паник атаки - можете ли да ми препоръчате нещо?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

паник атаки - можете ли да ми препоръчате нещо?

Мнениеот asq.sokolova » 06 Ное 2016, 22:34

Здравейте. На 28 години съм. От две години имам панически атаки. Тръгнах по лекари,пих антидепресанти,но вместо да се оправям от антидепресантите,ставах по зле. Почнах да мразя себе си и околния свят,нямах желание за нищо. Махнах ги сама. Бихте ли ми препоръчали нещо за спиране на паник атаките,нервното напрежение и за спокоен сън?Нещо което наистина да действа. И според вас човек в мойто положение,може ли на пълно да се излекува ?
asq.sokolova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Ное 2016, 00:06

Re: паник атаки - можете ли да ми препоръчате нещо?

Мнениеот Кая » 07 Ное 2016, 12:43

Добре сте направили, оставяйки антидепресантите, но все пак трябва да помогнете на тялото си, което е тревожно. От личен опит, мога да ви препоръчам, таблетки жълт кантарион (когато аз ги вьимах бяха някакви немски, сега може да има от повече производители), това все пак беше преди 7години. Взимайте ги поне 3 месеца. Ако нещата не са много задълбочени, едновременно взимайте валериан, не като капки, а на таблетки на Панацея, поне по 4, три пъти на ден. Няма да ви приспива, нито замайва. Ако дозата ви се струва голяма, взимайте по 3. Аз пиех таблетки купени извън България, там дозите на таблетка са от 200 до 400 милиграма. Ако обаче атаките са много силни, тревожността е непрекъсната и ви създава проблеми при ежедневните занимания, то може да се прибегне до Дианксид/ минимум 1 на ден или максимум 2на ден. Той не е антидепресант, но на всеки организъм действа различно. Можете да пробвате. И четете, четете книги, излизайте с приятели, дори да нямате желание, водете нормален живот (взимайки си билките), защото вие не сте болна! Тялото, мозъка, съзнанието са претоварени-емоционално, помогнете му и всичко ще бъде наред! Разхождайте се сред природата, правете нещата които обичате, само избягвайки силни шумове, недоспиване....всичко което може да ви натовари още повече.
И не гледайте новини, не мислете лоши неща, ще се оправите напълно и за постоянно.
Само имайте предвид, в началото атаките ще изчезнат, после след време може да се появи една, през време пак, докато си отидат напълно. Нещо като затихващия ефект след земетресения, с вторични трусове. Но накрая ще се оправите напълно!
Желая ви здраве и вдъхновение! Живота е по прекрасен от колкото изглежда!
Калина
Кая
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Ное 2016, 12:27


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron