случило нещо лошо, така и сега ще ви се случи същото ;)
Разбирате ли, че вашите проблеми са свързани с вашата глава...лекарствата заместват липсата на воля да се справите сама с проблема без лекарства :)
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Екатерина.Георгиева » 24 Окт 2016, 20:34

Да знам ,че е така опитвам се да ги намалявам.Аз ги взимам всичките заедно така ми е по удобно нали не е грешка това питам,че повечето хора ми казват че не се взимали в шепа всичките.
Екатерина.Георгиева
 
Мнения: 20
Регистриран на: 23 Окт 2016, 16:53

ПредишнаСледваща

Назад към Фармация - консултация с магистър фармацевт

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта