Афти ли са това? Появиха се след махане на долен мъдрец...

Афти ли са това? Появиха се след махане на долен мъдрец...

Мнениеот sa6opi4a » 13 Дек 2015, 20:57

Не успях да намеря къде да питам. на 25 съм. Преди 5 дена махнах долен мъдрец, но на 2-рия ден ми се появи раничка под езика. Дълга, която разрасна и ми се поду езика отдолу, от друга страна и на висулката вече имам 2 афти. Та въпроса ми е, от отпаднал имуна система ли е станало това или антибиотика? Или е свързано с раната в устата от мъдреца?
Ето снимки на езика:
cukni tuk

cukni tuk 2

Да не изкочи някой рак накрая :)
sa6opi4a
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Юли 2013, 22:41

Re: Афти ли са това? Появиха се след махане на долен мъдрец...

Мнениеот Nightmare » 14 Дек 2015, 16:12

Възможно и афти да са, но щом са се появили толкова бързо малко ме съмнява да е най-страшното, за което си мислиш, по-добре е да се върнеш при стоматолога си, ако са афти поне ще те предпише нещо за по-бързото им възстановяване, че изглеждат доста големи :idea:
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Афти ли са това? Появиха се след махане на долен мъдрец...

Мнениеот веселказасмяна » 14 Дек 2015, 18:24

Според мен са афти, особено щом пиеш антибиотик е напълно нормално, ама да изчакаме да видим какво ще каже стоматологът, който отговаря тук...
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Афти ли са това? Появиха се след махане на долен мъдрец...

Мнениеот mix_twix » 15 Дек 2015, 12:17

Споко, надали е толкова сериозно, от един зъб не се умира лесно. СИгурно е възпаление и от антибиотика. :) пробиотик пиеш ли? :Р
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Афти ли са това? Появиха се след махане на долен мъдрец...

Мнениеот mirodent » 15 Дек 2015, 19:45

В случая вероятно се касае до афтоза след антибиотика (не се казва кой е), а раничката на езика може да е провокирана и от дразнене от костичка около кореновата рана. Бих препоръчал на пациента гаргари със билковата комбинация "Сантамент" - има я по аптеките и се препоръчва след изваждания, а антибиотика да се спре, ако няма температура, схващане на мускула до раната и силна болка от раната. Най-добре е да се посети хирурга, който е извършил манипулацията и си е наясно със случая - компютъра болки не лекува...:))
Аватар
mirodent
 
Мнения: 65
Регистриран на: 02 Юни 2013, 12:54
Местоположение: Пазарджик, ул. "Св. Иван Рилски" 4, ет 4, каб3


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron