Проблеми със сърдечен ритъм - помогнете ми!

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Проблеми със сърдечен ритъм - помогнете ми!

Мнениеот lilka71 » 15 Окт 2015, 16:04

Имам проблем със сърдечния ритъм.В рамките на два месеца ,два пъти ми се случи следното,пулса ми за минута се ускорява до 156-160 удара ,след което се успокоява за минута-две 80-90 удара и това продължава повече от половин час.Направени ми бяха кръвна картина,снимка на сърце,бял дроб,пет дни имах холтер всичко е нормално.Изписани ми бяха бета-блокери Bisoprolol всяка сутрин по една таблетка,но отново ми се случи.Не могат да ми обяснят на какво се дължи и какво да направя за да не се случва.Забравих да спомена,че не употребявам кафе,енергийни,шоколад,алкохол.Моля,помогнете ми със съвет!Предварително Ви благодаря!!!
lilka71
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Окт 2015, 15:49

Re: Проблеми със сърдечен ритъм - помогнете ми!

Мнениеот FramarLekari » 19 Окт 2015, 15:21

Здравейте, lilka71!

Забелязали ли сте дали учестената сърдечна дейност се развива по време на стресова ситуация, по-силно емоционално преживяване или физическо пренапрягане? Приемате ли някакви лекарства? Изследвали ли сте функцията на щитовидната жлеза и електролитния баланс? Други симптоми проявявате ли, освен тахикардията?

С уважение,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Проблеми със сърдечен ритъм - помогнете ми!

Мнениеот lilka71 » 19 Окт 2015, 23:12

Здравейте,Фрамар!
Да,беше ми направено изледване на щититовидната жлеза-няма изменения .
Освен бета-блокера който ми бе изписан ,друго не приемам.
Други симтоми освен учестения пулс е световъртеж,доста неприятно изживяване.
Всичко това обясних на лекаря,който ми отговори само ,че след следващата криза ще ми увеличи мг.на лекарството.
От всичко това ,последствията за мен са:страх от следващ пристъп,очаквам постоянно да ми се случи отново .Това ми пречи да ходя на работа,да излизам дори до магазина.
Посъветвайте ме какво да предприема !
Колко е опасно това състояние за мен?
С уважение!!!
lilka71
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Окт 2015, 15:49


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта