Кондиломи - как да се справим с проблема

Кондиломи - как да се справим с проблема

Мнениеот qproin » 18 Окт 2011, 14:11

Някой справил ли се е с това състояние. Една приятелка се бори с него от няколко години и общо взето няма резултат. Лечението включва имуностимулатори и мазане с мехлеми на засегнатите места, но като цяло ефекта е временен. Ако някой има идея за справяне с подобен проблем нека пише.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Кондиломи

Мнениеот Bella » 18 Окт 2011, 14:20

qproin написа:Някой справил ли се е с това състояние. Една приятелка се бори с него от няколко години и общо взето няма резултат. Лечението включва имуностимулатори и мазане с мехлеми на засегнатите места, но като цяло ефекта е временен. Ако някой има идея за справяне с подобен проблем нека пише.

Какво представляват кондиломите?
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: Кондиломи

Мнениеот qproin » 18 Окт 2011, 14:24

Подобни са на брадавици. Повече информация
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Кондиломи

Мнениеот valiart » 18 Окт 2011, 20:47

страшна напаст са, няма отърване от тях. а 100% сигурно ли е, че се хващат само и единствено по интимен път?! възможно ли е и по друг начин да се лепнат?
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Кондиломи

Мнениеот qproin » 18 Окт 2011, 22:07

valiart написа:страшна напаст са, няма отърване от тях. а 100% сигурно ли е, че се хващат само и единствено по интимен път?! възможно ли е и по друг начин да се лепнат?

Ми аз не съм чувала да има друг начин, но знае ли човек- вече нищо не може да ме учуди.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Кондиломи

Мнениеот Finger » 18 Май 2012, 16:25

Ако страдате от това заболяване трябва да знаете, че те се предават по полов път и по всякакъв контакт- вагинален, анален, орален. Кондиломите се причиняват от Човешкия папиломен вирус и са известни над 120 типа, въпреки, че голяма част от тях не причиняват заболявания при човека, само 40 от тях се предават чрез сексуален контакт и могат да доведат до развитието на различни болести.
Едно от най-важните неща, които трябва да знаете, че мъж страдащ от това заболяване трябва да вземе нужните предпазни мерки. Можете да ги разпознаете по характерната им зърнеста форма, могат да имат и по тъмен цвят. След заразяване могат да се появят върху пениса или в областта на ануса, при упражняване на орален секс могат да се появят и в устната кухина.
Finger
 
Мнения: 138
Регистриран на: 07 Дек 2011, 11:48

Re: Кондиломи - как да се справим с проблема

Мнениеот annydance » 14 Фев 2017, 14:24

Не съм много запозната, но едни и същи кондиломи ли са тези, които се появяват по гениталните области и например под мишницата? Има ли такива, които не се появяват след заразяване по полов път? Чувала съм, че с оцетна киселина се махали, но едва ли това премахва първопричината, т. е. вируса, който ги причинява.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Кондиломи - как да се справим с проблема

Мнениеот ramimni » 15 Фев 2017, 12:02

Много са упорити и досадни тези кондиломи, дори и да ги намажеш с предписаните от лекар мехлеми и кремове, даже и с оцет да се цапотиш, те пак се появяват.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта