Как да надвия срама?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Как да надвия срама?

Мнениеот chiZzY_biZzY » 13 Апр 2017, 14:00

Винаги съм била адски срамежлива, но напоследък това започна да ми пречи и на работата и на отношенията. Опитвам се да дишам по-спокойно, за да се справя със срамежливостта ми, но не се получава, какво ли не съм опитвала, и съм си казвала, че няма за какво да ми пука, но когато застана сред непознати хора си гълтам цялата граматика и гледам като в небрано лозе и не знам какво да кажа.
Трудно намирам приятели така,трудно се сближавам с хората, дори изобщо, че пиша в този форум емного голяма крачка за мен, може би защото е анонимно.
Има ли други с такъв проблем и как сте се справили?
chiZzY_biZzY
 
Мнения: 123
Регистриран на: 23 Мар 2017, 16:47

Re: Как да надвия срама?

Мнениеот Rali_hr » 13 Апр 2017, 14:41

Опитай се да не мислиш за теб и за твоите притеснения, ако се тревожиш, прехвърли разговора към някой друг, който да бъде обект на погледите. Няма универсален начин, по който да се справиш, трябва просто да го преодолееш.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да надвия срама?

Мнениеот rabotnata pchela » 13 Апр 2017, 15:53

Има си някои хора, които са толкова срамежливи! Направо не нзам как се справят, стискаш зъби и се опитваш да се отпуснеш. Ако толкова ти тежи може да говориш с психолог да ти помогне да го преодолееш, ако положението е плачевно.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да надвия срама?

Мнениеот kalina_216 » 13 Апр 2017, 18:42

не знам как може д аима толкова срамежливи хора, такива, че да си глътнат граматиката направо! :lol:
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Как да надвия срама?

Мнениеот Lollipop » 14 Апр 2017, 11:46

Няма как :) сериозно ти казвам! моята сестра си умира от срам, хляб не може да си купи и така и не се справя. Ходи на психолози, пробва да с ереща с различни хора и нищо. никакъв ефект. Работи от вкъщи и говори с клиентите си само онлайн, дори не и по телефона... ужас ти казвам! дано при теб не е така сериозно положението.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да надвия срама?

Мнениеот Jolene » 30 Апр 2017, 08:31

Трябва да се предизвикваш, а не да се срамуваш. Преодолей себе си, може и да гоовриш с психолог. Някои хора са просто по-срамежливи, но докаот не свикнеш с компанията на околните, няма да се справиш.
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Как да надвия срама?

Мнениеот Rali_hr » 15 Май 2017, 14:36

Все в един момент в живота ти ще се наложи вече да не бъдеш така разглезена и така срамежлива. И това време от само себе си ще дойде, не се притеснявай. Моя брат беше така срамежлив, но ела да го видиш, сега живота го накара да се пазари с хората, да отстоява това, което иска.. А преди абсусрд!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да надвия срама?

Мнениеот chiZzY_biZzY » 02 Юни 2017, 09:14

Реших да потърся помощ от психолог за проблема ми и засега нещата вървят добре. Надявам се с времето да се подобри проблема ми, който не изглежда толкова лесно решим. Най-трудно ми е, че не мога да говоря с шефа ми за проблема, който имам.
chiZzY_biZzY
 
Мнения: 123
Регистриран на: 23 Мар 2017, 16:47

Re: Как да надвия срама?

Мнениеот Rali_hr » 02 Юни 2017, 10:58

е, щом вече и със специалист работиш. На мен това ми е толкова непознато, изобщо не се притеснявам да говоря с непознати, притеснявам се, че нямам какво да им кажа.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта