Моля за помощ!- съмнение за афтозен стоматит

Моля за помощ!- съмнение за афтозен стоматит

Мнениеот Чиракчиева » 13 Сеп 2015, 17:33

Здравейте,
!Незнам тук ли е точното място но моля за помощ!Тази година февр месец ми излезе афта,която изчезна със разни мазила,но края на март отново ме атакува,но този път беше по различно-встрани на бузите, по вътр страна на долна и горна устна,езика острани и отдолу побеля и не можех да преглъщам ,имах температура,устните ми се подуват силно и все едно са очертани със червен молив по ръбовете!Приеха ме в унг,и след терапия със антибиотик и солу медрол -урбазон нещата се оправиха,доктора ме маза всеки ден и така!Минаха 5 месеца и отново същото,пак надути устни жестоки болки не можех да преглъщам слюнката си и езика го обхванаха тези бели налепи по вътреноста на долната устна втрани по бузите и отново в болница!Правиха ми изследвания ,нищо обезпокоително,леко завищени левкоцити,пуснаха ми имунологично изследване ANA -реф ст са <1 а моят резултат е <1,0 което означава че нямам автоимунно заболяване така каза ревматолога! Пак съм на горе долу същото лечение има подобрение само езика ми още малко е поутекал и по двете му страни има леки бели меки уплътнения!Доктора казва че за него това е натрупана бактериална инфекция със отслабен имунитет ,но много се страхувам това да нее някаква лоша болест,рак на езика,гърлото слюнчестите жлези и др с две думи рак!Моля ви за мнение и носоки, ако пак се появят тези неща както му казват афтозен стоматит но незнам това лие къде да отида,на лицево челюстен хигугр ли къде ?Това рак ли е !Щ е се побъркам ,помощ!
Чиракчиева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Сеп 2015, 17:20

Re: Моля за помощ!- съмнение за афтозен стоматит

Мнениеот FramarLekari » 06 Окт 2015, 13:25

Здравейте, Чиракчиева!

Доверете се на преценката и диагнозата на лекуващия Ви лекар. Те са поставени и съобразени с Вашето състояние, проведените преглед и изследвания, както и лечение.

Повече за състоянието може да прочетете тук:
Рецидивиращи афти в устната кухина МКБ K12.0

Съветваме Ви да подсилите имунната си система чрез здравословно хранене и добавки за имуностимулация. Повече информация за подсилване на имунната система може да прочетете тук:
Подсилване на имунната система - имуномодулатори
Лечебни методи за подсилване на имунната система
Храни и билки за силна имунна система

С уважение,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Моля за помощ!- съмнение за афтозен стоматит

Мнениеот trojan horse » 13 Окт 2015, 08:17

Чиракчиева написа:Здравейте,
!Незнам тук ли е точното място но моля за помощ!Тази година февр месец ми излезе афта,която изчезна със разни мазила,но края на март отново ме атакува,но този път беше по различно-встрани на бузите, по вътр страна на долна и горна устна,езика острани и отдолу побеля и не можех да преглъщам ,имах температура,устните ми се подуват силно и все едно са очертани със червен молив по ръбовете!Приеха ме в унг,и след терапия със антибиотик и солу медрол -урбазон нещата се оправиха,доктора ме маза всеки ден и така!Минаха 5 месеца и отново същото,пак надути устни жестоки болки не можех да преглъщам слюнката си и езика го обхванаха тези бели налепи по вътреноста на долната устна втрани по бузите и отново в болница!Правиха ми изследвания ,нищо обезпокоително,леко завищени левкоцити,пуснаха ми имунологично изследване ANA -реф ст са <1 а моят резултат е <1,0 което означава че нямам автоимунно заболяване така каза ревматолога! Пак съм на горе долу същото лечение има подобрение само езика ми още малко е поутекал и по двете му страни има леки бели меки уплътнения!Доктора казва че за него това е натрупана бактериална инфекция със отслабен имунитет ,но много се страхувам това да нее някаква лоша болест,рак на езика,гърлото слюнчестите жлези и др с две думи рак!Моля ви за мнение и носоки, ако пак се появят тези неща както му казват афтозен стоматит но незнам това лие къде да отида,на лицево челюстен хигугр ли къде ?Това рак ли е !Щ е се побъркам ,помощ!

Причините могат да са най различни слаб имунитет,алергични реакции,авитаминоза,страничен ефект от лекарства,болест на Бехчет,синдром на Райтер и т.н.Подобно нещо ми се е случвало и причината беше вирус,не се лекува с антибиотик и минава за около десетина дни.При теб нещата са по сериозни в смисъл такъв че не е изяснена причината може да си е нормална алергична реакция към нещо и афтите да са страничен ефект.Това е само предположение но можеш да отидеш и да се посъветваш с алерголог.
trojan horse
 
Мнения: 23
Регистриран на: 14 Фев 2012, 21:33


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron