Детето ми се срамува от мен и ме избягва...

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Детето ми се срамува от мен и ме избягва...

Мнениеот silver933 » 17 Окт 2016, 15:36

Nightmare написа:Бързо усещат, когато не е в тяхна полза нещо, но не мисля, че така ще се реши проблема. С извиване на ръце, принуди и скандали нищо положително не се постига. Любопитно ми е ако и ти се отнасяш така с него, както той с теб, каква ли песен ще запее? Едва ли ще му е много приятно, ще го жегне.

Тва е много хитро, има такива психологии, които показват как изглежда отстрани детето с неговото си държание, като чисто и просто го имитираш. По този начин могат да се изкоренят много лоши навици. наистина е добра идея да се пробва и това.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Детето ми се срамува от мен и ме избягва...

Мнениеот irka » 18 Окт 2016, 12:21

Такива моменти много сериозно напомнят как нещата се променят и че не може човек да си кара както е свикнал. Постоянно трябва да се променяме и да се стремим да се развиваме и усъвършенстваме.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Детето ми се срамува от мен и ме избягва...

Мнениеот Mon_ton » 18 Окт 2016, 15:08

Защо обаче се смята, че жената е грозна, саката, бедна, смотана и виидш ли синът и правилно я убягва, това си е в реда на нещата и тя сега трябва да се разкрасява, за да спечели вниманието на синчето си! Ами неблагодарна и грозна история!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Детето ми се срамува от мен и ме избягва...

Мнениеот kauda » 03 Яну 2017, 16:45

Срамът може да не е само индикация на външния вид, може да е и заради държанието и заради много други неща, много родители се вживяват твърде много в тая роля да бъдат перфектни.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Детето ми се срамува от мен и ме избягва...

Мнениеот ivoblinc » 05 Яну 2017, 15:31

Е, ако майката се държи с него като все едно е на 5 години, това е друг въпрос. И мен щеше да ме е срам пред приятелите ми. Така отстрани няма как да знаем какви са истинските им отношения и кой как се държи.
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Детето ми се срамува от мен и ме избягва...

Мнениеот Malina » 05 Яну 2017, 15:45

ivoblinc написа:Е, ако майката се държи с него като все едно е на 5 години, това е друг въпрос. И мен щеше да ме е срам пред приятелите ми. Така отстрани няма как да знаем какви са истинските им отношения и кой как се държи.

Така е, колкото и да се разказва, докато не го видиш с очите си какви са отношенията и какво се случва, трудно се дават съвети. Но определено не само външния вид е проблем.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Детето ми се срамува от мен и ме избягва...

Мнениеот Ginger » 06 Яну 2017, 12:57

Може да е някаква фаза, да се опитва да е самостоятелен и да се прави на голям. Често в този период правят и говорят неща, които засягат родителите, но не ги и мат наистина предвид.
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Детето ми се срамува от мен и ме избягва...

Мнениеот Lollipop » 06 Яну 2017, 13:47

Ginger написа:Може да е някаква фаза, да се опитва да е самостоятелен и да се прави на голям. Често в този период правят и говорят неща, които засягат родителите, но не ги и мат наистина предвид.

лошото е, че после и рядко се сещат да се извинят, което е много, много грозно. Всички деца преминват през този период, не разбирам защо при едни е така грозно изявено..
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Детето ми се срамува от мен и ме избягва...

Мнениеот borkova » 10 Яну 2017, 11:34

Сигурно си е и до характер, който е по-серт обижда и не прави сметка как това се отразява на другия човек. Той да си го изкара, пък другите много им здраве.
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Предишна

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта