Стара Загора:Баскетболен клуб Берое

Бизнес, политика, шоубизнес, забава или всичко от света около нас.....по дати

Стара Загора:Баскетболен клуб Берое

Мнениеот FramarAdmin2 » 07 Ное 2011, 11:50

Баскетболният Берое с официална заявка за първо място в А група след победа в Благоевград

akademik bd - beroe_framar.jpg
akademik bd - beroe_framar.jpg (45.23 KiB) Прегледано 381 пъти

Пред погледа на куп величия в българския баскетбол, Берое преодоля най-сериозния си опонент за първото място в А група Академик Благоевград и то като гост с 70 на 59. Президентът на БФ Баскетбол Георги Глушков, националният селекционер Росен Барчовски, старши треньорът на Левски Константин Папазов станаха свидетели на интригуващ двубой и останаха да утешават домакините на банкета даден отректора на ЮЗУ професор д-р Иван Мирчев.
Двата отбора започнаха срещата доста сковавано и след над 5 мин. играно време резултата беше 4 на 3 за Академик. Домакините излезнаха по-бързо от вцепенението и най-вече благодарение на успешната игра на Бойко Младенов в подкошието и Васил Александров, започнаха да трупат преднина, която в края на първата част достигна 10 точки. Статуквото се запази и втората част, когато след няколко бързи контраатаки на Дарин Иванов и Ванцислав Петков, благоевградчани вдигнаха разликата до 18 точки. За цялото това време, беройци не успяха да реализират ситуациите които създаваха в нападение и дори пропуснаха 10 наказателни удара. В крайна сметка, към края на часта след лесни 2 точки от открадната топка на Планимир Дафинов и успешна далечна стрелба на Бойко Миленков разликата падна до 38 на 30, както завърши и полувремето.
Второто полувреме премина изцяло под диктовката на Берое. Още с началото му след бърза серия на Пепо Загоров и Сергей Цветков беройци стопиха пасива. Последваха минути в които двата отбора сменяха неколкократно водачеството и третата част завърши 52 на 51 все пак за домакините. В последната четвърт ясно се виждаше, че гостите са по-грамотния отбор на терена. Домакините продължаваха да пресират беройци така, както и през цялата среща, но това не даде резултата който те очакваха. Отборът на Берое заигра самопожертвователно в защита и допусна само 7 точки за цялата част. Точно в тези моменти лидерските си качества прояви Бойко Миленков който реализира няколко поредни далечни стрелби, направи зверски чадър на 212 сантиметровия Бойко Младенов, пресече 4-5 паса на противника , а на всичко отгоре и овладя важни борби в подкошието. Това беше неговата лична вендета за треньора на Академик Петър Клечков, който стана причина Миленков да напусне Балкан Ботевград преди няколко години. През това време от срещата Планимир Дафинов и Сергей Цветков тотално надиграха преките си пазачи, а всички в залата разбраха кой ще бъде крайният победител след като Пепо Загоров направи зверска забивка на главата на Павел Нойков. Така няколко минути преди края момчетата на Георги Младенов фиксираха двуцифрена разлика на елетронното табло. След срещата старши треньорът на Берое сподели : “ Играхме много сковано в началните минути. Бяхме малко пренавити. Доволен съм от победата , но играта на нашият отбор не ме задоволява. Направихме безобразни неща в определени моменти. Знаете аз имам сериозни планове в перспектива за този отбор. Сега ще имам проблем с мотивацията на момчетата. Казах и преди срещата – предпочитам да загубим за да имам лостове за управлени в тренировъчния процес. Сега как да ги мотивирам след като за 25мин сложихме 30 точки на втория по сила отбор след нас в А група...моята работа става изключително трудна. Все повече съжалявам, че не играем в НБЛ още този сезон. Аз рядко съм доволен от съдийството, но няма как да пропусна перфекното съдийство в мача. Смятам , че и домакините нямат какво да кажат. “
В следващия кръг Берое домакинства на Видабаскет на 13.11 неделя от 18.30 часа в общинска спортна зала Стара Загора.
Администратор на forum.framar.bg
Аватар
FramarAdmin2
 
Мнения: 245
Регистриран на: 18 Мар 2011, 11:17

Re: Стара Загора:Баскетболен клуб Берое

Мнениеот Golfie » 12 Ное 2011, 21:55

Утре на мача, късмет!!! :D :D :D :D :D
Golfie
 
Мнения: 211
Регистриран на: 04 Ное 2011, 23:16

Re: Стара Загора:Баскетболен клуб Берое

Мнениеот valiart » 13 Ное 2011, 00:55

Golfie написа:Утре на мача, късмет!!! :D :D :D :D :D



Успех!:) Сааамооо, нааащеее! :lol:
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Стара Загора:Баскетболен клуб Берое

Мнениеот FramarAdmin2 » 28 Ное 2011, 18:16

Поредна победа за баскетболния тим на Берое


берое time out.jpg
берое time out.jpg (13.94 KiB) Прегледано 352 пъти
Баскетболният Берое победи Академик Пд с 96 на 86 и записа 6-та поредна победа в първенството на мъжката А група. Зелено-белите водят убедително във временното класиране след шест изиграни кръга без загубена среща до момента. За разлика от друг път обаче, пловдивчани накараха момчетата на Героги Младенов здраво да се потрудят за да постигнат успеха! Беройци поведоха с 10 на 2 в първите минути, но разликата бързо падна до 3 точки след няколко успешни контри на гостуващия отбор. Последваха минути в които изобилстваха грешките от двете страни и първата част приключи сравнително безрезултатно 16 на 13 за Берое. През втората част нямаше промяна в статуквото. Организацията в играта на домакините така и не се получаваше, а гостите окрилени от неочкваната съпротива която оказаха, дори успяха да изравнят резултата за 40 на 40 на полувремето. Много неприятно за заралии започна третата част. След общо 3 поредни 3-ки на Танев и Пенев, Академик поведе застрашително със 7 точки. Освен това и Загоров от домакините напусна играта за 5 лични нарушения. В този момент многобройната публиката в залата Стара Загора даде необходимия импулс на беройци за обрат. Съвсем за кратко пасива беше стопен, а след разумни отигравания на Миленков частта приключи отново в полза на Берое 65 на 60. Въпреки всичко пловдивчани не се предадоха и 3 минути преди края на срещата след 2 поредни тройки на Димитър Хорозов отново поведоха в резултата 75 на 74. Всичко обаче си дойде на мястото след като Миленков бързо върна едната, а Маринов се разходи необезпокоявано няколко пъти подред в подкошието на Академик и отбеляза лесни точки. Като за капак Цветков 2 пъти разтърси гръмотевично противниковия кош , което подлуди феновете в залата и доведе до крайното 96 на 86. За гостите под нивото си се представи Мартин Хорозов, но играта му беше компенсирана от доброто представяне на Танев и Пенев.
В следващия мач Берое гостува на 04.12 от 16.30 на завърналия се в групата отбор на Шумен.
Администратор на forum.framar.bg
Аватар
FramarAdmin2
 
Мнения: 245
Регистриран на: 18 Мар 2011, 11:17

Интервю с Васко Кифев, мениджър на отбора

Мнениеот FramarMedia » 20 Яну 2012, 10:26

beroetimeout.jpg
Отбор Берое по време на почивка
beroetimeout.jpg (132.65 KiB) Прегледано 335 пъти

Как е настроението след новогодишните празници ?
Здравейте! Нормално оптимистично! За спортистите делниците и празниците са смесени мероприятия. Всички гарнитури в клуба включително мъжете тренираха почти без почивка. Започнаха вече първите мачове при юношите. Очакваме и първият домакински мач от мъжкото първенство на 22.01 от 17.30 срещу Чавдар Троян.

Да започнем отначало! Как стана така че успяхте да привлечете Георги Младенов за каузата на Берое?
С Георги Младенов се познаваме лично от времето когато той беше състезател, а аз рефер. Знаете, той доста често е претенциозен към съдийството. Мисля че в нашия случай имахме взаимен респект и уважение един към друг в залата, и извън нея. Няма да скрия, че той е един от тези заради които аз се запалих по баскетбола. Дори като малък държах да се състезавам с 12-ти номер като него. Истината е, че аз дълго време търся сподвижници да построя една “баскетболна къща” в Стара Загора и все не попадах на правилните хора или на правилното място, или все нещо не ми достигаше това да се случи. Като го поканих и запознах с плановете на клуба миналото лято, той прие предизвикателството, като ми постави едно условие – пълен професионализъм. Считам, че към днешна дата хората от ръководството му го осигуряват, а като цяло резултатите от привличането му са видни! Надявам се, че хората в Стара Загора оценяват подобаващо присъствието на такава велика личност за баскетбола ни в Берое и ангажираноста му към една общоградска мисия. Сигурен съм че за да бъде успешна каузата на баскетболния Берое трябва да бъде кауза на цялата спортна общественост в града ни.

Берое води убедително в класирането – предполагам, че няма да имате проблеми срещу Чавдар да запишете поредна победа в шампионата …
Отборът на Троян прави силна селекция през зимната пауза за А група. Имам информация , че се е завърнал Ники Балев, а се спрягат и други имена. Честно казано се радвам, че мачът ни в Троян мина и сега ни те гостуват. Мисля , че някой от отборите с претенции може да направи грешна стъпка там. Въпреки това смятам, че нашият отбор е доста по-класен и ще зарадва любителите на баскетбола в Стара Загора с атрактивна игра и победа !

А ще има ли нови състезатели в отбора на Берое ?

Не! По принцип въпросът със селкцията е винаги открит в колективните спортове. Доста отбори в нашата група ще имат сериозни попълнения през зимата. Мисля обаче, че ние свършихме основната си работа още миналото лято, при стартиране подготовката за сезона. Привлякохме изключително амбициозен треньорски екип в лицето на Георги Младенов , Яцински и Боев. Имаме по 2-ма конкуриращи се състезатели на всеки пост. Налице е съчетание на опит, младост и потенциал. Така че основата е налице и логично нямаме нужда от попълнения за А група. Напротив от отбора ще бъде освободен Адриан Алипиев, който се оказа много “чуплив” и така или иначе не успя да се възстанови от здравословните проблеми които има. Жалко защото аз имах големи очаквания за него. Ако трябва да бъда докрай искрен, харесали сме двама чужденци, но смятаме да ги привлечем ако участваме в лигата през следващия сезон. Не ме питайте за подробности.

Все пак Георги Младенов доста често изказва недоволство от играта на отбора…
Как няма да недоволства като знае възможностите на отбора , а вижда каква продукция се показва на игрището от време на време. Всъщност за мен лично това е нормално. Повечето от момчетата които са в отбора са преживели проблеми в пътя си като баскетболисти, но имат сериозен потенциал да се реализират като такива. Кой е бил тежко контузен, кой е играл баскетбол на аматьорски начала. С идването на Младенов и екипа му, тренировъчния процес и отношението към играта претърпя така да се каже “пълна промяна”. Състезателите са поставени под напрежение и от тях се иска максимум във всеки един момент, на тренировки и по мачове. Някои привикват по-бързо , други по-бавно, трети се огъват. Така през есента освен победи , записахме и колебания в играта. Като цяло моето лично убеждение е, че малко отбори въобще в България тренират толкова сериозно и пролетта живот и здраве ще вдигнем летвата доста по-високо.

Вие като бивш съдия какво мислите за съдийството в шампионата – тази тема е много актуална напоследък…
Гледам, че известно време по сайтовете си разменят безсмислени декларации, обвинения и тежки слова разни групички! За съдийството или хубаво или нищо – шегувам се! Аз нямах възможност да развия кариерата си като съдия поради здравословни проблеми. Въпреки всичко, съдийството много ми липсва и често се поставям на мястото на бившите си колеги на игрището. Според мен съдийството е проблем когато има тенденция в полза на един или друг отбор. Мога да кажа ,че много рядко съм видял такова нещо в нашите първенства , а аз гледам много баскетбол. Да грешки се правят , при това понякога и сериозни, но не целенасочено и трябва да се приемат като част от играта. Специално в А група мъже виждам не двама, а 3-ма съдии и то час по скоро! Не може в младежката група да свирят по трима, а в А група мъже 2-ма.

Как ви се струва първенството в А група ?
Първенството тази година е много силно! Това е може би най-силното първенство в А група от 2001 година насам когато спечелихме 9-то място. Отделно БФБаскетбол прави всичко възможно да даде възможност на повече млади състезатели картокирани в отбори от НБЛ да се състезават и при нас. Убеден съм, че отборите изоставащи като класа в НБЛ са по близо до лидерите в А група отколкото до Лукойл или Левски примерно. Иначе няма как да не съм доволен, че точно в това силно първенство взехме всички мачове до момента, при това визити срещу основни противници. Водим убедително в класирането – надявам се, въпросителни за първото място да няма! Без коментар – трябва да спечелим и купата на БФБ! За част от другите отбори остава интригата да спечелят срещу Берое за да оправдаят сезона си.

А догодина …
Или трябва да вдигаме етаж от нашата баскетболна къща или да приключваме. Индикациите и надеждите са мъжкият отбор на БК Берое да участва в НБЛ. Ние сме 2 години подред 2 – ри в А група, сега се движим без загуба и залата се пълни с хора. При подрастващите участваме в първенствата с всички възрасти и виждам все повече деца в града да играят баскетбол. Смятам, че като клуб сме дали максимума що се касае до организация и усилия. Във всеки случай, сериозен спорт без подкрепа на общините, особено в провинцията, не може да се развива. БК Берое не е изключение.

Има ли подкрепа от Община Стара Загора?
Каквато и да е подкрепа трябва да бъде основана на коректни принципи и дългосрочна стратегия. Ако има такова нещо в Стара Загора значи всичко е наред. Ние проведохме срещи на най-високо ниво и запознахме управляващите с възможностите и перспективите пред клуба ни още през есента. Получихме препоръки които стриктно спазваме и изпълняваме. Съответно се поеха конкретни ангажименти пред нас. Мога да кажа че отношението което получаваме е изключително позитивно и когато сме имали проблем той е бил разрешаван! Но това не е някакво специално отношение към нас! Футболния Берое имаше съвсем скоро проблеми които се разрешиха. Съвсем наскоро с благодарение на кмета Живко Тодоров женския 07 продължи участие в първенството. Въобще струва ми се че управата на града е обърната с лице към проблемите на спорта и ще направи каквото трябва за него.

Всичко изглежда безоблачно и безпроблемно в отношенията Ви с Община Стара Загора ....

Изглежда, но на по-високо ниво. По надолу във веригата като че ли нишката се къса. Примерно в Стара Загора няма съвременно открито игрище за баскетбол. Примерно имаме страхотен проблем с графиците при подрастващите, с безплатното ползване на залите през почивните дни точно когато са мероприятията ни. Персонала си иска допълнително възнаграждение и даже да го удовлетворяваш рискуваш да не влезеш в залата. Дай боже да не загубим някой мач служено! Ако се мисли в перспектива електронното табло и баскетболните конструкции в залата трябва да се приведат в норми за провеждане на мачове от НБЛ мъже, няма кафе в залата, в съблекалните едва се разминават 2-ма човека, а камо ли 12 до 15 мъже по 2 и над 2 метра .......така че проблеми има и те подлежат да бъдат решени. Но е истински проблем ако хората от съответните звена в общината, не искат да отстраняват проблемите в интерес на спорта и града! Защото аз съм убеден, че на по-високо ниво желание и амбиция да се свърши работата има! Малко ситуацията ми прилича на “царят дава, пъдарят не дава”!

Какъв е всъщност бюджета на БК Берое?
Планиран и на този етап неактуализиран! Един бюджет може да бъде единствено и само недостатъчен!

В заключение какво си пожелавате за 2012?

В заключение да си пожелаем през тази година да гледаме хубав баскетбол и всички отбори с марката Берое да побеждават и прославят Стара Загора! Специално БК Берое да спечели първенството А група , купата на БФБаскетбол и да обезпечи финансово участие си в НБЛ. Освен това си пожелавам всички фенове да подкрепят баскетболния Берое в залата така , както го правят за футболния. В личен план си пожелавам семейството и приятелите ми да са здрави и да изкарат една успешна година...а аз да редуцирам теглото си до толкова, че да мога се върна в съдийството!
Аватар
FramarMedia
Модератор
 
Мнения: 427
Регистриран на: 26 Мар 2011, 10:39

Берое победи Чавдар/Троян с 94 на 63

Мнениеот FramarMedia » 23 Яну 2012, 10:43

Баскетболистите на Берое записаха десета поредна победа от мъжкия шампионат в А група при старта на пролетния му полусезон. Зелено белите спечелиха срещу симпатичния отбор на Чавдар Троян с 94 на 63 пред над 400 свои почитатели в общинската спортна зала „Стара Загора“. Срещата нямаше статут на дерби, като фаворита в нея, очаквано и безпроблемно наложи волята си. Беройци започнаха мача мобилизирано, без подценяване на противника и методично трупаха аванс през първите 2 части, който на полувремето достигна вече 16 точки при 48 на 32 точки. Разликата не престана да се вдига и през цялото второ полувреме, а Георги Младенов имаше възможност да използва равномерно всички свои баскетболисти. Макар позагубили игровия ритъм след едномесечната пауза, през цялата среща заралии се забавляваха и демонстрираха атрактивна игра за своите фенове. Като цяло Сергей Цветков и Милен Димитров се отличиха със зрелищни забивки, Наско Радев показа че връща формата си с няколко гросмайсторски отигравания, а Мартин Раднев и Илия Георгиев спечелиха симпатии със самоотвержената си игра в определени моменти. Гостите от Троян не бяха дошли на разходка и се опитаха да противодействат най-вече чрез Балев и Христов, но трябваше да преклонят глава пред по-стойностния отбор на домакините.
Така след поредната разгромна победа беройци са убедително начело в А група без загубена среща от началото на шампионата. В следващият кръг Берое гостува другата неделя на Балкан 2 Ботевград в крайно любопитен двубой.
Аватар
FramarMedia
Модератор
 
Мнения: 427
Регистриран на: 26 Мар 2011, 10:39


Назад към Медиен календар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта