Има ли ограничения за приема на Гинко Билоба?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Има ли ограничения за приема на Гинко Билоба?

Мнениеот georgi_78 » 29 Ное 2011, 17:47

Има ли някакви ограничения за приемането на Гинко Билоба?
Аватар
georgi_78
 
Мнения: 177
Регистриран на: 29 Апр 2011, 08:51

Re: ГИНКО БИЛОБА

Мнениеот micky » 24 Дек 2011, 17:54

Ами незнам, зависи има доста варианти на продукти съдържащи гинко билоба, на всеки продукт е описана цялата информация за него.
micky
 
Мнения: 108
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 08:48

Re: ГИНКО БИЛОБА

Мнениеот Forman » 26 Дек 2011, 14:39

georgi_78 написа:Има ли някакви ограничения за приемането на Гинко Билоба?

Не мисля, виждал съм дърво Гинко. Смятам, че продуктите с наименование Гинко Билоба са напълно натурални и няма опасения от предозиране.
Аватар
Forman
 
Мнения: 199
Регистриран на: 16 Ное 2011, 09:46

Re: ГИНКО БИЛОБА

Мнениеот zida » 15 Апр 2012, 00:16

Имам познат, който продава семена и фиданки ГИНКО БИЛОБА. Аз си посадих две дръвчета на вилата, а едно си отглеждам в апартамента като декоративно дръвче - в саксия. Редовно си правя чай от листата - ефекта е поразителен, а и е по-безвредно. Ако някой желае да си купи, мога да го снабдя.
zida
 
Мнения: 24
Регистриран на: 14 Апр 2012, 23:30

Re: ГИНКО БИЛОБА

Мнениеот elena » 19 Апр 2012, 15:52

zida написа:Имам познат, който продава семена и фиданки ГИНКО БИЛОБА. Аз си посадих две дръвчета на вилата, а едно си отглеждам в апартамента като декоративно дръвче - в саксия. Редовно си правя чай от листата - ефекта е поразителен, а и е по-безвредно. Ако някой желае да си купи, мога да го снабдя.

Лесно ли се отглеждат, защото аз по принцип съм голям мор на цветятя :mrgreen: И освен за чай, може ли да се използва за нещо друго? И последно да питам - като свършат листата какво правим :roll: Чела съм много за полезните свойства на гинко билоба, но никога не съм пила такъв чай. Знам, че листата се берат на есен и се сушат на сянка и че дървото достига до 30 метра височина, затова ми е малко чудно как ще си го гледам вкъщи...
elena
 
Мнения: 76
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:28

Re: ГИНКО БИЛОБА

Мнениеот zida » 20 Апр 2012, 01:21

Аз също съм много зле в отглеждането на цветя, но с Гинко Билоба няма проблем - не случайно е най-старото дърво, запазило се от дълбока древност. Не зная дали може да се използва за нещо друго освен за чай, не съм чула. А като ти свършат листата просто спираш да го пиеш, разбира се. Затова си купих 3 фиданки, да не ми се свършват. Сега вече основното ми дръвче, което е в къщи ми е достатъчно, другите 2 на двора ги берат комшийте. Аз изчаквам листата на дръвчето в къщи да си паднат сами и ги слагам върху вестник вътре в стаята да се сушат около 1месец и след това ги прибирам в пликове. Листата не стават като другите сушени билки, остават свежи, не могат да се стрият. Чаят правя по следния начин: слагам на котлона 1л. вода, взимам една шепа листа, нарязвам ги и ги слагам във вече затоплилата се вода. Като заври, намалявам котлона на 2 или 1, оставям да ври 5мин., изключвам и оставям съда на котлона. Не го прецеждам. Пия чая вместо вода и като свърши правя отново. Моите дръвчета са на 5г. и са високи около 80см. Смятам да подрязвам това в къщи като порасне много. Впрочем, сестра ми има също 2 дръвчета на вилата. Нейният съпруг 2-3 г. подред ги окосява заедно с тревата, но те пак възкръсват. Мисля, че бях изчерпателна. Ако те интересува още нещо, ще ти отговоря с удоволствие!!! :D
zida
 
Мнения: 24
Регистриран на: 14 Апр 2012, 23:30

Re: ГИНКО БИЛОБА

Мнениеот ceciii » 20 Апр 2012, 12:10

Заинтригувахте ме сега и мен... Колко горе-долу струва едно дръвче Гинко и ако не ви затруднявам да ми кажете на вас как ви се отразява? Предварително благодаря за отговора :)
ceciii
 
Мнения: 27
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:43

Re: ГИНКО БИЛОБА

Мнениеот zida » 02 Май 2012, 12:15

Едно дръвче Гинко Билоба струва 8лв, но ако се купят повече, цената се намалява. Хубавото е, че тези 8лв. са еднократна инвестиция и после цял живот береш "плодовете". Много добре ми се отразява, писах по-горе, че си пия чайчето вместо вода, особено наблягам през студените месеци, а лятото поразреждам приема. Просто аз така съм си решила, не че има опасност от предозиране.
zida
 
Мнения: 24
Регистриран на: 14 Апр 2012, 23:30

Re: ГИНКО БИЛОБА

Мнениеот Janks » 18 Фев 2013, 02:05

Продавам три годишни дръвчета Гинко билоба отгледани от семка.Цената е 10лв/бр. гр.Пловдив тел:0885163290 . Пращам по куриер за страната.
Janks
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Фев 2013, 02:01

Re: Има ли ограничения за приема на Гинко Билоба?

Мнениеот zida » 19 Фев 2013, 19:42

Няма ограничения за прием, аз си пия непрекъснато силни дози чай от ГИНКО БИЛОБА и се чувствам прекрасно. Който желае, мога да му изпратя фиданки - 8лв. за 1бр., а за 2,3 и повече бройки има отстъпка.
Тел.ми номер е 0899805632.
zida
 
Мнения: 24
Регистриран на: 14 Апр 2012, 23:30

Следваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта