Разтворена захар във вода помага при събиране на границите?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Разтворена захар във вода помага при събиране на границите?

Мнениеот donni » 12 Сеп 2016, 13:55

С ниско кръвно съм, но много често събирам границите и направо е кошмар за мен. Ставам неадекватна и понякога и припадам. Казаха ми за едно бързо средство, което веднага действа на кръвното. Когато ми е 110/80 пия айран, кола или ям шоколад. Но събера ли границите, няма кога да подействат тези неща и ми казаха да опитам следното: 4-5 с.л. захар се разтварят в една чаша вода и се изпива. Действало моментално! Възможно ли е това? Някой пробвал ли го е? Да не си докарам захарна болест така?
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Разтворена захар във вода помага при събиране на границите?

Мнениеот franky » 12 Сеп 2016, 14:55

Това сигурно не се вкусва от сладост! Но ако действа и действително бързо вдига кръвното, ще се преглътне. Аз допускам, че е възможно, толкова захар наведнъж...
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Разтворена захар във вода помага при събиране на границите?

Мнениеот julianne » 12 Сеп 2016, 15:56

Смнявам се да се хване диабет от такова нещо. Това, че ядеш или пиеш веднъж или два пъти в месеца такъв сироп заради паднало кръвно, не може да ти предизвика заболяването. Колкото до това дали помага, имам една позната, която само така се оправя като събере границите.
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Разтворена захар във вода помага при събиране на границите?

Мнениеот ivoblinc » 13 Сеп 2016, 09:17

Не го знаех този метод! Следващият път като ми се случи, ще го направя да видим дали бързо действа :wink: .
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Разтворена захар във вода помага при събиране на границите?

Мнениеот Pipilota » 13 Сеп 2016, 09:25

Това най го мразя! Не знаех, че има някакво спасение, мислих, че чакаш да мине и това е. На мен почват и ушите да ми бучат и ми става толкова гадно :(
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Разтворена захар във вода помага при събиране на границите?

Мнениеот fairy » 13 Сеп 2016, 15:48

Така се случи, че бях в болница, когато един път така събрах границите, че припаднах. Все едно в черна дупка паднах, нищо не си спомням. Сигурно е било за секунди, но се събудих на легло и ми бяха включили система глюкоза. Така че напълно вярвам, че разтворената захар във вода действа!
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Разтворена захар във вода помага при събиране на границите?

Мнениеот lini_leni » 14 Сеп 2016, 11:04

Моето кръвно ту е ниско, ту се покачва. Не мога да разбера защо така става. Не знам и как да го контролирам. Като ми е ниско, ако почна да се наливам със захар или кола, да не стане после пък изведнъж високо?
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03


Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта