Турският Пентаксим, българските БЦЖ ваксини и българските деца...

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Re: Турският Пентаксим, българските БЦЖ ваксини и българските деца...

Мнениеот Malina » 09 Фев 2016, 12:59

pavleta написа:Да, и аз съм чувала, че се завръщат коклюша и морбили. А бежанците донасят полиомиелита!

И за това не се ли предполага, че ние поне трябва да се ваксинираме и да повдигнем цялостния имунитет на нацията ни? Кой риск е по-голям и кой по-малък? :roll:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Турският Пентаксим, българските БЦЖ ваксини и българските деца...

Мнениеот zagrijena » 12 Фев 2016, 15:59

Malina написа:
pavleta написа:Да, и аз съм чувала, че се завръщат коклюша и морбили. А бежанците донасят полиомиелита!

И за това не се ли предполага, че ние поне трябва да се ваксинираме и да повдигнем цялостния имунитет на нацията ни? Кой риск е по-голям и кой по-малък? :roll:


Сега казват, че и туберкулозата се завръща, а за нея редовно си бият ваксина. Как да си го обясним тогава това завръщане? За коклюша, морбили и полиомиелита също бият ваксини!
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Турският Пентаксим, българските БЦЖ ваксини и българските деца...

Мнениеот Monika_Spasova » 13 Фев 2016, 14:53

zagrijena написа:
Malina написа:
pavleta написа:Да, и аз съм чувала, че се завръщат коклюша и морбили. А бежанците донасят полиомиелита!

И за това не се ли предполага, че ние поне трябва да се ваксинираме и да повдигнем цялостния имунитет на нацията ни? Кой риск е по-голям и кой по-малък? :roll:


Сега казват, че и туберкулозата се завръща, а за нея редовно си бият ваксина. Как да си го обясним тогава това завръщане? За коклюша, морбили и полиомиелита също бият ваксини!

Все повече родители отказваг ваксините, его така сезавръщат.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Турският Пентаксим, българските БЦЖ ваксини и българските деца...

Мнениеот klara » 02 Мар 2016, 17:42

Не мисля, че са чак толкова. Боцкат си ги децата, макар че има повече неприятна информация за ваксините.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Турският Пентаксим, българските БЦЖ ваксини и българските деца...

Мнениеот Monika_Spasova » 06 Мар 2016, 11:13

klara написа:Не мисля, че са чак толкова. Боцкат си ги децата, макар че има повече неприятна информация за ваксините.

Не е така, голям % от хората отказват да ваксинират децата си, процента е над 10% със сигурност. Хората не искат да рискуват, но не знам кой риск е по-голям и кой по-малък.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Турският Пентаксим, българските БЦЖ ваксини и българските деца...

Мнениеот Pipilota » 13 Апр 2016, 13:23

pavleta написа:
Krum написа:
klara написа:Като се ваксинираме, защо започнаха пак да се появяват позабравени болести? :sad:

Кои са тея болести и кой засягат? :)


Да, и аз съм чувала, че се завръщат коклюша и морбили. А бежанците донасят полиомиелита!

А защо се завръщат? защото до скоро нямаше толкова информация. Знаем, че което е далеч от очите е далеч и от сърцето. Ако виждаме всеки ден как някои хора куцат по улиците, или лежат със седмици с морбили, погребват децата си заради дифтерия, то може би няма да сме толкова наглиже и ще се замислим дали всъщност не е опасно. Един лекар, познат ми каза, че се очаква бум на забравени болести, точно заради това, че родителите масово отказват ваксини на децата си. Но да не забравяме, че и точно ние самите сме доживели благодарение на подобни ваксини. Аз нямам познати на моята възраст с детски паралич, нямам познати с деца с такова заболяване в момента. А бежанците нямат съответните ваксини, защо след като сам се изгражда имунитета и всичко е 6 точки, те не са по-здрави от нас и нашите деца? Както казах и предишния ми пост, ако искаш да търсиш ЗАЩО ваксините са вредни, ще намериш информация, ако искаш да търсиш ЗАЩО са полезни и за това ще намериш достатъчно тези. Важното е да помислим и да решим кое е най-правилно и какво имаме като информация и като знания с времето. Много се съмнявам, че някой знае какво е било преди 100 години, какво е било преди 150 години, когато не е имало ваксини. Всички са умирали от болести, които в момента са лечими на сто процента.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Турският Пентаксим, българските БЦЖ ваксини и българските деца...

Мнениеот Rali_hr » 13 Апр 2016, 15:22

Въпроси много може да има с ваксините, самият факт, че в момента има много кампании за подкрепа на ваксините трябва да ни говори доста.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Турският Пентаксим, българските БЦЖ ваксини и българските деца...

Мнениеот rabotnata pchela » 14 Апр 2016, 10:29

Преди като слагахме ваксините, дори тоя Пектансим тогава май така се казваше, сега нали е нещо друго с Т... както и да е. :) Та тогава дори купих тази ваксина, когато малкия беше бебе, а сега толкова се притеснявам. Тези ваксини и информацията, които залива от всякъде плашат много и то в много случаи май излишно.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Турският Пентаксим, българските БЦЖ ваксини и българските деца...

Мнениеот iwoni » 14 Апр 2016, 10:37

Вече започнаха да говорят, че и Wi-Fi вреди, а всичко около нас е безжичен интернет и вкъщи, и навън. А не можем вече без него. Какъв ни е избора? Максимално да ограничаваме вредното влияние около нас? Аз бия всички задължителни ваксини да детето си , но тези, които мога да избегна - противогрипните, не ги поставям и няма да ги поставям.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Турският Пентаксим, българските БЦЖ ваксини и българските деца...

Мнениеот Lisica » 14 Апр 2016, 14:39

Способността на хората да запомнят лошото е това, което ни плаши толкова много от ваксините..
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

ПредишнаСледваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта