Езика на тялото - познаваме ли го?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Езика на тялото - познаваме ли го?

Мнениеот Malina » 22 Яну 2015, 17:39

Никога не съм разпознавала езика на тялото, за мен това е малко измислица, но може аз да съм в грешка. :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Езика на тялото - познаваме ли го?

Мнениеот analizatorka » 26 Фев 2016, 14:29

Психолозите сигурно ни четат като отворена книга само по жестовете. :grin: Тези, които ги правиш, несъзнателно, са по-достоверни, така да кажа. Не можеш да ги контролираш тях.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Езика на тялото - познаваме ли го?

Мнениеот fawla » 26 Май 2017, 15:26

analizatorka написа:Психолозите сигурно ни четат като отворена книга само по жестовете. :grin: Тези, които ги правиш, несъзнателно, са по-достоверни, така да кажа. Не можеш да ги контролираш тях.

Зависи, все пак според мен трябва този човек да те познава, иначе съвсем грешни изводи може да си направи. Психолозите не всеки път разчитат правилно, имам доста познати такива и мога да ти кажа, че не винаги са прави, колкото и да ни убеждават.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Езика на тялото - познаваме ли го?

Мнениеот Anka » 27 Май 2017, 18:02

Мен лесно могат да ме излъжат, не го разпознавам и не мисля ч еи аз си боравя правилно с него. Ако някой е запознат, може и да разбира много за моята личност, която и аз самата не разбирам.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Езика на тялото - познаваме ли го?

Мнениеот Kremiliya » 29 Май 2017, 11:59

Голяма част от нещата, които показва тялото ги разпознава и най-незапознатия човек. А дали вече психолозите четат мисли и различават всичко в човека, само по това как се държи не мога да кажа. Но и аз различавам някои сигнали, които изпраща тялото, обичам да гледам хората отстрани и да анализирам действията им. Не мога да кажа, че го правя много правилно, разбира се.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Езика на тялото - познаваме ли го?

Мнениеот kauda » 06 Ное 2017, 13:10

Някои сигнали успявам да различа, но други, в които, аз самата не влагам смисъл, когато ги првя са ми трудни за отличаване. За мен например, кръстосването на ръцете, не е заключване, правя го често и когато съм сама у нас, просто ми е удобно :lol: Мога спокойно да говоря с някой часове със скръстени ръце. Не влагам голям смисъл, но усещам и виждам жестовете при флирт, при закача, или ако изпитваш недоволство,досада. Но със сигурност и доста често се лъжа в преценката си.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Езика на тялото - познаваме ли го?

Мнениеот Mon_ton » 07 Ное 2017, 10:39

Хората имат цяла наука за езика на тялото, аз много трудно бих могла да го различа и да поставя точна "диагноза" на действията на другия. И все пак не мисля, че са някакво задължително условие, макар че издават ръцете ни голяма част от неудобствата, които имаме.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Езика на тялото - познаваме ли го?

Мнениеот kalina_216 » 27 Ное 2017, 13:31

Доста трудно мога да различа езика на тялото, има някои хора, коиото така умело прикриват държението си, мислиш си едно, то се оказва друго, а езика на тялото няма никакво значение.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Езика на тялото - познаваме ли го?

Мнениеот Monika_Spasova » 22 Май 2018, 14:26

Не мога да кажа, че го познавам много добре, да не кажа и хич. Не винаг и улавям какви са намеренията на другия, спрямо държението и движението му, дори.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Езика на тялото - познаваме ли го?

Мнениеот vanusha » 08 Юни 2018, 15:52

Има си някои трикове, които обаче според мен не винаги са истина. Ся, че си си кръстосал ръцете значело, че едва ли не не искаш да общуваш. Това не е вярно, може просто така да искаш да си седиш.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Предишна

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта