Има ли начин да се предпазим от летните вируси?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Има ли начин да се предпазим от летните вируси?

Мнениеот Jully » 19 Юли 2016, 11:28

Не сме били на почивка, а моят мъж ей сега ми се обади по телефона, че има всички симптоми на летните вируси - повръщане, температура. Ние с децата сме здрави, но те сега са на занималня и на градина, та довечера не ми се мисли, как ще се пазим. Дали има начин да започнем превантивно да приемаме нещо, с което да се предпазим, въпреки контакта с болен? :?:
На някой случвало ли се е да попадне в положение като нас и как е успял да се предпази да не се разболее? :roll: А най-веселото е, че чакаме гости днес по обяд от друг град и ако и тях заразим не знам! :sad: Какво ще ме посъветвате?
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Има ли начин да се предпазим от летните вируси?

Мнениеот Nightmare » 19 Юли 2016, 12:20

Изолирате мъжа ти в една стая и да не си показва носа. А вие можете да се предпазите с много витамин С и пробиотици. Пият се и като предпазване да не се разболееш, и когато си се разболял.
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Има ли начин да се предпазим от летните вируси?

Мнениеот Jully » 19 Юли 2016, 12:23

Nightmare написа:Изолирате мъжа ти в една стая и да не си показва носа. А вие можете да се предпазите с много витамин С и пробиотици. Пият се и като предпазване да не се разболееш, и когато си се разболял.

Лошото е, че няма как да го изгоним в друга стая, че с гостите апартамента ще е пълен. Но говорих с лекаря, препоръча да пием Линекс и Ентерол и ние, както и за него същото + Деган. :roll:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Има ли начин да се предпазим от летните вируси?

Мнениеот fawla » 19 Юли 2016, 14:08

В доста кофти ситуация се намирате. :) Освен да ви препоръчам да държите вратите и прозоците отворени, да си миете добре ръцете и вие и мъжа ти и да не ядете от общи чинии за друго не се сещам! Дано да ви се размине. За пробиотик има добри и изборът е голям. ;)
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Има ли начин да се предпазим от летните вируси?

Мнениеот mangusta » 19 Юли 2016, 15:10

Лошото е, че навсякъде може да се пипне, дори и да не си сред много хора, пак можеш да се заразиш от въздуха или от предмет, който преди това болен го е пипнал. Здрава имунна система, която се постига със здравословна храна, това е спасението, но не всеки може да се похвали. За останалите шуслеровите соли също са добра спирачка за вирусите.
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Има ли начин да се предпазим от летните вируси?

Мнениеот Monika_Spasova » 19 Юли 2016, 15:25

наистина сте се подредили, а ако ви очаква и почивка направо не ми се мисли. :mrgreen: набялгайте на пробиотика и мийте наистина много ръцете, без общи прибори, чаши, чинии и съдинки! Тези вируси мунават за 24 часа, докато си излезнат гадостите. :(
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Има ли начин да се предпазим от летните вируси?

Мнениеот balsam » 19 Юли 2016, 17:09

На гостите ви сигурно хич не им е станало приятно. Ако са само за няколко часа, може и да извадят късмет да не се заразят, стига болният да не се мотае много край тях. Не знам какво може да спре самия вирус, но разболее ли се човек може да се бори единствено с диарията, повръщането и температурата, няма лекарство конкретно срещу вируса.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Има ли начин да се предпазим от летните вируси?

Мнениеот iwoni » 25 Юли 2016, 14:57

Не мисля, че може човек да се предпази да не се зарази. Често дори не знаем как сме го пипнали тоя вирус и къде.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Има ли начин да се предпазим от летните вируси?

Мнениеот Локумът » 25 Юли 2016, 15:58

Успяхте ли да се преборите? Сега гледам, че всички майки преди да тръгнат на море с децата дават превантивно по един тон лекарства, че да не ги хване някой чревен вирус.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Има ли начин да се предпазим от летните вируси?

Мнениеот irka » 26 Юли 2016, 17:57

Локумът написа:Успяхте ли да се преборите? Сега гледам, че всички майки преди да тръгнат на море с децата дават превантивно по един тон лекарства, че да не ги хване някой чревен вирус.


Това ми изглежда много глупаво. Чревните вируси идват или от некачествена храна, или от мръсотия. За какво тъпчат децата?
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron