Местни данъци и такси - отпада ли данък смет за живущите в чужбина?

Вашите права, социална политика и законодателство. Никой от нас не е безгласна буква.

Местни данъци и такси - отпада ли данък смет за живущите в чужбина?

Мнениеот veranoes » 15 Яну 2017, 15:50

Здравейте!От 10г живея в чужбина със семейството си. Идваме си в България обикновено лятото за по 1 месец, но не всяка година.Преди няколко години прочетох в интернет, че ако живееш в чужбина повече от 183 дена годишно, можеш да се освободиш от плащане на такса смет. Попитах в местния клон на НАП, но служителя ми каза, че няма такова нещо.Мои познати обаче казват, че те не плащат такса смет, след като не живеят постоянно в България.Есента на 2016 г подадох молба за освобождаване от такса смет за настоящата 2017г, но ми беше казано,че ще ме освободят, ако Общинския съвет реши. Каква е истината и имам ли право да бъда освободена от плащане на такса смет? Данъкът на къщата , която притежавам си плащам редовно и нямам никакви претенции да бъда освободена от него. Благодаря предварително!
veranoes
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Фев 2016, 22:04

Re: Местни данъци и такси - отпада ли данък смет за живущите в чужбина?

Мнениеот franky » 16 Яну 2017, 10:07

Това важеше за освобождаване от плащане на здравните осигуровки, но за такса смет не знам как стои въпросът. По едно време и това коментираха управляващите, но дали се прие не знам.
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Местни данъци и такси - отпада ли данък смет за живущите в чужбина?

Мнениеот Паулу Коелюв » 28 Яну 2020, 15:25

Добре ще е да отпадне данъкът смет за хората, които постоянно живеят в чужбина. Де факто те не са тук и не ползват услугите на сметосъбиращите фирми.
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09


Назад към Социални дейности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта