Гризането на нокти - досаден проблем!

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Гризането на нокти

Мнениеот сиско » 27 Ное 2011, 22:18

Никога не съм разбирала този навик, как можеш да си изградиш навик да си ръфаш ноктите и разните боклуци под тях.
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Гризането на нокти

Мнениеот Margo » 28 Ное 2011, 10:08

valiart написа:Много неприятен проблем! Аз никога не съм го правила и не мога да разбера хората, които го имат. Но само като си представя нокти, под които гъмжи от микробииии :o

Не съм сигурна, че тия, които си гризат ноктите осъзнават проблема. Според мен е равносилно на тютюнопушенето и почти толкова вредно.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Гризането на нокти

Мнениеот сиско » 28 Ное 2011, 21:22

Margo написа:
valiart написа:Много неприятен проблем! Аз никога не съм го правила и не мога да разбера хората, които го имат. Но само като си представя нокти, под които гъмжи от микробииии :o

Не съм сигурна, че тия, които си гризат ноктите осъзнават проблема. Според мен е равносилно на тютюнопушенето и почти толкова вредно.

Права си, аз нямам този проблем и може би затова не го разбирам.
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Гризането на нокти

Мнениеот spend » 20 Дек 2011, 14:31

Аз имам този лош навик от дете и ми е много трудно да се преборя с него. Ужасно грозно е да видиш жена с хубав маникюр да си гризе ноктите... :x :oops: :oops:
Аватар
spend
 
Мнения: 109
Регистриран на: 16 Сеп 2011, 14:10

Re: Гризането на нокти

Мнениеот tweety » 21 Дек 2011, 12:05

spend написа:Аз имам този лош навик от дете и ми е много трудно да се преборя с него. Ужасно грозно е да видиш жена с хубав маникюр да си гризе ноктите... :x :oops: :oops:

spend, това са взаимно отричащи се неща. Не може да имаш навика да си ядеш ноктите и да имаш хубав маникюр. Наистина е ужасно, ти поне си възрастен човек опитай се да се внушиш колко мръсотии има под ноктите и спри да ги гризиш, а също така може да се обърнеш за съвет към психолог защото в повечето случаи се крие психологически проблем
зад гризането на ноктите.
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Гризането на нокти

Мнениеот Memento » 12 Яну 2012, 12:06

При мен проблема е друг, чоплене на ноктите и кожичките около тях. Ужасен навик от детство ми, понякога толкова неконтролируем, че несъзнателно съм си разкървявал пръстите.
Белезите след това са отвратителни, с възрастта понамалих но пак ми се случва да го правя.
Чувал съм, че е на психологическа основа, някой има ли подобен проблем?
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Гризането на нокти

Мнениеот Bella » 12 Яну 2012, 15:42

Терминатор написа:Е от това да видиш нагласена, гримирана, лакирана и напудрена до безбожие мадама как си ръфа ноктите... по-отвратителна гледка няма!

Има повярвай ми :lol: :lol: Да си бърка в носа!
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: Гризането на нокти

Мнениеот Силвия Бояджиева » 17 Яну 2012, 21:02

Това е много неприятен проблем, който не се решава с воля както при цигарите, защото в повечето случаи човек не се усеща че си гризе ноктите, а цигарата няма как да не усетиш че я палиш.Аз лично като по малка често си ги гризех ,но при мен не беше навик, а имам една приятелка която сега е на 29г и продължава да си ги гризе предимно когато и е нервно и не се усеща, от малка си ги гризе и сега са и толкоз наранени, не може да си пусне маникюр защото тои се чупи, сега използва ГЕРИТАМИН НЕО и е доволна че има ефект станали са и по твърди, но това не решава проблема с гризането, и аз незнам как може да се реши този проблем!
Жената с характер ,плаши слабите мъже, но подлудява силните !
Аватар
Силвия Бояджиева
 
Мнения: 108
Регистриран на: 17 Яну 2012, 19:17

Re: Гризането на нокти

Мнениеот ogi-smile » 23 Яну 2012, 12:17

Онихофагия (гризане на нокти) е поредната невроза, която застрашава не само красотата, но и здравето. Гризането на нокти е често срещан навик в детска възраст. Онихофагията е сериозен проблем при възрастните.Стресът се настанява все по-надълбоко в живота ни и удря все по-силно по психиката ни. Когато си с развито чувство за естетика (дори не е нужно да си свръхсуетен), преживяваш по-трудно симптомите и заболяванията, които се отразяват на красотата. Изведнъж се оказва по-лесно да изтърпиш силна вътрешна болка, отколкото да понесеш видим външен проблем. Така се прескача от една невроза в друга и се навлиза в порочния кръг на неодобрението и липсата на самочувствие. Дълбок подсъзнателен проблем... Трябва да се действа стъпаловидно... Има много въпроси, отговори, през, които трябва да се мине..
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Гризането на нокти

Мнениеот Memento » 23 Яну 2012, 13:15

Ониховагията е гризане ок, а чопленето как се нарича, гризането наистина е гнусно и отвратително може би за това от хигиенична гледан точки аз съвсем възпитано само ги причоплям тайно тайно, това как се нарича? Същото ли е като хапването или не? Трябва ли да ида на психолог?
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта