Хранителни добавки - онлайн консултация с магистър-фармацевт

Тук можете да зададете въпроси към прилагането на различни лекарствени продукти.

Re: Хранителни добавки - онлайн консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 01 Авг 2016, 15:39

Здравейте,правилно сте се насочили към добавката със селен+А,Ц ,Е.Ако целта е да се подсили имунната система,да се потисне влиянието на стреса и вредната околна среда,както и негативния ефект от излагането на слънце-тя ще бъде постигната.
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Хранителни добавки - онлайн консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Виола » 12 Сеп 2016, 15:06

Здравейте, мога ли да вземам паралелно Фитовал и натурален морски магнезий с добавка на витамини B1, B2, B6 и B12 ? Примерно 1 таблетка Фитовал на обяд и 1 таблетка Магнезий вечер?
Виола
 
Мнения: 8
Регистриран на: 02 Сеп 2016, 12:44

Re: Хранителни добавки - онлайн консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Lucellent » 12 Сеп 2016, 17:52

Здравейте, на 16 години съм и тъй като скоро почва училище, мислех да си взема Винпоцетин на марката Source Naturals. Колко мг бихте ми препоръчали на ден за да мога да уча уроците си с лекота? Доста лесн осе разконцентрирвам, а и имам мигрена, не знам дали би пречило. Смятах от 10мг на ден да стигна до 40, ще е проблем ли?
Lucellent
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Сеп 2016, 17:50

Re: Хранителни добавки - онлайн консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 13 Сеп 2016, 14:27

Здравейте,мисля,че е достатъчно да вземате по една капсула Fitoval дневно.Ако имате нужда от магнезий поради чувство на отпадналост и умора или мускулни крампи,по-добре изберете Морски магнезий,тъй като в него няма допълнително витамини от групата B и няма да се получи предозиране.Т.е. една капсула Fitoval и една капсула Морски магнезий на дневно е подходяща доза.
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Хранителни добавки - онлайн консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 13 Сеп 2016, 14:41

Здравейте,Винпоцетин е лекарство по рецепта-не можете да го вземете по ваше усмотрение защото не е безвредно.За по-добро запаметяване може да се ориентирате към добавки съдържащи гинко билоба -разнообразието е голямо ,а билката няма странични ефекти.
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Хранителни добавки - онлайн консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Виола » 13 Сеп 2016, 17:14

Farmacevt написа:Здравейте,мисля,че е достатъчно да вземате по една капсула Fitoval дневно.Ако имате нужда от магнезий поради чувство на отпадналост и умора или мускулни крампи,по-добре изберете Морски магнезий,тъй като в него няма допълнително витамини от групата B и няма да се получи предозиране.Т.е. една капсула Fitoval и една капсула Морски магнезий на дневно е подходяща доза.

Много Ви благодаря!
Имам още един въпрос - кои добавки се по-добри - на капсули или ефервесцентни?
Виола
 
Мнения: 8
Регистриран на: 02 Сеп 2016, 12:44

Re: Хранителни добавки - онлайн консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 13 Сеп 2016, 18:21

Принципно положение е,че капсулните форми са с по-високо съдържание на действащата съставка
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Хранителни добавки - онлайн консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Виола » 13 Сеп 2016, 18:34

Благодаря! Приятна вечер.
Виола
 
Мнения: 8
Регистриран на: 02 Сеп 2016, 12:44

Re: Хранителни добавки - онлайн консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Виола » 14 Сеп 2016, 15:33

Здравейте отново, искам да ви попитам още нещо за хранителните добавки. Фитовал може ли да се комбинира с Геритамин или е по-добре да се вземат последователно, т.е. първо да се направи един курс с Фитовал, а после с Геритамин?
Виола
 
Мнения: 8
Регистриран на: 02 Сеп 2016, 12:44

Re: Хранителни добавки - онлайн консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 15 Сеп 2016, 16:06

На поредния ваш въпрос бих отговорила така:по-добре ги приемайте последователно,а не едновременно.
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

ПредишнаСледваща

Назад към Фармация - консултация с магистър фармацевт

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron