Арахноидна киста в мозъка - какво да направя?

Арахноидна киста в мозъка - какво да направя?

Мнениеот Лили.Мариян » 07 Дек 2016, 20:32

Здравейте, от един месец ходя на какви ли не лекари, понежи ми прилошава , получавам нещо като епилептичен припадък. Поне аз така го възприемам. И след като минах на Сцинтиграфия на бял дроб, и се оказа че ми няма нищо и понеже това трае вече един месец, постояно ми прилошава, нямам въздух тъй като съм и с алергична астма. Та вчера направих скенер , и се оказа че имам.Арахноидна киста в дясноокципиталнос диаметър 7мм.ЗЧЯ и понтоцеребеларни ъгли б.о.искам ако може да ми отговорите, трябва ли да се консултирам с Неврохирург или не. Тъй като имам час за ЯДР резонас, в Иван Рилски имах за утре но не ми дадоха направление, а иследването струва 500 лв. За това си записах час в Токуда там е 270. Но ми се ще да не ходя никъде, ако не е страшно и мога да изкарам още дълго с тая киста! Благодаря ще чакам отговори.
Лили.Мариян
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Дек 2016, 19:52

Re: Арахноидна киста в мозъка - какво да направя?

Мнениеот FramarLekari » 08 Дек 2016, 11:02

Здравейте, Лили.Мариян!

Арахноидната киста представлява доброкачествено образувание, изпълнено с цереброспинална течност. Симптомите варират от големината и местоположението на кистата, като в някои случаи може да няма изявени симптоми.

Арахноидните кисти, които са безсимптомни, не изискват лечение. Лечение може да се наложи, когато има симптоматика. Най-добре е да се консултирате със специалист.

Повече за арахноидната киста може да прочетете тук: ЦЕРЕБРАЛНА КИСТА МКБ G93.0

Успех,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с хирургия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта