Трябва ли кучетата да са с намордник?

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Re: Трябва ли кучетата да са с намордник?

Мнениеот Pipilota » 13 Дек 2016, 10:12

BeenieGal написа:Те хората казват какво най-много върши работа, пък вие ако искате го правете и ако можете, ако искате, недейте :lol: ! То по-добре да не се налага.

Много ми е интересно как точно върши работа, кучето ако те нападне ти какво правиш, седиш и чакаш да те нагризе и се правиш на желязната лейди? Моля ти се... наистина теб куче хапало ли те е ?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Трябва ли кучетата да са с намордник?

Мнениеот Kaya » 13 Дек 2016, 11:18

Разбира се, ако се държиш като по-властен ще имаш предимство, но когато те нападне куче не можеш да си мислиш такива неща. Много често домашните кучета дори скачат от повода и стопаните им докато реагират, вече е късно./
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Трябва ли кучетата да са с намордник?

Мнениеот Snejna » 19 Дек 2016, 17:02

Вярно е, че на кучетата няма да им е много удобно да са с намордник, но поне е едно спокойствие за останалите хора, не всеки път може да предвидим настроението на кучето. Айде да е бездомно, да кажеш, че няма кой да отговаря за него как да е. Няколко часа неразположение, може да струва живот!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Трябва ли кучетата да са с намордник?

Мнениеот borkova » 19 Дек 2016, 18:15

Какво му е толкова неудобното да е с намордник? Кучето не е излязло навън да яде, а да се разхожда. Не му причинява болка, не знам защо собствениците не си спестяват така проблеми.
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Трябва ли кучетата да са с намордник?

Мнениеот valensiq » 22 Дек 2016, 17:09

borkova написа:Какво му е толкова неудобното да е с намордник? Кучето не е излязло навън да яде, а да се разхожда. Не му причинява болка, не знам защо собствениците не си спестяват така проблеми.

Защото го приемат, като че си тормозят кучетата, а и то със сигурност не им е удобно на животните!
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: Трябва ли кучетата да са с намордник?

Мнениеот penny » 22 Дек 2016, 18:21

А на хората им е много удобно да ги хапят :twisted: .
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Трябва ли кучетата да са с намордник?

Мнениеот dinkog » 08 Мар 2017, 16:26

penny написа:А на хората им е много удобно да ги хапят :twisted: .

Това в повод за болничен, така че абсолютно на 100% е готино да си нахапан. :lol: идиотията на българина е пълна, искаме да сме като европейските страни, но не искаме да си чистим след кучето, не искаме да си слагаме намордник на кучето, но искаме да сме много важни...
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Трябва ли кучетата да са с намордник?

Мнениеот fawla » 08 Мар 2017, 16:59

Аз се притеснявам като видя малко по-голямо куче, което е дори на по-отпуснат повод, не се знае, може да скочи, може да е агресивно, а може да ми се зарадва и да ми скочи отгоре, което също не ме радва, не ми харесва и кучетата да ме преследват и подушват.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Трябва ли кучетата да са с намордник?

Мнениеот kalinka-kuku » 26 Юни 2017, 09:07

Малко сигурност не пречи, играят деца има хора по-шумни , такива които са по-страхливи. Кучетата ги усещат тези неща, защо трябва да стават бели, и без друго са ни предостатъчно бездомните, че да се рпитесняваме и от домашните.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Трябва ли кучетата да са с намордник?

Мнениеот Gold » 26 Юни 2017, 12:47

Трябва си контрол над кучетата, може да стане опасно наистина..
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

ПредишнаСледваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта