Обилно изпотяване по краката

Обилно изпотяване по краката

Мнениеот pensia » 16 Апр 2016, 17:49

Здравейте, от няколко години краката ми започнаха да се изпотяват много. Пробвах разни дезодоранти, бани с луга и др., но без резултат. Имам болно сърце, страдам от аритмия. Преди 10 години получих инсулт. Помогнете ми, моля.
pensia
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Апр 2016, 17:41

Re: Обилно изпотяване по краката

Мнениеот wwwolfish » 17 Апр 2016, 13:37

Изпотяването в областта на краката ,както и по цялото тяло нормално е свързано с терморегулаторната функция на организма да контролира вътрешната си температура. Проблем е когато това изпотяване е прекомерно и се дължи на други причини. Например може да се провокира от стрес,от проблеми в ендокринната система,някакво кожно заболяване,носенето на неподходящи обувки и чорапи,немарливо отношение към хигиената. Използването на различни козметики за крака имат единствено симптоматичен ефект и нямат отношение към премахване на основния проблем за потенето. Ако изпотяването е наистна обилно и не е резултат от терморегулаторната функция на организма ,изразяваща се обикновено при физическо натоварване или висока температура на околната среда, Ви съветвам да се опитате да намерите точната причина с помоща на специалист! Няма как да гадаем тук без по-задълбочена информация за състоянието Ви. Проблемите за които споменавате ,не мисля ,че имат пряка връзка с потенето.
wwwolfish
 
Мнения: 16
Регистриран на: 10 Май 2012, 13:20

Re: Обилно изпотяване по краката

Мнениеот annamaria » 25 Апр 2016, 14:43

наистина, най-добре първо докторско мнение.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Обилно изпотяване по краката

Мнениеот pravilno » 28 Апр 2016, 10:41

Или хиперфункция на потните жлези или потенето може да се предизвика и от някои лекарства и заболявания. Лекар ще ви помогне най-добре.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с ендокринология и болести на обмяната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron