Детето ми се срамува от мен и ме избягва...

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Детето ми се срамува от мен и ме избягва...

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Окт 2016, 16:22

Аз се притеснявам , че сега може да се случи така, че детето ми един ден наистина да се срамува от мен, не заради това, което няма материално, а заради външността ми и съм сигурна, че ще мине през период с много подигравки по мой адрес, които ще трябва да изтърпи.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Детето ми се срамува от мен и ме избягва...

Мнениеот dessiblond » 12 Окт 2016, 17:17

Никога не ми е хрумвало, че детето ми може да се срамува от мен заради външния ми вид или заради липса на пари. Мисля си, че е по-важно да не се срамува от мои постъпки.
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Детето ми се срамува от мен и ме избягва...

Мнениеот iwoni » 13 Окт 2016, 11:07

Знаеш ли какво се върти в главата на един тийнейджър, често дори не подозираме какво си мислят, какво ги мъчи. На нас може да ни изглежда абсурдно, глупаво или несъстоятелно, но за тях си е от значение. По принцип за всяко едно поведение си има причина и най-добре я потърсете тази причина и я отстранете по-най-бързия начин.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Детето ми се срамува от мен и ме избягва...

Мнениеот kauda » 13 Окт 2016, 14:40

При тийновете всеки минава през такъв период, в който не е майка му постоянно в центъра на събитията и на живота му. Ако нещата продължават твърде дълго време, тогава може да се притесняваш, засега не мисля, че има защо да се тревожиш :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Детето ми се срамува от мен и ме избягва...

Мнениеот penelopa » 13 Окт 2016, 17:20

Стига да не избие в някакви съвсем крайни действия, като например да се прави, че не я познава пред приятелите му. Тогава работата е твърде сериозна бих казала.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Детето ми се срамува от мен и ме избягва...

Мнениеот Lollipop » 14 Окт 2016, 11:38

Ще мине, спокойно! Това е един такъв период, през който наиситна всички минават, със сигурност няма чак да те избягва сред приятелите му, но може да се опиташ да поговориш с него, какво му липсва, какво го кара да се срамува. Когато повдигнеш въпроса пряко и откровено, със сигурност ще постигне някакъв ефект и ще го замисли, ако сте си били близки преди.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Детето ми се срамува от мен и ме избягва...

Мнениеот ramimni » 14 Окт 2016, 12:17

Без разговори няма как да мине. С тийнейджърите така се действа - говориш и се надяваш нещо да е влязло в главата. Или поне да има нещо, което да го пази, когато върши едно или друго. Но това е гадното, че в този период родителите изгубват авторитет пред пубера, а пък имат още нужда от тях.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Детето ми се срамува от мен и ме избягва...

Мнениеот svetlozara » 14 Окт 2016, 14:39

Много е грозно това време,м когато децата си мислят, че вече са големи, но не осъзнават как са нищо все още без родителите си!!! :mad:
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Детето ми се срамува от мен и ме избягва...

Мнениеот gabinka_80 » 14 Окт 2016, 14:45

Постарай се детето ти да те чуе, поговори с него. Ако смята, че толкова му пречиш, нека ти разкаже той как си представя вашите отношения. Повярвай ми,бързо ще усети, че тези отношения не са му от полза. :twisted:
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Детето ми се срамува от мен и ме избягва...

Мнениеот Nightmare » 17 Окт 2016, 14:02

Бързо усещат, когато не е в тяхна полза нещо, но не мисля, че така ще се реши проблема. С извиване на ръце, принуди и скандали нищо положително не се постига. Любопитно ми е ако и ти се отнасяш така с него, както той с теб, каква ли песен ще запее? Едва ли ще му е много приятно, ще го жегне.
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта