Турският Пентаксим, българските БЦЖ ваксини и българските деца...

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Re: Турският Пентаксим, българските БЦЖ ваксини и българските деца...

Мнениеот Lili_gagarin » 27 Яну 2016, 17:34

fairy написа:Лошото е, че сега съществуващата система принуждава родителите да ваксинират децата си иначе не ги приемат в детската градина. Ако не искат да ги ваксинират и няма кой да ги гледа положението става кофти.

Защото е важно да бъдат ваксинирани, ако не са сещаш ли се какво ще стане с бежанския поток, който се наблюдава в момента? Това не е ли по-голям риск за здравето на децата?
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

Re: Турският Пентаксим, българските БЦЖ ваксини и българските деца...

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Яну 2016, 18:16

На нас сега ни предстои ваксина и много се притеснявам дали да я сложа и мисля да отложа максимално, точно пентаксим трябва да се сложи.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Турският Пентаксим, българските БЦЖ ваксини и българските деца...

Мнениеот Pipilota » 27 Яну 2016, 21:00

Son999 аз не съм привърженичка на ваксините, но и не мога да кажа, че съм против. Не рязбирсм химичния съдтав на лекарствата и съм склонна да ти повярвам, както и на някой, който казва, че сс ок. Лошото е, че нямамре информсция какво съдържат, как действат съставките....ако всичко е за пари как се обяснява това, че липсват тук много болести, които ги има по света?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Турският Пентаксим, българските БЦЖ ваксини и българските деца...

Мнениеот analizatorka » 28 Яну 2016, 11:01

Аз също съм раздвоена относно ваксините. От една страна, предотвратяват много заболявания и благодарение на тях много болести са изчезнали. От друга страна, познавам семейства, чиито деца са получили неизлечими увреждания точно след ваксина. Според мен родителити трябва да имат право на избор дали да ваксинират децата си и подробна и разбираема информация какво съдържат, за да направят този избор.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Турският Пентаксим, българските БЦЖ ваксини и българските деца...

Мнениеот Lili_pili » 28 Яну 2016, 17:54

analizatorka написа:Аз също съм раздвоена относно ваксините. От една страна, предотвратяват много заболявания и благодарение на тях много болести са изчезнали. От друга страна, познавам семейства, чиито деца са получили неизлечими увреждания точно след ваксина. Според мен родителити трябва да имат право на избор дали да ваксинират децата си и подробна и разбираема информация какво съдържат, за да направят този избор.

Ако имат цялата тази информация, надали изобщо ще се подложат на ваксиниране и ще се върнат доста от забравените болести и ще се чудим как да се лекуваме пак от чума. :roll:
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Турският Пентаксим, българските БЦЖ ваксини и българските деца...

Мнениеот Rali_hr » 29 Яну 2016, 11:05

Пак няма да знаем на какво да повярваме колкото и подробна информация да имаме, все ще сме неразбрали. :mrgreen:
Общо взето въпросите с ваксините са много, а лошото е, че няма кой да отговори и то абсолютната истина, а не с цел да се спекулира или да се изкарват нарочно добри или лоши ваксините. Истината е някъде там и не е достъпна за простия човечец. :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Турският Пентаксим, българските БЦЖ ваксини и българските деца...

Мнениеот klara » 29 Яну 2016, 11:34

Като се ваксинираме, защо започнаха пак да се появяват позабравени болести? :sad:
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Турският Пентаксим, българските БЦЖ ваксини и българските деца...

Мнениеот Krum » 29 Яну 2016, 12:25

klara написа:Като се ваксинираме, защо започнаха пак да се появяват позабравени болести? :sad:

Кои са тея болести и кой засягат? :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Турският Пентаксим, българските БЦЖ ваксини и българските деца...

Мнениеот maminka » 29 Яну 2016, 13:24

Krum написа:
klara написа:Като се ваксинираме, защо започнаха пак да се появяват позабравени болести? :sad:

Кои са тея болести и кой засягат? :)

Поне това, за което съм чела е, че се проявяват по-нататък, т.е. не е при самата ваксинация да се разболее детето, въпреки че като си реагират, то децата не се чувстват много добре.
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Турският Пентаксим, българските БЦЖ ваксини и българските деца...

Мнениеот pavleta » 01 Фев 2016, 12:00

Krum написа:
klara написа:Като се ваксинираме, защо започнаха пак да се появяват позабравени болести? :sad:

Кои са тея болести и кой засягат? :)


Да, и аз съм чувала, че се завръщат коклюша и морбили. А бежанците донасят полиомиелита!
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

ПредишнаСледваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron