Кои са опасните диети за здравето?

Кои са опасните диети за здравето?

Мнениеот stefan.monika » 30 Юли 2016, 18:32

Създаването на хранителен режим, беден на мазнини и холестерол, може да има „ужасни последствия за здравето", предупреждава доклад на неправителствени организации
stefan.monika
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Юли 2016, 18:29

Re: Кои са опасните диети за здравето?

Мнениеот Mon_ton » 01 Авг 2016, 15:46

:lol: :lol: :lol: Нормално е тялото да си поема всичко, ане само зеленчуци.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Кои са опасните диети за здравето?

Мнениеот Elica » 02 Авг 2016, 11:12

Много опасни ми се виждат тези, които ограничават яденето примерно до 2 яйца дневно и 5 чаши вода, това вече няма как да не застрашава здравето.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Кои са опасните диети за здравето?

Мнениеот Anka » 02 Авг 2016, 12:45

При положение, че вече се е изговорили толкова много за здравословното храненее, за това какво липсва на организма, какви са правилните начини, не знам кой и защо би тръгнал да слабее нездравословно, да повръща там и т.н. само и само да свали излишни килограми.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Кои са опасните диети за здравето?

Мнениеот Kaya » 02 Авг 2016, 16:18

Anka написа:При положение, че вече се е изговорили толкова много за здравословното храненее, за това какво липсва на организма, какви са правилните начини, не знам кой и защо би тръгнал да слабее нездравословно, да повръща там и т.н. само и само да свали излишни килограми.

Най-добрите диети са онези, при които не мислиш и не се вглабяваш постоянно в това, че си на диета. :) Но е трудно да се намерят, това си е промяна в начина на живот и на хранене, кяото е добре да бъде направена и под някакъв контрол и погледната от човек, който има идея как стават нещата. ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кои са опасните диети за здравето?

Мнениеот exotic » 03 Авг 2016, 09:35

Съгласна съм, че като не поемаш никакви мазнини, не е добре за организма, защото той има нужда от всичко. Но все пак трябва да се внимава и какви мазнини се поемат. Според мен едни са за предпочитане пред други. И тук идва в помощ доброто познаване и добрата информираност какви да поемаме. Много и за тях се изписа. Например за тези Омега 3 мазнини в рибата. Срещала съм и че са много полезни, и че не са чак толкова. Така се объркват хората само.
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Кои са опасните диети за здравето?

Мнениеот Локумът » 03 Авг 2016, 09:46

То не е трудно да изключиш поне тея, които знаеш, че са вредни и да си оставиш онея, за които не знаеш - те няма как да не са полезни. :) Вредни са олиото, сланината от тлъстите пържоли. :)Мазнините на рибата дори топят мазнини.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Кои са опасните диети за здравето?

Мнениеот balsam » 04 Авг 2016, 13:51

Те и за свинската мас казваха, че е супер вредна, пък май не е така :mrgreen: . Ако ядеш един или два пъти в месеца нещо по-мазно едва ли ще е чак толкова пагубно. Но ако си набавяш полезни мазнини през другото време от риба, ядки и растителни масла ще е перфектно за организма ти.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Кои са опасните диети за здравето?

Мнениеот Lollipop » 04 Авг 2016, 15:24

Няма нищо лошо да се ядат естествени неща, пък било и свинска пържола. Опасностите за здравето идват от излишното пържене и най-вече от газирани и пакетирани напитки! Огледайте се и вижте колко от вас в момента имат около работните си места солетки, бисквитки, соленки, вафлички..
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Кои са опасните диети за здравето?

Мнениеот fairy » 05 Авг 2016, 10:49

Lollipop написа:Няма нищо лошо да се ядат естествени неща, пък било и свинска пържола. Опасностите за здравето идват от излишното пържене и най-вече от газирани и пакетирани напитки! Огледайте се и вижте колко от вас в момента имат около работните си места солетки, бисквитки, соленки, вафлички..


Те диетите по принцип нали ги отхвърлят тези неща и не са позволени :smile: . Макар че някои карат именно на такива неща и казват, че са на диета и искат да отслабнат :lol: . За мен вредна е всяка, която те ограничава да не ядеш пълноценно и да изключва от менюто ти важни храни.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Следваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта