Аритмия - коя диагноза е правилната?

Аритмия - коя диагноза е правилната?

Мнениеот bemy » 03 Мар 2017, 11:58

Привет и Честит Празник !

От два дни съм с аритмия, доста неприятно и досадно, бих казал притеснително усещане.
В тези два последователни дни ходих на преглед при двама различни кардиолози.
Поставените диагнози, съответно и лечението, са различни и не зная на кой лекар да се доверя, но трябва да започна някакво лечение, защото оплакванията ми продължават.

В единия случай диагнозата е "Хипертонично сърце без сърдечна недостатъчност" с придружаващо заболяване "Предсърдно мъждене и трептене", ЕКГ - синусов ритъм - индиферентна позиция, терапия "Дароб" 80 мг 2 х 1/2 таблетка.

Във втория случай диагнозата е като в първия, а придружаващото заболяване "Надкамерна тахикардия", ЕКГ - синусов ритъм, хоризонтална позиция, камерна екстрасистолия, терапия "Амаритон" 50 мг 1-2 х 1 таблетка.

Моля за съвет и компетентно становище !

Благодаря, хубав ден на всички !
bemy
 
Мнения: 26
Регистриран на: 30 Юни 2014, 17:17

Re: Аритмия - коя диагноза е правилната?

Мнениеот Ernestina » 05 Апр 2017, 11:22

Как така от 2 дни си с аритмия и си успяпяла да минеш на 2 прегледа, с 2 диагнози, установени заболявания и предписания?
Ernestina
 
Мнения: 86
Регистриран на: 12 Яну 2017, 17:32

Re: Аритмия - коя диагноза е правилната?

Мнениеот bemy » 09 Апр 2017, 07:49

Ernestina написа:Как така от 2 дни си с аритмия и си успяпяла да минеш на 2 прегледа, с 2 диагнози, установени заболявания и предписания?


Много лесно, даже ходих и на трети кардиолог, който ми направи холтер и ми назначи лечение с "Амиодарон 200 мг", от което за сега има резултат.

А ти как реши, че съм жена и с какво поста ти помага на мен и на другите читатели на форума ?
bemy
 
Мнения: 26
Регистриран на: 30 Юни 2014, 17:17


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със сърдечни заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта