Делят ли се децата в семейството?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Делят ли се децата в семейството?

Мнениеот teddy ivanova » 19 Авг 2015, 12:24

Здравейте, ние сме две сестри и откакто и двете се омъжихме нашите родители почнаха да ни разделят и да ни настройват една срещу друга. За нея има всичко /пари, помощ, внимание/, а за мен нищо. Чувствам се изоставена и ми е много болно. Чуждите хора ми съдействат, а моите са на принципа /ти можеш да се оправиш, а сестра ти не/. Та питам делят ли се децата в семейството и защо винаги по-доброто и съвестното е отхвърляно и как го смятат родителите?
teddy ivanova
 
Мнения: 8
Регистриран на: 10 Авг 2015, 14:51

Re: Делят ли се децата в семейството?

Мнениеот rabotnata pchela » 19 Авг 2015, 12:58

Възможно е сестра ти наистина да не може да се оправи, ако и е трудно да се справи с парите, ако не намира работа, нормално е родителите ви да и помогнат, за сметка на теб, ако имаш дом, работа, разбираш се с мъжа си защо да дават на теб, след като се справяш? На теб кое ти е проблем, че не получаваш пари, а сестра ти "цоца" родителите си още :roll:
Нормално е да се получи такова положение между вас, ако едната взема, а за другата няма нищо, логично е,че ще започнете да се мразите и от теб ще идват тези чувства.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Делят ли се децата в семейството?

Мнениеот nadqta » 19 Авг 2015, 13:27

Обикновено винаги едното дете е разглезеното, на което се дава, щото видиш ли то не успяло. От друга страна ако ти се справяш с разходи и т.н. какъв ти е проблемът, от трета страна достатъчно голяма си, за да се отделиш от семейството си, явно вече имаш свое, какво тогава те интересуват родителите ти и какви са взаимоотношенията им със сестра ти. От трета страна съм съгласна, че за съвестните рядко нещо се дава безвъзмездно, но пък си от силната страна - явно наистина можеш и сама, би трябвало да се гордееш със себе си, вместо да се оплакваш ;)
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Делят ли се децата в семейството?

Мнениеот rabotnata pchela » 19 Авг 2015, 15:50

Не то си е факт, че винаги се помага на единия повече, отколкото на другия, това не е нещо ново, въпросът е как се приема от "ощетения". Все пак не всичко е пари, нали? Аз не разбирам кое ти тежи повече финансовия въпрос или не ти помагат примерно и в грижите за децата, да отидат на гости и подобни?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Делят ли се децата в семейството?

Мнениеот ManiJani » 19 Авг 2015, 16:09

rabotnata pchela написа:Не то си е факт, че винаги се помага на единия повече, отколкото на другия, това не е нещо ново, въпросът е как се приема от "ощетения". Все пак не всичко е пари, нали? Аз не разбирам кое ти тежи повече финансовия въпрос или не ти помагат примерно и в грижите за децата, да отидат на гости и подобни?

Не смятам така, при нас никога не е имало подобно нещо, деляхме си винаги всичко, до последната бисквита в кутията, колкото на мен, толкова и на брат ми, може в различни моменти да са ни помагали по различни начини, имам предвид финансово, но не смятам, че има ощетени. Та, да, възможно е, но хората са различни няма причина да ги съдиш, ако имаш нужда от помощ, предполагам имаш и по-верни хора до себе си, на които можеш да разчиташ, така че да не си зависима от тях, просто ги отсвири!
ManiJani
 
Мнения: 152
Регистриран на: 20 Мар 2015, 12:40

Re: Делят ли се децата в семейството?

Мнениеот teddy ivanova » 19 Авг 2015, 16:13

Боли ме това ,че нямат отнощение никакво към мен търсят ме само за работа или услуга,а пък и аз се съм много добре финансово ,но не съм спирала да работя каквото и да е било само да не им тежа,а пък сестра ми един ден трудов ден няма мъжа и е на борсата / срам и резил млад ,здрав мъж на 26 да го хранят нащите /.къща наготово, постоянно с у нашите с тенджерите и за капак и на море ги заведоха /тихо мълком без да разбера /а като има работа не могат да разчитат на тях.
teddy ivanova
 
Мнения: 8
Регистриран на: 10 Авг 2015, 14:51

Re: Делят ли се децата в семейството?

Мнениеот teddy ivanova » 19 Авг 2015, 16:57

И как аз във всяка ситуация мога , а тя никога за нищо не може.Аз винала съм ги уважавала и съм мислела че е редно да им помагам,а то какво излезе.
teddy ivanova
 
Мнения: 8
Регистриран на: 10 Авг 2015, 14:51

Re: Делят ли се децата в семейството?

Мнениеот Monika_Spasova » 19 Авг 2015, 17:03

Дай им ясно да се разбере, че няма да им помагаш постоянно, след като те не могат да оценят това, че ти се справяш. Ясно е, че някои хора обичат да лежат на гърба на другите, не търси финансовата част,справяй се добре и не ги мисли, но нека се научат, че от теб нищо не могат да искат! Да се осъзнаят малко.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Делят ли се децата в семейството?

Мнениеот M.Tasheva » 20 Авг 2015, 10:21

Monika_Spasova написа:Дай им ясно да се разбере, че няма да им помагаш постоянно, след като те не могат да оценят това, че ти се справяш. Ясно е, че някои хора обичат да лежат на гърба на другите, не търси финансовата част,справяй се добре и не ги мисли, но нека се научат, че от теб нищо не могат да искат! Да се осъзнаят малко.

Напълно подкрепям Моника, аз съм човек, за който семейството е най-важното, но в един момент когато си дадеш сметка, че те не са това, което си мислила е тъжно и тежко, но не бива да обръщаш никакво внимание. По мое мнение трябва да ограничиш максимално контактите си с тях и евентуално тогава ще си дадат сметка, че май имат и друга дъщеря, ако пък ли не - лошо, но за тях!
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Делят ли се децата в семейството?

Мнениеот Nightmare » 20 Авг 2015, 12:54

Да бе, ти се опитай да зарежеш най-близките си хора, не стоят точно така нещата, трябва да има разбирателство с компромиси, опитвала ли си да говориш с тях и да им обясниш за нещата, които те притесняват?
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта