Доволни ли сте от организацията при личния лекар?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Доволни ли сте от организацията при личния лекар?

Мнениеот Rali_hr » 06 Фев 2017, 15:20

Днес пак ми се наложи да ходя до кабинета на личния лекар и пак имаше едни нелогични опашки. Преглежда както му дойде - влиза един, преглежда, влиза дете, кара го да чака в другата стая, преглежда още 3-4 човека през това време,докато детето чака, че иде, че се сети за него, та го прегледа (тука ред изобщо я има, я няма), пенсионерите се карат, че били с предимство. Изобщо... лекаря не е лош, но организацията му е нулева. Сестрата е една дърта и злобна.... :banghead:
Чудя се, дали само при него е толкова зле, чакането никога не е по-кратко от един час, даже час чакане е от малкото, може и по 2-3 часа да се чака. Днес само за да взема бележка, чаках 1ч.20 минути... Прегледите са бавни и неорганизирани. :roll:
Не знам дали да търпя това, какво мога да направя, за да се промени, сигурна съм, че и другите пациенти не са доволни и се замислям дали да не се махаме от тоя лекар. Вие какво бихте направили, ако сте на мое място? А и вие самите ми е интересно, дали сте доволни от организацията при личния лекар и как преминава прегледа ви? :?:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Доволни ли сте от организацията при личния лекар?

Мнениеот YoLindi » 06 Фев 2017, 15:47

Предишната ми лична лекарка имаше организация, но много бавно преглеждаше. Какво ги правеше вътре бабите и дядовците не знам, децата също. На мен рядко ми се е налагало да ходя, защото съм болна, повече заради бележки, направления и други документи. Представям си какво е болен да чакаш часове наред пред кабинета. Декември се преместих при друг личен лекар, ами да ти кажа разликата е от земята до небето. Много експедитивен, може би защото е мъж, почвам да си мисля, че има значение полът :mrgreen: . Така че на твое място бих помислила за местене, не е работа иначе.
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Доволни ли сте от организацията при личния лекар?

Мнениеот Krum » 06 Фев 2017, 16:40

При моя личен лекар, винаги минават под някакъв странен ред и аз не съм доволен, но съм при него от много години, затова му звъня предварително, че ще отида и си искам час,в който като отида да чакам максимум 20 минути, докато излезе предишен пациент, или има дете, което разбира се трябва да мине с предимство.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Доволни ли сте от организацията при личния лекар?

Мнениеот black » 06 Фев 2017, 23:31

Ако са доволни хората от личния си лекар, ще преглътнат забавянето и чакането. Трудно се намира добър доктор.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Доволни ли сте от организацията при личния лекар?

Мнениеот ramimni » 07 Фев 2017, 09:40

Да, но хората нямат време да чакат с часове. Това означава да си взимат специално отпуска, за да си свършат работа при личния, която е най-много за 15 минути.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Доволни ли сте от организацията при личния лекар?

Мнениеот qwerryyy » 07 Фев 2017, 11:33

Лошото е, че не всеки път е толкова добър, че да си заслужава чакането. :lol: А и е кофти, когато те пререждат или реда е мит. Сменяла съм лекар само заради твова, че чакането продължаваше по 2-3 часа, което е недопустимо, и то при положение, че преди теб има примерно 5 човека и ти чакаш 3 часа... еми .. да ме извиняват, но това е малоумно!
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Доволни ли сте от организацията при личния лекар?

Мнениеот Fancy » 07 Фев 2017, 12:08

Когато ми трябва бележка или направление, обаждам се предварително на личния, той ги подготвя и само минавам да ги взема. Изобщо не чакам. Но това, ако е разбран докторът ти, иначе си чакаш заедно с останалите. В това отношение не се оплаквам.
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Доволни ли сте от организацията при личния лекар?

Мнениеот miron » 07 Фев 2017, 13:31

Доволен съм, много е организиран, има час, в който приема само хора за здравни книжки, няма такива,ама закъснях, ама не можах, от 12 до 14ч приема само и единствено за здравни книжки, това е времето, когато някой може да дойде и да си вземе бележка за училище, детска градина и подобни. Все административни неща.
Деца преглежда понеделник сряда и петък от 7:30 до 12ч. и следобедите, заедно с възрастни пациенти. Вторик и четвъртък са детските консултации. Ей това е организиран човек. :D Общо взето минаваш, вършиш си работата и заминаваш, графика е малко сложен, но никой не чака изнервен.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Доволни ли сте от организацията при личния лекар?

Мнениеот Ginger » 08 Фев 2017, 13:17

miron написа:Доволен съм, много е организиран, има час, в който приема само хора за здравни книжки, няма такива,ама закъснях, ама не можах, от 12 до 14ч приема само и единствено за здравни книжки, това е времето, когато някой може да дойде и да си вземе бележка за училище, детска градина и подобни. Все административни неща.
Деца преглежда понеделник сряда и петък от 7:30 до 12ч. и следобедите, заедно с възрастни пациенти. Вторик и четвъртък са детските консултации. Ей това е организиран човек. :D Общо взето минаваш, вършиш си работата и заминаваш, графика е малко сложен, но никой не чака изнервен.


То това направо идеална работа, защо да е сложно, много просто и ясно - всеки да си знае кога да дойде. Мечтая си и моят личен да е толкова организиран.
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Доволни ли сте от организацията при личния лекар?

Мнениеот Lili_pili » 08 Фев 2017, 15:29

Повечето са толкова зле с организацията и всички чакаме, и аз чакам много при моя личен лекар, сестрата е възрастна и сто часа кълве на компютъра да напише едно направление.... :banghead:
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта