Каква диета трябва да спазва мъжа ми след изкаран хепатит А?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Каква диета трябва да спазва мъжа ми след изкаран хепатит А?

Мнениеот mamina » 04 Апр 2016, 15:32

Мъжът ми се разболя от хепатит А и сега трябва да спазва строга диета поне 1 година. Веднъж приготвих ориз със спанак и на него му стана зле, веднага почуства тежест в черния дроб. Чрез проба - грешка разбрахме, че не трябва да яде спанак. Можете ли да ми кажете какви зеленчуци и плодове да избягваме, че не ми се ще да го подлагам заради незнание на подобно изпитание повече? Голям проблем ми са и подправките. Досега с широка ръка ги употребявах, залитах и по екзотичните. Сега не знам кои мога да ползвам. Изобщо каква диета трябва да спазва, кои храни да избягва?
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Каква диета трябва да спазва мъжа ми след изкаран хепатит А?

Мнениеот iwoni » 04 Апр 2016, 16:35

Трябва да спазва много строга диета. Никакви пържени храни и манджи, никакви тлъсти меса. Лекарите трябва да са ви дали упътвания. Туршии също не трябва да яде, ама без това им мина сезона вече :wink:
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Каква диета трябва да спазва мъжа ми след изкаран хепатит А?

Мнениеот fairy » 04 Апр 2016, 16:38

Общо взето ще кара на варени картофи и ориз с телешко и пилешко. Аз знам, че е забранено всичко сладко, като подправка трябва да се избягват пикантните - черен пипер и т.н.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Каква диета трябва да спазва мъжа ми след изкаран хепатит А?

Мнениеот Rali_hr » 04 Апр 2016, 16:49

И аз съм чувала, че се хапва главно ориз, много неприятно да си на толкова строга диета дълго време, без пържено и без никакъв алкохол.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Каква диета трябва да спазва мъжа ми след изкаран хепатит А?

Мнениеот Mon_ton » 05 Апр 2016, 12:00

Аз също знам, че трябва да се ядат главно неутрални неща като ориз, картофи, зеленчуци, които не са газообразуващи. :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Каква диета трябва да спазва мъжа ми след изкаран хепатит А?

Мнениеот balsam » 05 Апр 2016, 18:05

Брат ми преди доста години изкара и той същия хепатит и си спомням, че не трябваше да яде тези зеленчуци и плодове: лапад, спанак, киселец, патладжани, гъби, лук, чесън, туршии, бакла, кисело зеле, зрял фасул, грах, лимони, не добре узрели и кисели плодове, сини сливи, смокини, фъстъци, орехи, лешници, бадеми.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Каква диета трябва да спазва мъжа ми след изкаран хепатит А?

Мнениеот Pipilota » 16 Апр 2016, 12:30

Ами все неща, които не бива. Не забравяйте, че е много важно да не пиете алкохол и газиранк напитки също.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Каква диета трябва да спазва мъжа ми след изкаран хепатит А?

Мнениеот pravilno » 18 Апр 2016, 09:21

Диетата си е сериозна, много трябва да се пази човека. Щом даже и лук и магданоз не може да се използват, а коя манджа е вкусна без лук и магданоз? Като подправки може да се слагат май само копър, чубрица, джоджен.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46


Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта