Гризането на нокти - досаден проблем!

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Гризането на нокти

Мнениеот ogi-smile » 30 Яну 2012, 11:41

Гризането на нокти е срещан навик в резултат на стрес.. Гризат се ноктите в резултат на силен стрес или тотална скука и неактивност... По принцип това е най- често срещания стресов навик - преди смукането на пръстта, бъркането в носа, игра с косата... Могат да го имат няколко души в семейството... Най- често се случва без реално да разбираме, че го правим...
Какво да направим?
- да поддържаме ноктите си ниско изрязани и обработени с пила
- ако сте жена изкуствените нокти са добър вариант...
-успокойте се и вземайте решения по смело, без да страдате преди да ги вземете, защото каквото и да е решението то винаги, може да се обърне в полза за вас, колкото и да не ви се вярва, като го вземате...
- заместете гризането с друга дейност,като игра с топче, например
-препарат от аптеката също е вариант, но най- добре е първо да преборите себе си и да се разберете с вътрешното си аз...
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Гризането на нокти

Мнениеот tweety » 30 Яну 2012, 13:41

ogi-smile написа:Гризането на нокти е срещан навик в резултат на стрес.. Гризат се ноктите в резултат на силен стрес или тотална скука и неактивност... По принцип това е най- често срещания стресов навик - преди смукането на пръстта, бъркането в носа, игра с косата... Могат да го имат няколко души в семейството... Най- често се случва без реално да разбираме, че го правим...
Какво да направим?
- да поддържаме ноктите си ниско изрязани и обработени с пила
- ако сте жена изкуствените нокти са добър вариант...
-успокойте се и вземайте решения по смело, без да страдате преди да ги вземете, защото каквото и да е решението то винаги, може да се обърне в полза за вас, колкото и да не ви се вярва, като го вземате...
- заместете гризането с друга дейност,като игра с топче, например
-препарат от аптеката също е вариант, но най- добре е първо да преборите себе си и да се разберете с вътрешното си аз...

Предложените варианти са добри за жените, а мъжете какво да правят? И също така си мислех дали не е възможно да се пробва с някаква терапия, но към кой да се обърнем?
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Гризането на нокти - досаден проблем!

Мнениеот Mon_ton » 22 Май 2017, 12:43

А при малките деца как може да се реши този проблем, дали е добре да се вземат и да се ползват различни лакове, които предлагат за спиране на гризането на ноктите?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Гризането на нокти - досаден проблем!

Мнениеот S_Milenska » 15 Юни 2017, 11:23

Забелязала съм, че децата, когато си гризат ноктите обикновено е свързано с някакво напрежение, стрес, вземане на решение. Трябва да се почувстват по-уверени, а стават уверени, когато се поощряват за добрите и правилни решения, които са взели. Посочвайте им правилните неща, отколкото грешките и ще се убедите, че в действителност децата ви се справят чудесно, ще се успокоят и напрежението ще спадне. И ноктите ще започнат да растат.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Гризането на нокти - досаден проблем!

Мнениеот Kaya » 15 Юни 2017, 14:16

наиситна е проблем, възрастните и този навик ще успеят да конртолират, започнеш и се сетиш, спреш, но децата не спират,те гризат докато си решат проблема. повторения и търсене на причината защо се случва, друга логика не намирам.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Гризането на нокти - досаден проблем!

Мнениеот Pipilota » 22 Дек 2017, 11:08

Досаден проблем е разбира се, но с убеждение може да се отучи човек, особено, големите хора, трябва да могат да се контролират. При децата е по-трудно, но и те могат да бъдат убедени. За една практика научих скоро - лишаване от нещо любимо и условие "когато ти изрежем 3 пъти ноктите, ще си получиш обратно таблета".
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Гризането на нокти - досаден проблем!

Мнениеот kalinka-kuku » 28 Юни 2018, 18:32

И пак като не се усещат хората е трудно, като всеки лош навик, или го правиш със съзнанието, че никой не те гледа и може.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Гризането на нокти - досаден проблем!

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Юли 2018, 16:21

Синът ми е същия с тея нокти ме побърква! постоянно ги гризе, особено, когато е притеснен и веднага ги е лапнал. Лятото нещата се укротят и после с нова сила на есен ще почне, като почне училището и нервите в него.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Гризането на нокти - досаден проблем!

Мнениеот Frac » 02 Юли 2018, 17:28

Мисля, че е на нервна основа или вече като изграден навик. Пробвайте с мазило против гризане, има различни варианти в аптеките. Чувала съм и за люто, но е по-опасно, ако неволни си пипнете очите. Друг вариант е да си представяте колко микроби поглъщате и как те се превръщат в червейчета и така нататък... Просто на психолочно ниво да дайствате. Заменте дъфкането със солети, дъвка или не знам...Просто това се сетих. Успех.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Гризането на нокти - досаден проблем!

Мнениеот Snejna » 03 Юли 2018, 09:21

Тези за мазане мисля, че са най-ефикасни, че поне му е неприятно. Дъщеря ми и тя още си гризе ноктите, изобщо не се усеща, много грозен навик, не знам как да я отуча! Като малка беше почнала, после спря и сега на ново!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта