Трябва ли кучетата да са с намордник?

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Re: Трябва ли кучетата да са с намордник?

Мнениеот iwoni » 20 Апр 2016, 13:47

Все се питам защо кучетата повече нападат децата? Те не могат да ги наранят, само им се радват. Разбира се, че трябва да пазим децата от кучетата, първите не могат да се защитят от агресивно животно.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Трябва ли кучетата да са с намордник?

Мнениеот Lollipop » 28 Юни 2016, 12:10

iwoni написа:Все се питам защо кучетата повече нападат децата? Те не могат да ги наранят, само им се радват. Разбира се, че трябва да пазим децата от кучетата, първите не могат да се защитят от агресивно животно.

Нападат децата, защото са шумни и това стресира животните, което ги кара да нападат, за да се предпазят. Затова е редно да се пазят кучетата, да се обезопасени и да са на повод.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Трябва ли кучетата да са с намордник?

Мнениеот Kaya » 28 Юни 2016, 12:55

Lollipop написа:
iwoni написа:Все се питам защо кучетата повече нападат децата? Те не могат да ги наранят, само им се радват. Разбира се, че трябва да пазим децата от кучетата, първите не могат да се защитят от агресивно животно.

Нападат децата, защото са шумни и това стресира животните, което ги кара да нападат, за да се предпазят. Затова е редно да се пазят кучетата, да се обезопасени и да са на повод.

Шумни са и не могат да се пазят, а и то кой може да се опази от куче, което тича срещу него и гледа да го захапе?! Го голям човек не може да се опази, реши ли някое куче да те хапе си до там и няма връщане назад.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Трябва ли кучетата да са с намордник?

Мнениеот dinkog » 09 Дек 2016, 17:30

Ми то като цяло трудно някой може да с е опази от кучетата, няма как човек да ги захапе..
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Трябва ли кучетата да са с намордник?

Мнениеот Ginger » 12 Дек 2016, 12:24

Има как да се опазиш или поне да направиш така, че да се разминеш с по-малко поражения. Първо не трябва да се паникьосва човек. Не трябва да се бяга или вика, това още повече ги озлобява. А първата реакция винаги е такава. Като покажеш, че не се страхуваш от него, и не напада. Не трябва да се гледа и в очите.
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Трябва ли кучетата да са с намордник?

Мнениеот silver933 » 12 Дек 2016, 14:56

Ginger написа:Има как да се опазиш или поне да направиш така, че да се разминеш с по-малко поражения. Първо не трябва да се паникьосва човек. Не трябва да се бяга или вика, това още повече ги озлобява. А първата реакция винаги е такава. Като покажеш, че не се страхуваш от него, и не напада. Не трябва да се гледа и в очите.

Да глупости са това, не показваш, че се страхуваш и то не напада... Иди ги обяснявай на някой нахапан от кучетата.
Какво правиш, че да не те е страх, стоиш мирно икротко и чакаш да те нагризе колкото си иска и така си показал, че не те е страх ли? За мен тва са теории на хора, които никога не са имали честта да бъдат хапани от куче. Мен като дете ме нахапа домашно куче, без по никакъв начин да го провокирам, минах покрай него бях сам, демек не съм викал и онова ме захапа за ръката. Стопанката беше така добра да си тръгне без да попита как съм.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Трябва ли кучетата да са с намордник?

Мнениеот gomez123 » 12 Дек 2016, 16:25

Дете няма как да реагира толкова хладнокръвно и първата му реакция е да бяга и да крещи. Затова кучетата трябва да са с намордници.
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Трябва ли кучетата да са с намордник?

Мнениеот Andrey » 12 Дек 2016, 17:28

Пък възрастните седят и чакат да се покажае кокал преди да реагират, нали? :lol:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Трябва ли кучетата да са с намордник?

Мнениеот Pipilota » 13 Дек 2016, 10:05

И мен си ме е шубе и като видя кучета минавам на другия тротоар, а като съм с децата изтръпвам направо! Не ми се слушат обяснения за хладнокръвие и как не трябва да те е страх. Повечето кучета приличат на магарета.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Трябва ли кучетата да са с намордник?

Мнениеот BeenieGal » 13 Дек 2016, 10:08

Те хората казват какво най-много върши работа, пък вие ако искате го правете и ако можете, ако искате, недейте :lol: ! То по-добре да не се налага.
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

ПредишнаСледваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта